­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 27 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 25 26 27
28 29 30 31      

Якщо дві попередні сесії районної ради відбулися досить швидко у часі і виявилися досить спокійними, то остання передноворічна, де 22 грудня серед інших питань затверджувався районний бюджет на 2019 рік, породила суперечки поміж депутатами і навіть відмову декого з них голосувати на підтримку окремих питань.

На її початку слова попросив Сигнаївський сільський голова Сергій Ошовський, який звернувся до депутатів районної ради із заявою.

— Днями  у нас відбулася сесія сільської ради, на якій затверджувався сільський бюджет на 2019 рік, — зауважив він. — Всі одинадцять депутатів ухвалили рішення про звернення до райради у зв’язку з тим, що надійшло прохань від різних районних інстанцій про виділення коштів в сумі більш ніж на півмільйона гривень. Тож Сигнаївська сільська рада на 27-ій сесії 7-ого скликання в ході розгляду питання про сільський бюджет на 2019 рік прийняла рішення про звернення до районної ради щодо знищення соціальної структури села, пов’язаної з підприємством ТОВ «Шпола-Агро Індустрі», яке веде господарську діяльність на території Сигнаївки.

Якщо за роки діяльності попереднього власника корпоративних прав підприємства до районного бюджету надходили по 3 мільйони і більше коштів податку з доходу фізичних осіб (ПДФО) та ще мільйон на підтримку соцсфери села, то за кілька останніх місяців діяльності підприємства після появи нового власника жодної гривні з ПДФО від ТОВ «Шпола-Агро Індустрі» до районного бюджету не надійшло, що призвело до скорочення робочих місць від вторинної медицини в Сигнаївській амбулаторії, напруженої ситуації з виплатою зарплати обслуговуючого персоналу Сигнаївського НВК та поставило на межу закриття Сигнаївську дитячу музичну школу, яка діє понад п’ятдесят років і яку відвідують більше ста вихованців.

Депутати нашої сільради вимагають від районної ради дати чітке пояснення, чому ТОВ «Шпола-Агро Індустрі» не сплачує податок з доходів фізичних осіб до районного бюджету за місцем діяльності підприємства та не допустити закриття Сигнаївської музичної школи та пропонуємо направити звернення Шполянської районної ради до Верховної Ради України щодо внесення змін до законодавства щодо посилення відповідальності за несплату ПДФО за місцем діяльності підприємства.

З подібною заявою Сигнаївський сільський голова виступив не вперше. Проблему з наповненням місцевого бюджету він озвучував і раніше, зокрема на сходці жителів Сигнаївки наприкінці жовтня, коли порушувалося питання приєднання населеного пункту до Шполи.

 Одним з найголовніших питань, розглянутих на сесії, було затвердження районного бюджету на 2019 рік. Як поінформувала начальник фінансового управління Оксана Голуб, розмір надходжень до районного бюджету у 2019 році прогнозується у розмірі 225,3 мільйона гривень. З них власні доходи загального фонду районного бюджету — 19,3 млн. грн, решта державні дотації. Якщо порівнювати з показниками минулого року, то це менше показника очікуваного надходження на 14,2 мільйона (42,5%). Насамперед це пов’язано зі створенням об’єднаних територіальних громад, а також з приєднанням до вже створених нових населених пунктів району.

Крім того, О.О.Голуб зауважила, що районний бюджет ухвалюється з дефіцитом коштів на оплату праці працівників бюджетних установ (обслуговуючого персоналу освітянської галузі та в галузі охорони здоров’я)  у розмірі 14,5 мільйона гривень. Тож фінансовому управлінню спільно з головами сільських рад, об’єднаних територіальних громад та іншими керівниками доведеться об’єднати зусилля, аби подолати дефіцит.

Актуальні новини

Не густо, але підвищать

on 21 березня 2019

Торік завирував чималий скандал, пов’язаний з «Укрпоштою». Менеджмент компанії проводить низку реформ, в основному пов’язаних зі скороченням числа відділень у...

Що буде з пенсіями членів виборчих комісій?

on 21 березня 2019

Як нараховуватиметься пенсія членам виборчих комісій? Адже у передвиборчий період їм виплачується заробітна плата, а як доводилося чути раніше, пенсія...

Матеріальний стимул

on 21 березня 2019

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня їх нараховано понад 334 тисячі. В них...

Перехід на літній час: коли переводимо годинник

on 21 березня 2019

Скоро в Україні відбудеться перехід на літній час. У 2019 переводити годинники потрібно в ніч з 30 на 31 березня...

ЛИШЕ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ВСІ ЗГАДУЮТЬ ПРО НАРОД

on 21 березня 2019

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених та пенсіонерів. Може, це...

Підживлення озимих по мерзло-талому грунті — чи варто проводити даний агрозахід?

on 14 березня 2019

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки...

Зі шполянських магазинів зникнуть книги скарг?

on 14 березня 2019

6 березня Уряд скасував обов’язкове ведення Книги скарг та пропозицій. Рішення затверджено на засідання Уряду шляхом прийняття постанови КМУ «Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.