­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 22 січня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < вересня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Чесно кажучи, не хочеться вплутуватися в перепалку чи, якщо хочете, в перестрілку через засоби масової інформації, реагуючи на події, що відбуваються останнім часом між райдержадміністрацією з одного боку і Шполянською ОТГ та групою компаній ЛНЗ з іншого.

Про це вже писалося в «Шполянських вістях» під заголовком «Лебединський синдром». Прогнози навколо того, як розширюватимуть Шполянську ОТГ, починають збуватися. Але передбачити, що все це буде відбуватися у такому цинічному вигляді, було важко.

Важко тому, що в заручниках в даному випадку опинилися діти — наше майбутнє. З давніх-давен в Україні діяло правило, коли для старих та дітей берегли, навіть нехай і останній шматок хліба. А тут, раптом, в окремо взятому районі, тим прикріше, що в Шполянському, дійшли до такої убогості.

Розширення Шполянської ОТГ таким чином не принесе користі нікому. Це скоріше, даруйте за вислів, загнання в резервацію. Сільським радам хочуть показати, що вони нічого не отримають, якщо не приєднаються до згаданої вже ОТГ. Замість того, щоб сісти та спокійно обговорити ситуацію, що склалася, готові піти на будь-який крок, нехай і не завжди законний.

Білими ж нитками, як кажуть, пробують зшити всю справу. В селах ведеться агітація та чиниться тиск на сільських голів. Оті агітатори самі собі ж протирічать. Обіцяють, що після приєднання до ОТГ в сіл не буде проблем, і самі своїми руками вже зараз створюють проблеми.

Виходить щось на зразок «бубликом поманили, а не встигли його віддати, як дірку показали».

Подібні дії лише відштовхують людей, серед яких ростуть протестні настрої. За прикладами далеко ходити не треба. Візьміть Журавку, де різко почала збільшуватися кількість жителів, які бажають самостійно господарювати на своїй землі, а не віддавати свої паї в оренду. І це не єдине село в районі.

Взагалі складається враження, що такі дії направлені більше за все проти голови райдержадміністрації Володимира Потапенка. Ну ніяк він не хоче підтанцьовувати чужим забаганкам. Якими лише методами не прагнуть його забруднити, а не вдається. Чи то товстошкірий, чи знає, як вийти з того вилитого бруду чистим, сказати важко. Поки йому це вдається. Тільки ж якими зусиллями?

В той час, як у 15 районах області педагоги не отримали оздоровчі та відпускні, в Шполянському районі заборгованості не мають. Район займає після Чорнобаївського, Золотоніського, Звенигородського районів четверте місце за чисельністю поголів’я тварин.

За рахунок районного бюджету проводять ремонт стоматполіклініки в Шполі, сільські ради і райдержадміністрація роблять все, аби менше було проблем в районній лікарні. На відміну від Шполянської ОТГ.

Можливо все це і не влаштовує опонентів Потапенка? Для протилежної сторони, мабуть, вигідніше, щоб ситуація була, як кажуть, «чим гірше, тим краще».

Всі ці припущення і факти грунтуються не на порожньому місці. А почалися вони з створенням об’єднаних територіальних громад. Зараз вже можна стверджувати, що району, як такого, вже не буде. І в тому, що сталося, не когось треба звинувачувати, а самих себе. Кожен прагнув тягнути ковдру на себе, і в кого більше сили, даруйте, коштів, той більше має. Біда лише в тому, що народ наш не завжди розуміє дії тих, хто за «ковдру» ухопився.

Автору цих рядків вже доводилося висловлюватися з цього приводу. Моя точка зору — потрібно було домовлятися і зберегти район єдиним.

На жаль, в такому вигляді, як зараз пробують створити цілісність, — це небезпечний гібрид, коли під «крилом» господарюючого суб’єкта знаходиться виконавча влада і політичні об’єднання на місцях.

Підкрильники не за людей дбатимуть, а прагнутимуть вгодити та вчасно вклонитися тому чи тим, хто над крилом. Одним асфальтуванням доріг та викладенням плиткою доріжок добробуту не збудуєш.

І останнє, найприкріше. Те, що голова райдержадміністрації Володимир Потапенко і власник групи компаній ЛНЗ Дмитро Кравченко не можуть знайти спільної мови. Амбіції є як в одного, так і в іншого. Але ж вони зустрічаються, розмовляють, а чого, коли доходить до діла, то виходить навпаки.

Останнє підтверджується й реплікою Потапенка на зустрічі з директорами шкіл: «Мені ж Дмитро Вікторович обіцяв, а зробив навпаки».

Це може свідчити про те, що в Дмитра Вікторовича переважає так зване яструбине крило підлеглих. І він уже дізнається про те, що вони зробили, як постфактум, тому вимушений їх нерідко захищати.

Втім — це лише припущення, але вони скидаються все більше на правду, оскільки все частіше починають повторюватися. А підтвердженням тому є те, що коли підлеглі йому підготували розвінчання міфів, які були надруковані в оплачуваній ним газеті, і яку більшість власників паїв отримують як безкоштовну, то багато з того через певний час почало справджуватися.

Але то все їхня кухня. Як замовляють, так і готують. Прикро, що за тим варивом крайніми залишаються інші. В даному випадку — освітяни та діти.

Анатолій Вікторук

Актуальні новини

Не доставляють лише «Шполянські вісті»?

on 17 січня 2019

До редакції продовжують надходити телефонні повідомлення від читачів, які передплатили газету «Шполянські вісті» на 2019 рік. Так, після публікації «Саботаж...

Не допустили зриву навчального процесу В Іскреному

on 17 січня 2019

У той час, коли у всіх школах району після зимових канікул звично відновився навчальний процес, в Іскренській загальноосвітній школі І-ІІІ...

Чи встигли обрати сімейного лікаря?

on 17 січня 2019

Згідно з офіційними даними, у 2018 році кожен другий українець обрав собі сімейного лікаря. Немало з тих, хто не встиг...

Хрещенські морози відміняються

on 17 січня 2019

Українців цікавить, якою буде погода на Водохреща, 19 січня, адже традиційно цей період славиться справжніми хрещенськими морозами, снігом і льодом,...

Через суд з підприємця стягнуть борг

on 17 січня 2019

Господарським судом Черкаської області відкрито провадження у справі за позовом Смілянської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Шполянської міської...

Посилки — по-новому

on 12 січня 2019

З початку року змінилися правила оподаткування товарів, що надходять із-за кордону. Нагадаємо, досі українці могли отримувати скільки завгодно посилок вартістю...

Інформмозаїка

on 12 січня 2019

Проблема з вчителями математики Проблема з кадрами в районі стосується не лише медицини, а й освіти. На одній з нарад в...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.