­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 20 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < липня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 26 27 28 29
30 31          

Під час візиту до нашого району перший заступник голови Черкаської облдержадміністрації Віталій Коваль провів особистий прийом громадян.

Шполян хвилювали питання об’єднання територіальних громад, невирішена роками проблема забезпечення якісною питною водою в районі молокозаводу, ситуація, пов’язана з підпалами майна громадян та інші.

Громадських активістів Віктора Свердела та Віктора Слюсаря обурює ситуація, яка складається у відносинах районної та міської влади.

— Сьогодні залишилося лише 50 % від колишнього районного бюджету. Водночас досі райдержадміністрація лише на своїх плечах несе витрати на центральну районну лікарню. Хотілося б дізнатися, коли буде перераховано кошти на потреби райлікарні Шполянською об’єднаною територіальною громадою, жителі якої також там лікуються? — поцікавився В.Г.Свердел.

У свою чергу голова райдержадміністрації Володимир Потапенко доповнив:

— На даний час в районі вже діють дві об’єднані громади, проте депутати від цих населених пунктів — Шполи, Матусова — досі працюють у районній раді, скорочення якої ми ініціювали. Зрозуміло, що вони вже не зацікавлені підтримувати район. Як бути у такій ситуації?

На переконання першого заступника голови облдержадміністрації, до 2020 року це питання буде вирішене само собою. За кілька років Україна має пройти певний етап, після якого повсюди з’являться територіальні громади. За таких умов зникне потреба в діяльності районних рад як суб’єктів місцевого самоврядування. Пообіцяв він розібратися і в іншій частині питання.

— Є різні приклади діяльності об’єднаних громад, — додає В.В.Коваль. — Скажімо, в Уманському районі діє Паланська громада. У ній власники земельних наділів ніби змагаються між собою, створюючи парки, футбольні поля, медичні заклади та інші блага для громадян. Окрім сплати до бюджету, вони вкладають власні кошти у розвиток територій. Тобто можливості, надані децентралізацією, можна трактувати по-різному.

Шполянка Лариса Кружиліна (на фото) прийшла на прийом шукати шляхи вирішення проблеми багатоквартирного будинку, який перебуває на балансі непрацюючого заводу запасних частин і в якому сама проживає.

— У цьому будинку є приватизовані квартири, проте всі комунікації пов’язані з непрацюючим підприємством. Там вже працює ліквідаційна комісія, тож 135 жителів 50-квартирного будинку ризикують залишися без світла, водопостачання, каналізації та інших зручностей. Я та інші мешканці квартир користуємося не газовими, а електричними плитами. Крім того, подібні проблеми стосуються й інших жителів мікрорайону. Тим часом досі, куди б не зверталися, не можемо знайти механізму вирішення ситуації, що склалася, — пояснила свою проблему, яка існує не один рік, Л.Ю. Кружиліна.

На прийом до Віталія Коваля завітали також представники районної ради ветеранів війни і праці.

— Нещодавно виникла неприємна ситуація, коли справжньою проблемою стало знайти місце у Шполі для поховання померлого ветерана. Один з цвинтарів закритий, а на другому не було місця, — скаржився заступник голови ради ветеранів Олександр Пряжко. — Просимо привернути увагу міської ради до цієї проблеми.

Інша проблема, озвучена ветеранами, яка не вирішується понад десятиліття, з неналежною якістю питної води в мікрорайоні молокозаводу.

На кожне звернення Віталій Коваль надав роз’яснення щодо порядку вирішення порушених питань та наголосив, що про їх виконання шполян буде поінформовано.

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.