­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 27 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 27 28 29
30            

Під час останньої у 2018 році сесії райради серед інших 26 питань на голосування було винесено кілька таких, які не набрали необхідної кількості голосів. Голова районної ради Олександр Кузуб повертався до них задля переголосування, однак це не допомогло. Йдеться про надання згоди депутатів райради на передачу з комунальної власності районної ради в комунальну власність Шполянської міської ради ОТГ Іскренської сільської бібліотеки-філіалу №10 централізованої районної бібліотечної системи і відповідно матеріальних цінностей закладу.

Суперечку депутатів викликало і питання про зміну підпорядкування та передачу в комунальну власність Шполянської міської ради ОТГ Іскренської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, яке отримало необхідну підтримку депутатів лише з другої спроби голосування. А от згоди на передачу шкільного автобуса від районної до міської ради, який доставляє школярів на навчання з Георгіївки до Іскреного, так і не вистачило голосів.

Депутат районної ради Володимир Дубина — один з тих, хто голосував проти вищезгаданих рішень, мотивуючи свою позицію тим, що передача іскренських об’єктів соціальної сфери у підпорядкування Шполянської міської ради ОТГ не на часі.

— Як депутат районної ради, вже майже рік спостерігаю за тим, як в Іскреному триває боротьба жителів села з Іскренським сільським головою Миколою Остапчуком стосовно вирішення питання об’єднання у складі громади, — висловлює він власну точку зору на проблему. — Свого часу від Василькова було направлено лист щодо об’єднання Іскреного з сусіднім Васильковим і відповідно створення самостійної територіальної громади. Тоді ж депутати Іскренської сільради провели опитування односельців, в результаті чого 268 осіб висловилися за об’єднання з Васильковим, а 180 осіб були проти цього або ж такими, що не визначилися.

Згодом це питання неодноразово порушувалося на сесії сільради, однак сільський голова Микола Іванович Остапчук  не дотримувався закону, натомість не менше року порушує законодавство. В ході ухвалення будь-яких рішень все це не задокументовується, під час сесій не ведуться протоколи, рішення не фіксуються і не висвітлюються для односельців. Складається враження, що сільський голова діє в чиїхось інтересах і в інтересах свого бізнесу.

Наприкінці листопада відбулася сходка жителів Іскреного, де на порядок денний депутатами було затверджено питання щодо об’єднання з Васильковим. Тим часом питання стосовно приєднання до Шполи зовсім не виносилося для обговорення і відповідного листа також ніхто не бачив. Та незважаючи на це, на сходці з’явився голова Шполянської міської ОТГ Сергій Кравченко та голова райради Олександр Кузуб. Разом з М.І.Остапчуком вони інтенсивно почали здійснювати тиск, проводити різну агітацію, махінації, аби все-таки людей перетягти до Шполи.

Прикриваючись тим, що протокол засідання та реєстр присутніх у залі не вівся, а голосування відбулося п’яте через десяте, вони ввели в блуд людей так, що на той час важко було з’ясувати, хто ж за, а хто проти. Так порахували, що нібито 48 громадян за приєднання до Шполи. Хоч це питання не лише не мало ставитися як на голосування, так і взагалі до розгляду. Попередньо воно не вносилося на порядок денний, адже розглядалося питання стосовно Василькова! От і виходить, що сільський голова говорить одне, а діє зовсім по-іншому.

Відразу після сходки села відбулася сесія сільської ради, однак голосування не відбулося, а депутати не підтримали голову, адже в залі частина людей були із сусідньої Стецівки.

Правдами-неправдами депутати все-таки проголосували за потрібні питання. При цьому більша частина депутатів участі у голосуванні на сесії сільради не брала. Насамперед насторожує, що протоколу сесії немає, методика не затверджена, немає реєстру тих громадян, які голосували — суцільне порушення закону, ніхто ніде не ставив свого підпису.

20 грудня до мене звернулися депутати Іскренської сільради з проханням допомогти розібратися, що відбувається у їхньому селі. Для цього ми побували на прийомі у голови Черкаської облдержадміністрації Олександра Вельбівця. Після цього відразу було скликано комісію, де я, як депутат районної ради, пояснив ситуацію та надав копії документів про те, що в Іскреному дійсно проводилося опитування і  268 осіб підтримали об’єднання з Васильковим. Натомість в області вже була інша інформація, нібито 300 осіб проголосували за приєднання до Шполи. Як таке могло статися, коли під час сходки у залі навіть двохсот осіб не було?!

В облдержадміністрації нас запевнили, що поки Шполянська міська рада ОТГ та Іскренський сільський голова не отримали позитивного висновку щодо можливості об’єднавчого процесу. Одночасно в області ми дізналися, що Шполянська міська ОТГ подала до адміністративного суду на Черкаську облдержадміністрацію за те, що їм відмовили в приєднанні Іскреного до Шполи. А якщо є судовий позов, то про розподіл майна не може бути й мови. Тобто районна влада і депутати діють щонайменше незаконно.

Тож незрозуміло, хто зараз вводить в оману депутатів Іскренської сільради і розпоряджається вже складати повноваження, коли облдержадміністрація не надала позитивного висновку на приєднання Іскреного до Шполянської ОТГ? Крім того, Шполянська райрада виносить на розгляд сесії питання про передачу в об’єднану територіальну громаду бібліотеки, школи, автобуса, іншого майна. Мене, як депутата райради, непокоїть питання, чи правомочними будуть такі рішення? Впадає в око, що дитячий садок, яких в районі залишилося лише три (решта працюють при навчально-виховних комплексах), у переліку об’єктів для зміни підпорядкування не вказується. Чи не означає цей факт, що дошкільний заклад в Іскреному вже планують закрити?  Тим часом голова районної ради О.М.Кузуб вимагає у мене підтверджуючих документів про неможливість приєднання Іскреного до Шполянської ОТГ, нібито нічого не знає про це. Тим самим на порушення закону йде як сам голова райради Олександр Кузуб, так і підштовхує на такий крок всіх депутатів райради, ніби дуже вже хоче комусь догодити. Забули деякі наші керівники про село, і що там ще хтось живе. Лише завдяки тим свідомим депутатам, які знають, що значить закон і усвідомлюють, що нині відбувається в районі, питання про передачу іскренських об’єктів соцсфери не набрали необхідної кількості голосів.

Степан Коломієць

Актуальні новини

Не густо, але підвищать

on 21 березня 2019

Торік завирував чималий скандал, пов’язаний з «Укрпоштою». Менеджмент компанії проводить низку реформ, в основному пов’язаних зі скороченням числа відділень у...

Що буде з пенсіями членів виборчих комісій?

on 21 березня 2019

Як нараховуватиметься пенсія членам виборчих комісій? Адже у передвиборчий період їм виплачується заробітна плата, а як доводилося чути раніше, пенсія...

Матеріальний стимул

on 21 березня 2019

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня їх нараховано понад 334 тисячі. В них...

Перехід на літній час: коли переводимо годинник

on 21 березня 2019

Скоро в Україні відбудеться перехід на літній час. У 2019 переводити годинники потрібно в ніч з 30 на 31 березня...

ЛИШЕ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ВСІ ЗГАДУЮТЬ ПРО НАРОД

on 21 березня 2019

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених та пенсіонерів. Може, це...

Підживлення озимих по мерзло-талому грунті — чи варто проводити даний агрозахід?

on 14 березня 2019

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки...

Зі шполянських магазинів зникнуть книги скарг?

on 14 березня 2019

6 березня Уряд скасував обов’язкове ведення Книги скарг та пропозицій. Рішення затверджено на засідання Уряду шляхом прийняття постанови КМУ «Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.