­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 21 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Він був смішний, цей Валентин, носив речі зі старшого брата. Той був нижчий ростом, а Валька ріс, як на дріжджах. Тому штани були на хлопця закороткі. Він мусив робити вигляд, що не звертає уваги на жарти однокласників. Нема у батьків грошей на обновки.

Після уроків школяр допомагав по господарству. А ввечері брався за науку. І багато читав.

У старших класах Валька закохався в Соломію. Однокласницю. Модницю і красуню. Соломіїн дядько жив у столиці. Мав хорошу посаду і статки. Тому племінниці діставалися гарні речі в подарунок та дещо з його старших доньок. У випускному класі зважився запропонувати Соломії провести її з клубу і при нагоді розповісти про свої почуття.

- Що?! - здивовано запитала дівчина. - Ти набиваєшся мені у кавалери?! Погляньте на це кохання в куцих штанцях! – голосно мовила.

У клубі дружно засміялися. Вальку як вітром здуло. Був злий на Соломію… але й далі кохав.

Вступні іспити у медінститут Соломія завалила. Пішла працювати санітаркою в районну лікарню. Аби легше було вступити наступного року.

Валька став студентом технікуму. Радів, що буде поруч із коханою. Нарешті він виріс із куцих штанів. Батьки справили новий костюм. Купили взуття. Гордилися молодшим сином. Бо старший до науки не надавався.

Чатував біля лікарні на Соломію, коли та закінчить роботу. Гадав, тепер вона подивиться на нього по-іншому.

- Валько, ти? Хтось з твоїх в лікарні лежить? - запитала.

- Та ні, всі здорові. На тебе чекаю.

- Слухай, мені до твоїх залицянь байдуже. Тож забудь сюди дорогу. В мене хлопець є. Не рівня тобі.

- Я завжди тебе буду любити, Соломіє! - вигукнув у запалі Валька.

- Люби, якщо це твоєму здоров’ю не шкодить.

Після технікуму юнак вступив до інституту. Став конструктором і подавав неабиякі надії.

Тепер у Вальці годі було впізнати колишнього хлопчиська в куцих штанах. До села приїжджав добротно одягнений, з гарними манерами молодий чоловік. З гостинцями для батьків і родини.

А Соломія до інституту так і не вступила. Не мала часу через хлопців. Міняла «коханого» за «коханим». Казали, що бачили у якійсь непевній компанії. А Катерина дякувала долі, що дівчина колись дала відкоша синові. Такої невістки навіть язикатій сусідці Лесьці не побажала б.

Незабаром Валентин приїхав додому з нареченою. Перед цим попередив: Марійка - з дитбудинку, про рідню нічого не знає. Мила, сором’язлива дівчина Катерині сподобалася. І батько поважав синів вибір.

Соломію він зустрів випадково.

- Валька? Суперово виглядаєш! - вигукнула вона. - Чула, ти гарно в житті влаштувався. І з якоюсь дівкою приїжджав.

- Це моя майбутня дружина.

- Мене вже не кохаєш? А казав, що завжди будеш любити.

- Мені пора. Радий був бачити.

- А я не прощаюся…

Село перемивало кістки Соломії. Мовляв, зовсім берега пустилася. По руках пішла. А такою гарною була. Невідомо від кого народила сина. Стасом назвала. Батьки навідріз відмовилися прийняти доньку з малюком. Ото вже було в селі пересудів! Прихистила самотня родичка, заради дитини. Невдовзі Соломія закрутила черговий роман, часто не бувала вдома. Материнських прав її не позбавили, але сина оформили на навчання до інтернату. Мати зрідка навідувала Стаса, просила пробачення, обіцяючи «почати все з чистого листка». Але потім знову були чоловіки, спиртне…

Якось дала Стасові записку й мовила:

- Запам’ятай це прізвище. Навіть адресу випитала. Колись цей чоловік кохав мене. А я… Це неважливо. Він міг би бути твоїм батьком. Якщо припече, знайди його. Він добрий. Думаю, допоможе. І не забудь сказати, чий ти.

До синового випускного Соломія не дожила. Життя розпусне згубило. А Стас напам’ять зазубрив прізвище та адресу чужого чоловіка. Хлопець не знав, куди податися після закінчення навчання. Материна рідня від нього відмовилася. А що, коли?.. Написав листа незнайомому Валентинові. Про те, чий він син. І що матері не стало. І що він гарно вчиться. Вже випускник. Нічого не просив, ні про що не запитував, бо не вірив, що отримає відповідь.

Валентин розгубився. Показав дивне послання дружині. Розповів про свою шкільну закоханість у Соломію та її непутнє життя. Марія довго сиділа над списаним незнайомим хлопцем аркушем паперу.

- Валентине, давай, допоможемо хлопцеві. Хоча б порадимо, куди вступити на навчання. Може, і в нашому місті. Я з дитбудинку, тож знаю, що означає бути нічиєю. Познайомимо його з нашими Вікою і Денисом. Може, він хороша дитина. Мене колись підтримала вихователька. Тепер моя черга прийти комусь на поміч.

- І що ми?..

- Поїдь до нього. Поговори. Дай йому зрозуміти, що він не сам у цьому світі. Запроси до нас.

…Стас був схожий на матір. Лише зростом високий. З «казенних» штанів виріс. Валентин згадав, як його Соломія називала коханням у куцих штанцях. Усміхнувся. Простягнув руку:

- Будемо знайомі. Валентин Гнатович. Тобто, дядько Валентин…

Ольга Чорна

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.