­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 18 червня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 31    

Щомісяця Пенсійний фонд виплачує шполянським пенсіонерам близько тридцяти мільйонів гривень. Пенсії виплачуються вчасно, проте їх розмір залишається низьким. Про це наша розмова з начальником Шполянського відділу обслуговування громадян Пенсійного фонду Борисом Курінним.

— Справді, у більшості пенсіонерів нашого району виплати невеликі. Середня пенсія становить 2364 гривні і за такі гроші немолодим людям звести кінці з кінцями часом непросто.

— Чому ж пенсії залишаються такими низькими?

— Розмір пенсійної виплати залежить від стажу роботи та заробітної плати. Оскільки Шполянський район сільськогосподарський, отже, і зарплати в людей в основному невеликі. Що стосується стажу, то лише у травні нинішнього року шести особам Пенсійний фонд не призначив пенсію, тому що вони не мали належного стажу.

— Який стаж необхідний для призначення пенсії?

— Аби отримати право на пенсійну виплату, у 2019 році необхідно щоб стаж був не менше 26 років. У такому випадку працівник має право вийти на заслужений відпочинок у 60 років.

— А щодо заробітків? Роками в країні не вдається вирішити проблему, коли люди працюють нелегально.

— Так, ця проблема існує вже давно. На жаль, немало громадян згадують про те, що потрібен стаж, занадто пізно — коли вже приходить пора виходити на пенсію. Поряд з цим у нас в районі практикується таке явище, як виплата заробітної плати в конвертах. Не приховуючи такого стану справ, а поінформувавши про це працівників установи Пенсійного фонду або контролюючі органи (фіскальну службу), люди тим самим подбають про своє майбутнє, тобто про пенсію. А контролюючі органи, у свою чергу, матимуть змогу впливати на недобросовісних роботодавців.

У зв’язку з економічними труднощами  ряд підприємств припинили свою діяльність чи збанкрутували, однак внески до Пенсійного фонду і зокрема єдиний соціальний внесок, не сплатили. Це означає, що працівникам не зарахувалися період роботи в тих організаціях чи підприємствах, і звичайно ж, стажу вони не матимуть. Дотепер серед найбільших боржників до Пенсійного фонду рахується Шполянський райагробуд, Шполянський завод запасних частин (свого часу це підприємство сплачувало найбільші кошти до фонду, а тепер мають борги, які тривалий час не погашені), ПП «Універсал», ПП «Смарткомп», ТОВ «Кіб-груп», ТОВ «ДКМ». Деякі з них працюють, інші ні, та людям від того не легше. Тільки після сплати внесків працівникам вищеназваних підприємств зарахується стаж, який потім увійде у розрахунок пенсії.

Час від часу керівників підприємств-боржників запрошують до райдержадміністрації на засідання спеціально створеної комісії, що частково сприяє виплаті внесків. Деякі справи про перелічені підприємства контролюючі органи, зокрема податківці передали до виконавчої служби, проте і в цьому випадку не завжди вдається отримати кошти.  Разом з тим борги до Пенсійного фонду не мають терміну давності. Іншими словами, незалежно від того, коли вони були зафіксовані, кошти мають бути сплачені. Адже у кожному конкретному випадку заборгованість впливає на долі людей.

— Як же перевірити, чи сплачує роботодавець внески до Пенсійного фонду?

— Це нескладно. Необхідно зареєструватися на веб-порталі пенсійної установи, де можна простежити за регулярністю  сплати єдиного соціального внеску, який безпосередньо впливає на стаж, за кожного конкретного працівника.

Спілкувалася Ольга Гриценко

Актуальні новини

Атака з повітря

on 12 червня 2019

В Україні триває масовий літ метеликів Чортополохівки. Науковці стверджують, що в основному вони мігрують з Північної Африки, однак, можливо, перезимовують...

Дарована нерухомість

on 12 червня 2019

«Під час шлюбу я набула будинок на підставі договору дарування. Чи буде він при розлученні вважатися спільною сумісною власністю подружжя?»...

У місті провели стерилізацію собак

on 05 червня 2019

3 червня у Шполі продовжилась розпочата у минулому році робота, спрямована на зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами.

Обійшлося без тяжких наслідків

on 05 червня 2019

Ввечері минулої суботи в місті і деяких населених пунктах району спостерігалися пориви вітру до 15-20 метрів за секунду. Як повідомляють...

Додаткові вихідні для шполян у червні

on 05 червня 2019

Червень принесе додаткові вихідні дні, адже на цей місяць в Україні випадає аж два офіційні державні свята.

Сотні тисяч гривень — на громадські роботи

on 05 червня 2019

Налагодження й розширення співпраці з об’єднаними територіальними громадами є одним із пріоритетних завдань Шполянської районної філії Черкаського обласного ...

Дільничних замінять офіцери громад

on 30 травня 2019

В Україні стартує проект “Поліцейський офіцер громади” для роботи в об’єднаних територіальних громадах. Про це повідомляє прес-служба МВС.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.