­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 20 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < липня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Коли країна зупинила зовнішнього ворога, Росію, настав час подолати ворога внутрішнього - бідність. Тому весна в Україні розпочалась зі втілення в життя низки соціально важливих нововведень.

1 березня стартував автоматичний процес індексації пенсій, яка віднині відбуватиметься щороку. Внаслідок індексації пенсії в середньому зростуть у понад восьми мільйонів пенсіонерів. Виплати регулярно осучаснюватимуть на основі нової формули, у якій враховані 50% зростання від рівня інфляції і 50% зростання середніх зарплат за попередній рік. Так, цієї весни пенсії зростуть на 17%.

Крім того, Президент України Петро Порошенко ініціював запровадження виплат одноразової допомоги найменш забезпеченим пенсіонерам, так званої тринадцятої пенсії. А це приблизно один мільйон вісімсот тисяч українців. Протягом березня та квітня вони отримають по 2410 гривень.


Влада виконує свою роботу і вдається до соціальних ініціатив саме сьогодні, оскільки раніше через спричинену війною економічну кризу подібної змоги просто не було.


Наразі з цим президент й уряд у лютому ухвалили рішення про старт монетизації субсидій, тобто їхню виплату живими грошима. Громадяни відтепер зможуть залишити на свої потреби решту від заощаджених на сплаті рахунків коштів. Відповідний закон був ухвалений ще в 2017 році.

«Мільйони українців з тривогою думають про сьогодення і не впевнені в дні завтрашньому. Пенсіонери переймаються, як вижити, бо криза найсильніше вдарила саме по них. Знекровлена держава не мала досі достатнього ресурсу, щоб належно їх захистити, і мені часом через це боляче дивитися в очі літнім людям», - ще взимку говорив Петро Порошенко, презентуючи п’ятирічний план наступу на бідність.

Чому саме зараз

Внаслідок анексії Криму Російською Федерацією та її агресії на Сході України наша держава втратила майже п’яту частину промислових підприємств. Це спричинило «ефект доміно» для всієї економіки країни. Росія запровадила торговельну блокаду України, закрила свій ринок для наших товарів, на який приходилася майже третина українського експорту. Крім того, РФ зупинила транзит наших товарів до інших країн, намагаючись поставити нас на коліна. Це було потужним ударом по економіці, який і спричинив глибоку кризу і падіння рівня життя.

Однак Угода про асоціацію з ЄС, яку виборов Порошенко, відкрила для України новий ринок. Головні макроекономічні показники 2018 року засвідчують, що нашій державі вдалося зупинити падіння. Економічні показники зростають 12 кварталів поспіль.

Тож тепер Україна має ресурси, щоби втілити головні пункти плану боротьби з бідністю: підняти мінімальну зарплату, збільшити пенсії, монетизувати субсидії, виплачувати допомогу при народженні дитини. Зараз ми маємо змогу спостерігати плоди копіткої праці, зробленої впродовж війни з Росією. Влада виконує свою роботу і вдається до соціальних ініціатив саме сьогодні, оскільки раніше через спричинену війною економічну кризу подібної змоги просто не було. Щоправда, перша індексація пенсій відбулася ще наприкінці 2017 року, а в 2018 році збільшення виплат на собі відчули військові пенсіонери.

Далі буде

На початку президентства Петра Порошенка перед ним стояла задача номер один — врятувати Україну від банкрутства, не допустити втрати державності. Це вдалося зробити, і попереду — нелегкий шлях подолання бідності.

Відновлення економічного зростання відкриває перед Україною нові можливості для залучення інвестицій. У лютому Президент представив п’ять основних секторів економіки, які є другою частиною плану подолання бідності та які допоможуть у втіленні поставлених завдань. Це — агропромисловий  комплекс, ІТ-індустрія, машинобудування,  інфраструктура та логістика, туризм. Тож головною метою наступних п’яти років є лідерство в перерахованих галузях, оскільки вони стануть точками опори руху вперед. Вони принесуть кошти для того, щоби забезпечити відчутне підвищення рівня життя людей.

Безвізовий режим, томос про автокефалію та асоціація з ЄС — речі, які ще на початку президентства Петра Порошенка вважалися неможливими. Те саме стосується й плану боротьби з бідністю, який критикани називають підкупом виборців. Але як під час війни, коли ворог «відриває» шматки української землі та хоче знищити Україну як державу, можна впоратись зі всіма внутрішніми проблемами, що накопичувались роками?

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.