­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 21 вересня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < листопада 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 26
27 28 29 30      

Питанню об’єднання в громади приділяють чимало уваги. Про це говорять експерти, чиновники усіх рівнів, люди між собою та пишуть засоби масової інформації. Однак децентралізація й досі відбувається не так швидко, як би хотілося.

Навколо цієї теми існує чимало міфів, чуток і, найприкріше, страхів… То що ж заважає людям повірити в позитивні наслідки цього процесу? Найпершою перепоною є особи, які у власних інтересах намагаються маніпулювати думкою громадськості шляхом перекручування інформації. Тож зараз спробуємо розібратись у цьому.

Першою маніпулятивною думкою є те, що об’єднання призведе до занепаду та зникнення села. Дійсно, з карти України щороку зникають населені пункти. Проте це відбувається не через створення ОТГ, а тому що таку реформу не провели ще десять років тому. Зараз маленькі села мають шанс для розвитку, а не занепаду. Після початку децентралізації ще не зникло жодне поселення. Крім того, завдяки створенню ОТГ потреба у кваліфікованих кадрах, які б працювали із старостою, надавали послуги людям та розвивали інфраструктуру, зростає. Об’єднання дає можливість кожному селу мати старосту та депутата в громаді, які братимуть участь у формуванні бюджету ОТГ та відстоюватимуть інтереси своїх жителів.

Другою думкою, якою маніпулюють, є те, що під час децентралізації усі школи закриють. Почнімо з того, що зараз в Україні триває реформа освіти, націлена на покращення її якості. Тому малокомплектні школи з децентралізацією чи без неї повинні або закрити, або ж змінити їх ступінь. Натомість мають створити опорні навчальні заклади. Вони дадуть школярам такі малодоступні блага, як сучасна освітня техніка, якісна дорога до школи та автобуси, які безперебійно возитимуть учнів. Та є одне «але»… У необ’єднаних громадах рішення про закриття ухвалює районна рада, зазвичай без обговорення з людьми. В ОТГ ж це обговорюватимуть депутати громади та їх жителі. У цьому випадку закриття матиме раціональний підхід, а не економний. Однак батьки не повинні егоїстично думати про те, аби їм було зручно за 5 хвилин завести дитину в школу, а про те, щоб учень потрапив туди, де дійсно отримає якісні знання.

Підхід до питання освіти під час децентралізації повинен найперше бути раціоналізаторським, написала на своїй сторінці у Facebook керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова.

«Звісно, під час об’єднання громадам доведеться зіштовхнутися з питанням закриття шкіл, але лише тих, які є малоукомплектованими, та тих, які навантажують бюджет без належної віддачі в освітньому процесі. Час не стоїть на місці. Тож прогресивними та якісними є ті школи, які забезпечені матеріально-технічною базою. А це, відповідно, капіталовкладення. Тож жителі ОТГ повинні вирішувати, що їм важливіше. Зберегти невеличку школу і позбавити дітей можливості навчатись у сучасному освітньому закладі чи вирішити питання довезення учнів до справді новітньої школи та спрямувати фінанси саме на її розвиток», – наголосила Ірина Ванникова.

Ще одним поширеним міфом є те, що центр громади не буде ділитись із селами коштами і що жителям ніде буде отримати довідки. Це абсолютна дурниця. Адже кожне село, яке належатиме до ОТГ, матиме свого депутата. Він братиме участь у розподілі бюджету та контролюватиме його виконання. Крім того, у кожному селі буде староста, який вирішуватиме питання надання усіх необхідних довідок.

Часто люди бояться того, що після децентралізації держава просто забуде про громади. Однак зараз практика показує, що влада надає такі необхідні для вирішення нагальних інфраструктурних питань ОТГ субвенції. А також інформаційно допомагає громадам брати участь у державних та іноземних грантах. Бояться люди й того, що після об’єднання бідні села стануть ще біднішими. Та практика вже створених ОТГ показує, що поселення не розділяють на декілька органів управління, які треба утримувати, а мають один, через який простіше ухвалювати необхідні рішення. Лякають людей і розпродажем земель. Однак, по-перше, зараз в Україні діє мораторій на це, а по-друге, громада сама вирішуватиме земельні питання. Тож тут все залежатиме від людей.

Директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік переконаний, що жителям громад не варто боятись того, що вони лишаться наодинці із викликами реформи. Якщо держава, громада та соціально відповідальний бізнес будуть працювати спільно, то всі соціальні та інфраструктурні питання можна буде вирішити, зазначив Олександр Воскобойнік.

Об’єднання – це справа добровільна. Однак тим, хто ще в роздумах, кого «сватати» і за кого «виходити», треба розуміти, що вони втрачають не лише час, а й можливості та гроші. Покращення інфраструктури, зручна й дієва система управління, комфорт і розвиток – це те, що залежить від того, наважаться люди на утворення громад чи й далі піддаватимуться страхам і міфам. Так, процес складний, а шлях нелегкий, але результат того вартує!

Актуальні новини

А проблема з зарплатами катастрофічна

on 14 вересня 2018

Днями в райдержадміністрації відбулася зустріч директорів навчально-виховних закладів району з головою райдержадміністрації Володимиром Потапенком. В зустрічі з освітянами також взяли...

Укрпошта збільшує тарифи

on 14 вересня 2018

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), затвердила двоетапне підвищення тарифів на послуги поштового зв'язку...

Мінімалку і пенсію перерахують: чого чекати українцям

on 06 вересня 2018

Пенсії українців будуть рости разом з ростом мінімальних зарплат, про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Найбільша криза

on 30 серпня 2018

Війна в Україні — одна з наймасштабніших за останні майже три десятиліття в Європі. За даними Організації Об’єднаних Націй, кризу...

КОЛИ МЕДИКИ ПРИЇДУТЬ НА ВИКЛИК

on 16 серпня 2018

Як відомо більшості громадян, швидку допомогу потрібно викликати тоді, коли у цьому справді є необхідність. Попри те, є жителі району,...

У Надточаївці і Соболівці карантин

on 10 серпня 2018

На Шполянщині на загальній площі 10 га запроваджено карантин через поширення американського білого метелика.

До уваги платників податків, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів!

on 10 серпня 2018

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.