­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 16 лютого 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < лютого 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Журавка для голови райдержадміністрації Володимира Потапенка особливе село. Сюди він приїздив, коли ще починав своє господарювання в Ярославці до свого друга-наставника, тодішнього голови колгоспу Володимира Олександровича Дердуги. На жаль, нині покійного.

Саме Володимир Олександрович в ті роки чи не першим сказав: «Буде Потапенко справжнім, хазяйновитим головою колгоспу». І це тоді, коли Ярославка вважалася чи не найвідсталішим колгоспом в районі. Але тоді ж Потапенко і першу настанову отримав: «Володя, не здумай з каси господарства взяти хоч копійку чи гривню. То людські гроші і великий гріх їх брати собі».

Уже нема на світі Володимира Олександровича, а Потапенка в Журавку ніби щось притягує. Особливо в школу, яку колись будував, головуючи в селі, Дердуга.

Наперекір всім планам Володимир Олександрович зробив без відома районного та обласного начальства школу середньою.

Після того, як будівельники розбили кілки для закладки фундаменту, Володимир Олександрович, приїхавши на майбутній об’єкт увечері, відміряв своїми кроками додаткову площу і переставив кілочки.

Будівельники, нічого не підозрюючи, розпочали спорудження об’єкту і ніяк не могли зрозуміти, чому йде перевитрата будівельних матеріалів. Виявили причину, коли вже другий поверх почали споруджувати.

За таке самоуправство Дердузі в районі виписали догану, а школу вимушені були робити середньою. Правда, для Дердуги все закінчилося благополучно. Після здачі школи йому догану зняли. Школа стала середньою і діти перестали ходити в Лебедин навчатися в середній навчальний заклад.

Мабуть, і Потапенко про цей випадок знає, тому що не минає нагоди побувати у навчальному закладі в Журавці. На минулому тижні, перебуваючи у Журавці, завів розмову із селянами, а ті йому закинули докір за Шполу, за її привабливість. Коли Потапенко почав виправдовуватися, що Шпола вже відноситься до Шполянської ОТГ, йому просто порадили поїхати в сусідній Новомиргород.

І там, у райцентрі, де немає жодного промислового підприємства, від побаченого Володимир Потапенко ходив з опущеною головою. Парк, центральна площа змінилися до невпізнанності. Діють фонтани, естетично привабливі скульптури. І люди йдуть сюди відпочивати.

У понеділок він про це розповів на апаратній нараді. Правда, не згадав і словом, що Шпола могла теж мати таку центральну площу, коли б міськрада з її головою Сергієм Кравченком не почали протиставляти себе райдержадміністрації та її голові.

В ініціативі Потапенка не було ж нічого такого, що зашкодило б естетичній привабливості міста і його центральної площі. З ініціативи голови райдержадміністрації з державного бюджету вже було виділено більше одного мільйона (!) гривень на проведення реконструкції центру міста. До тієї ініціативи тоді приєдналися й підприємці Павло Мальчик та Світлана Плахотнюк, інші представники від бізнесу. А власник групи компаній «ЛНЗ» Дмитро Кравченко вже й заплатив кошти за проведення зйомки. Проте виявилося, що вони йшли не в ногу з часу.

Але міські депутати від ВО «Черкащани» і міський голова Сергій Кравченко фактично заблокували проведення таких робіт. Пояснювали свій крок тим, що виділені кошти краще використати на проведення водогону на вулицях Шполи, що знаходяться в районі молокозаводу, а не фонтани будувати.

І це тоді, коли обранці ОТГ знали, не могли не знати, що кошти, які виділяються з державного бюджету цільовим призначенням, не можна використовувати за іншим призначенням.

Знати то знали, але діяли, аби було проти Потапенка. Підтвердженням цього факту є те, що з тих більше мільйона гривень до сих пір лежить на казначейському рахунку для Шполи. А водогін так і не почато прокладати. Правда, той мільйон незабаром держава може забрати, оскільки він не використовується за призначенням.

І кому від цього користь? Хіба що міському голові Сергію Кравченку та депутатам Шполянської ОТГ від ВО «Черкащани», які прагнуть постійно себе протиставити голові райдержадміністрації. Дешевий прийом. І чи принесе користь у майбутньому?

Віктор Кудій

Актуальні новини

Оновлюється маркування харчових продуктів

on 14 лютого 2019

Президент України Петро Порошенко підписав закон про «Про інформацію для споживачів про харчові продукти». Ним встановлюються загальні положення до маркування...

Хто знає усіх кандидатів у президенти?

on 14 лютого 2019

У березні вже всьоме відбудуться президентські вибори в Україні, і вони б’ють усі рекорди за кількістю кандидатів. Претендентів на головну...

Повернути неякісні ліки назад в аптеку: не все так просто

on 14 лютого 2019

У минулі роки до редакції не раз зверталися жителі району, які з різних причин бажали повернути до аптек придбані ліки....

Серйозних підтоплень в районі немає

on 09 лютого 2019

Незвична для січня – лютого погода панує в районі. Велика кількість снігу різко почала танути, загрожуючи підтопленням як житловим масивам,...

У Шполі вже є кір

on 09 лютого 2019

У багатьох районах Черкащини ще кілька тижнів чи місяців тому з’явилися пацієнти з діагнозом кір. Шполянщині донедавна вдавалося бути серед...

«Дорогий» залізничний переїзд

on 08 лютого 2019

Скільки б не попереджали правоохоронці про дотримання правил дорожнього руху, щодня знаходяться водії, які їх порушують. І добре, коли у...

З житла виписують примусово

on 08 лютого 2019

Через дорожнечу газу для опалення житла багато шполян намагаються оформити субсидію. У зв’язку з цим останнім часом важливим стало питання,...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.