­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 20 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < липня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

«До якого віку дитина має право одержувати пенсію у зв’язку із втратою годувальника?» — запитує Катерина Г. зі Шполи.

Статтею 36-ю Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058) і статтею 30-ю Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі — Закон 2262) визначено, що пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї, що перебували на утриманні померлого годувальника. Щодо дітей, то факт їх утримання не має значення.

Непрацездатними членами сім’ї померлого годувальника є, зокрема, діти, які не досягли 18 років або старші за цей вік, якщо вони є інвалідами. Крім того, дітям померлого годувальника, які навчаються за денною формою навчання в загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, пенсія у зв’язку із втратою годувальника виплачується до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше як до досягнення ними 23 років, і дітям-сиротам — до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони, чи ні.

Якщо дитині виповнилося 18 років, то виплата пенсії переводиться на її ім’я.

Відповідно до статті 30-ї Закону 2262, вихованці, учні, студенти, курсанти, слухачі (крім курсантів і слухачів військово-навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України і Державної пожежної охорони), стажисти мають право на такий вид пенсії до закінчення навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення ними 23-річного віку.

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.