­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 15 грудня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Журавка для голови райдержадміністрації Володимира Потапенка особливе село. Сюди він приїздив, коли ще починав своє господарювання в Ярославці до свого друга-наставника, тодішнього голови колгоспу Володимира Олександровича Дердуги. На жаль, нині покійного.

Саме Володимир Олександрович в ті роки чи не першим сказав: «Буде Потапенко справжнім, хазяйновитим головою колгоспу». І це тоді, коли Ярославка вважалася чи не найвідсталішим колгоспом в районі. Але тоді ж Потапенко і першу настанову отримав: «Володя, не здумай з каси господарства взяти хоч копійку чи гривню. То людські гроші і великий гріх їх брати собі».

Уже нема на світі Володимира Олександровича, а Потапенка в Журавку ніби щось притягує. Особливо в школу, яку колись будував, головуючи в селі, Дердуга.

Наперекір всім планам Володимир Олександрович зробив без відома районного та обласного начальства школу середньою.

Після того, як будівельники розбили кілки для закладки фундаменту, Володимир Олександрович, приїхавши на майбутній об’єкт увечері, відміряв своїми кроками додаткову площу і переставив кілочки.

Будівельники, нічого не підозрюючи, розпочали спорудження об’єкту і ніяк не могли зрозуміти, чому йде перевитрата будівельних матеріалів. Виявили причину, коли вже другий поверх почали споруджувати.

За таке самоуправство Дердузі в районі виписали догану, а школу вимушені були робити середньою. Правда, для Дердуги все закінчилося благополучно. Після здачі школи йому догану зняли. Школа стала середньою і діти перестали ходити в Лебедин навчатися в середній навчальний заклад.

Мабуть, і Потапенко про цей випадок знає, тому що не минає нагоди побувати у навчальному закладі в Журавці. На минулому тижні, перебуваючи у Журавці, завів розмову із селянами, а ті йому закинули докір за Шполу, за її привабливість. Коли Потапенко почав виправдовуватися, що Шпола вже відноситься до Шполянської ОТГ, йому просто порадили поїхати в сусідній Новомиргород.

І там, у райцентрі, де немає жодного промислового підприємства, від побаченого Володимир Потапенко ходив з опущеною головою. Парк, центральна площа змінилися до невпізнанності. Діють фонтани, естетично привабливі скульптури. І люди йдуть сюди відпочивати.

У понеділок він про це розповів на апаратній нараді. Правда, не згадав і словом, що Шпола могла теж мати таку центральну площу, коли б міськрада з її головою Сергієм Кравченком не почали протиставляти себе райдержадміністрації та її голові.

В ініціативі Потапенка не було ж нічого такого, що зашкодило б естетичній привабливості міста і його центральної площі. З ініціативи голови райдержадміністрації з державного бюджету вже було виділено більше одного мільйона (!) гривень на проведення реконструкції центру міста. До тієї ініціативи тоді приєдналися й підприємці Павло Мальчик та Світлана Плахотнюк, інші представники від бізнесу. А власник групи компаній «ЛНЗ» Дмитро Кравченко вже й заплатив кошти за проведення зйомки. Проте виявилося, що вони йшли не в ногу з часу.

Але міські депутати від ВО «Черкащани» і міський голова Сергій Кравченко фактично заблокували проведення таких робіт. Пояснювали свій крок тим, що виділені кошти краще використати на проведення водогону на вулицях Шполи, що знаходяться в районі молокозаводу, а не фонтани будувати.

І це тоді, коли обранці ОТГ знали, не могли не знати, що кошти, які виділяються з державного бюджету цільовим призначенням, не можна використовувати за іншим призначенням.

Знати то знали, але діяли, аби було проти Потапенка. Підтвердженням цього факту є те, що з тих більше мільйона гривень до сих пір лежить на казначейському рахунку для Шполи. А водогін так і не почато прокладати. Правда, той мільйон незабаром держава може забрати, оскільки він не використовується за призначенням.

І кому від цього користь? Хіба що міському голові Сергію Кравченку та депутатам Шполянської ОТГ від ВО «Черкащани», які прагнуть постійно себе протиставити голові райдержадміністрації. Дешевий прийом. І чи принесе користь у майбутньому?

Віктор Кудій

Актуальні новини

Листонош зобов’язали передплачувати пресу

on 13 грудня 2018

За повідомленням Генерального директора ПАТ «Укрпошта», передплатна кампанія в Україні триває. До завершення передплатної кампанії на наступний рік залишилося менше...

Паспорт — не записник

on 13 грудня 2018

«Щоб не забути номер своєї амбулаторної карти, попросила медсестру написати його в паспорті. Вона зауважила, що робити подібні записи у...

Скільки витрусить зі шполян новорічний стіл Цього року новорічне меню вийде на 20% дорожчим

on 13 грудня 2018

Новий рік на носі і більшість шполянських господинь вже складають святкове меню. Оскільки ціни кусаються і більшість хоче зекономити, тому...

ПРИЙШЛА СУБСИДІЯ. ЯК СПЛАЧУВАТИ СВІЙ ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ПЛАТІЖ?

on 06 грудня 2018

Як і в минулих опалювальних сезонах, зекономлену субсидію можна використати для оплати в наступному місяці спожитого понад виділену соціальну норму...

Вікна заплуталися в тендерах, як у тенетах

on 06 грудня 2018

Цьогоріч мало відбутися два тендери на закупівлю вікон для навчальних закладів району. За результатами першого з них придбано та встановлено...

Медсестер бракує, та й лікарів теж

on 06 грудня 2018

Не лише проблемою фінансування переймаються сьогодні у Шполянській центральній районній лікарні. Перед медиками вторинної ланки постала ще й нестача кадрів,...

Воєнком Євген Курбет: «Зберігати спокій і бути пильними»

on 06 грудня 2018

Зберігати спокій, бути пильними та звертатися до військових комісаріатів у разі отримання викликів, закликає черкащан обласний військовий комісар Євген Курбет...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.