­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 19 липня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 28 29 30  

Законом про держбюджет на 2018 рік передбачено з першого липня підвищення соціальних стандартів. А відтак, в окремих шполян пенсійний гаманець трохи збільшиться. Принаймні на це сподівається частина наших земляків, телефонуючи до пенсійної установи та редакції газети. Про це сьогоднішня розмова з головним спеціалістом Шполянського відділу обслуговування громадян Наталією Бондаренко.

— Наталіє Василівно, давайте для початку визначимося, кому підвищаться пенсії?

— Зауважу, що збільшаться пенсії не всім. Так, у нашому районі зросте виплата лише у 1151 особи, тобто у 9 відсотків пенсіонерів. Збільшені суми отримають пенсіонери, яким виплачують мінімальну пенсію.Також на підвищення можуть розраховувати пенсіонери, в яких пенсія за українськими мірками вважається великою і становить понад 10 мінімальних прожиткових мінімумів.

— І на яку ж суму підвищать пенсію?

— Мінімальна пенсія для тих, у кого стаж менший за необхідний (у чоловіків 35 років, у жінок — 30, а для пенсій, призначених до 1 жовтня 2011 року — 25 років для чоловіків і 20 — для жінок), складе не менше 1435 гривень на місяць. Нагадаю, що зараз мінімальна пенсія – 1373 гривні. Тобто підвищать її максимум на 62 гривні.

— А хто не отримає підвищену пенсію?

— На жаль, для тих шполян, хто заробив пенсію вище 1434 гривень, але нижче 13 730 гривень, здебільшого нічого не зміниться.

— Уточніть, чи треба писати заяву на такий перерахунок?

— Ні. До пенсійної установи людям звертатися не потрібно. Перерахунки будуть проведені автоматизовано за матеріалами пенсійних справ.

— І наостанок, Наталіє Василівно, коли ж все-таки людям чекати чергового більш суттєвого підвищення пенсій?

— Пенсійні установи не підвищують пенсії. Ми керуємося чинним законодавством і його виконуємо. Бюджетним законом в цьому році передбачено ще один перегляд мінімальної пенсії — з 1 грудня вона становитиме 1497 гривень.

А більш відчутне збільшення пенсійних виплат заплановане дещо пізніше і стосуватиметься тих, хто має великий трудовий стаж, але отримував невелику зарплату. Терміни і механізм таких перерахунків законодавцями ще не визначені.

Розмовляла Ольга Качан

Актуальні новини

А пенсіонери й не знають, що воно, оте ОТГ

on 13 липня 2018

Павлівка завжди була частиною Матусова і водночас вважалася ніби відокремленою. Багато років тут діяв успішний і знаменитий Матусівський радгосп, де...

В газети розширилася географія читачів

on 05 липня 2018

Другий рік розпочався, як редакція газети «Шполянські вісті» після роздержавлення шляхом перетворення стала ТОВ «Редакція газети «Шполянські вісті» і випускає...

Забудовники платять свої кошти, через бездіяльність міськради

on 05 липня 2018

Проблема з оновленням (коригуванням) генерального плану Шполи виникла не сьогодні і не вчора. Її вже називають «проблемою з бородою». Справа...

ЗАЯВА НАЦІОНАЛЬНОЇ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ МЕДІА

on 05 липня 2018

У День Конституції України Національна асоціація українських медіа (НАУМ) нагадує можновладцям, що право громадян на інформацію має найвищий конституційний захист....

За красою ставайте… у чергу

on 05 липня 2018

З одного боку, проблем в українців, як і в земляків-шполян, сьогодні вистачає. З іншого боку, наші жінки, якими б не...

Копійки поступово зникнуть

on 05 липня 2018

1 липня Нацбанк припинив випуск монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок (карбуватимуть лише 10 і 50). Утім, дрібняки...

У міськраді не поважають пенсіонерів?

on 27 червня 2018

Подібні звернення до редакції останнім часом почастішали. Більшість тих, хто звертається, пенсіонери. Вони ніяк не можуть зрозуміти, як могло статися,...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.