­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 18 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < березня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 30 31  

«Я працюю в органах місцевого самоврядування на посаді головного спеціаліста 14 років. Маю загальний стаж роботи 37 років. Народилася 1961-го. Коли матиму право вийти на пенсію?» — запитує Ірина С., м. Шпола.

Відповідно до статті 21-ї Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (у редакції Закону від 03.10.2017 №2148) пенсії особам органів місцевого самоврядування призначають за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон). Згідно зі статтею 26-ю Закону вік виходу на пенсію для жінок, які народились у період з 1 квітня 1961 року, — 60 років. Оскільки ви маєте 37 років страхового стажу, право на призначення пенсії на загальних підставах ви набудете після досягнення 60-річного віку.


«У 24 роки мені встановили ІІІ групу інвалідності, страховий стаж — п’ять років. Чи маю я право на пенсію за інвалідністю? Які документи необхідно подати для обчислення такої пенсії з урахуванням заробітної плати та яку середню заробітну плату буде застосовано для обчислення пенсії, якщо я отримувала соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам?» — Наталя, с. Лебедин.

Згідно зі статтею 32-ю Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон), ви маєте право на пенсію за інвалідністю, оскільки для вашого віку вимоги щодо наявності страхового стажу на день звернення за такою пенсією у вас дотримано. Заробітна плата за період страхового стажу з 1 липня 2000 р. враховується на підставі індивідуальних відомостей із Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Зважаючи на положення частини другої статті 40-ї Закону, для обчислення пенсії за інвалідністю в 2018 році застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески за два календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

Актуальні новини

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Паспортів-карток більшає

on 12 жовтня 2018

В Україні діє чіткий порядок видачі паспортів у вигляді ID-карток: після досягнення відповідного віку, при відновленні посвідчення особи після втрати...

Чому сільський голова Сигнаївки проти об’єднання з Шполянською ОТГ

on 04 жовтня 2018

На останній селекторній нараді, що проводилася облдержадміністрацією минулого понеділка, прозвучала інформація про те, ніби жителі Сигнаївки та Мар’янівки дали згоду...

За виключені фари вдень шполянських водіїв штрафуватимуть на 425 грн.

on 04 жовтня 2018

З 1 жовтня на заміських дорогах необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Відповідно до пункту 9.8 Правил...

12 черкаських ОТГ отримали землі у комунальну власність

on 04 жовтня 2018

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало землі державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність 12-ом об’єднаним територіальним громадам. Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.