­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 17 серпня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 28 29 30  

14 лютого відбулася позачергова 23-тя сесія районної ради, на яку для розгляду винесено 22 питання. Участь у засіданні взяли 28 депутатів. Депутати затвердили програму економічного і соціального розвитку району на 2018 рік, а також проектну документацію за проектом капітального ремонту будівлі Лебединського терапевтичного відділення райлікарні, де виникла необхідність повної заміни електромережі.

Якщо на розгляд більшості питань сесії народні обранці витрачали переважно по кілька хвилин, то питання про надання згоди на передачу кінотеатру «Космос», з комунальної власності районної ради до комунальної власності міської ради, обговорювали майже півтори години.

Спершу міський голова Сергій Кравченко звернувся до присутніх, запевнивши, що за умови передачі кінотеатру «Космос» на баланс Шполянської ОТГ там відбуватимуться не лише міські культурні заходи, а за необхідності заклад надаватиметься для використання всіма сільськими радами району. Задля цього укладатимуться договори оренди за символічні кошти або спільного використання. (Варто відмітити, що до цього заклад використовувався на безкоштовній основі). С.В.Кравченко стверджував і те, що колектив працівників культури, як і раніше, залишиться там працювати.

Міський голова запевнив, що Шполянська громада зможе отримати немалі грантові кошти та вкладати їх на ремонти в цьому закладі, налагодження системи опалення, покращення облаштування сцени, прибудови роздягалень та ін.

Серед тих, хто висловлювався проти негайної передачі кіно-концертного залу на баланс ОТГ, були як депутати районної ради, так і сільські голови, представники галузі культури району. Дехто зауважував, що після такого кроку шполянська культура і сама може «полетіти у космос».

Згадавши недавню передачу на баланс ОТГ міських шкіл, депутат районної ради Юрій Ляшенко поцікавився, що покращилося з того часу в освіті.

— Вам сьогодні потрібно було прийти з економічним обгрунтуванням потреби зміни балансоутримувача кінотеатру «Космос». Спочатку надайте план економічного розвитку закладу, — запропонував Юрій Васильович. — І взагалі, у кіно-концертному залі належний ремонт, нові сидіння. Я більше зрозумів би, якби ви висловили бажання забрати на баланс ОТГ районний будинок культури, де необхідні внутрішні ремонти.

Виступила й заступник голови райдержадміністрації Ольга Шпиця, згадавши торішнє обговорення можливої реконструкції центральної міської площі.

— У міській раді тоді наполягали, що це питання не на часі і що є нагальніші питання життя громади, ніж вкладати кошти в реконструкцію площі, як от міський водогін, дороги. Чи сьогодні надто актуальним залишається питання «Космосу»? Ще не проживши рік, не побачивши остаточні доходи і видатки громади, ви вже говорите про фінансування ремонтів кінотеатру. Чи це на часі? — поцікавилася Ольга Іванівна.

Не вбачає зараз потреби змінювати балансоутримувача і начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Анатолій Лозовий.

— Свого часу районна влада подбала про те, аби кінотеатр «Космос» довести до сучасного стану. Відтак з’явилася можливість запрошувати у наше місто відомих артистів, проводити інші культурно-масові заходи.

На моє переконання, після передачі «Космосу» на баланс об’єднаної територіальної громади працівники культури району не матимуть змоги користуватися цим закладом, бо у них є районний будинок культури. Не знаю, чим завинила Шпола, проте лише два районні будинки культури в області діють у пристосованих приміщеннях: наш у будівлі колишньої синагоги і в Монастирищі, де раніше був костьол. Поступово, в міру фінансових можливостей, ми проводимо у будинку культури ремонт. Давайте ще трохи зачекаємо з передачею кінотеатру, хоча б доки в так званій «синагозі» завершимо ремонтні роботи, — вважає він.

Позицію більшості сільських голів представив Сигнаївський сільський голова Сергій Ошовський.

— Торік у вересні на баланс ОТГ передали районний центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Тоді, вважаю, зробили правильно, щоб не розривати заклад на шматки. Але ситуація, що склалася з ЦПМСД на сьогодні, нищить як первинну, так і вторинну медицину. Тоді, як і сьогодні, обіцяли, що не виникатиме жодних перешкод, і в медичній галузі все буде на рівні добровільних, партнерських відносин. Нині кошти, яких не вистачає в медичній субвенції, вимагаються з сільських рад. Зважаючи на суми, які пропонується виділити сільським радам на первинну медицину — забирається від 10 до 30% від сільських бюджетів. Сьогодні в Сигнаївській амбулаторії виникають перебої з пальним, бо ми ще не перерахували субвенцію. Скажіть тепер, де ж справедливість? Те саме може статися й з кінотеатром. Передамо — і забудемо про нього.

В результаті голосування не вистачило одного голосу, аби кінотеатр перейшов на баланс Шполянської ОТГ.

P.S. 15 лютого, на сесії міської ради об’єднаної територіальної громади міські депутати підтримали рішення «Про надання згоди (повторно) на прийняття в комунальну власність Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади нежитлової будівлі кінотеатру «Космос» Шполянської районної ради».

Зінаїда Ткач

Актуальні новини

КОЛИ МЕДИКИ ПРИЇДУТЬ НА ВИКЛИК

on 16 серпня 2018

Як відомо більшості громадян, швидку допомогу потрібно викликати тоді, коли у цьому справді є необхідність. Попри те, є жителі району,...

У Надточаївці і Соболівці карантин

on 10 серпня 2018

На Шполянщині на загальній площі 10 га запроваджено карантин через поширення американського білого метелика.

До уваги платників податків, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів!

on 10 серпня 2018

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів...

Скільки коштують вибори

on 10 серпня 2018

«Дух виборів» уже витає над країною — до них залишився рік. Обрати керманичів для народу — «задоволення», як відомо, небезкоштовне...

Плануйте вихідні

on 10 серпня 2018

З 24 по 26 серпня (п’ятниця — неділя) неробочі дні у зв’язку зі святкуванням 27-ї річниці нашої незалежності. Відпрацьовувати їх,...

Чи погодилася «Укрпошта» з пропозицією матусян

on 06 серпня 2018

Ще у травні «Укрпошта» оголосила про плани зміни формату роботи своїх відділень у селах. Частину відділень, як повідомив у соцмережі...

А на районну лікарню грошей немає?

on 06 серпня 2018

Напружена ситуація з виплатою заробітної плати персоналу Шполянської центральної районної лікарні виникла наприкінці липня.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.