­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 24 червня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

14 лютого відбулася позачергова 23-тя сесія районної ради, на яку для розгляду винесено 22 питання. Участь у засіданні взяли 28 депутатів. Депутати затвердили програму економічного і соціального розвитку району на 2018 рік, а також проектну документацію за проектом капітального ремонту будівлі Лебединського терапевтичного відділення райлікарні, де виникла необхідність повної заміни електромережі.

Якщо на розгляд більшості питань сесії народні обранці витрачали переважно по кілька хвилин, то питання про надання згоди на передачу кінотеатру «Космос», з комунальної власності районної ради до комунальної власності міської ради, обговорювали майже півтори години.

Спершу міський голова Сергій Кравченко звернувся до присутніх, запевнивши, що за умови передачі кінотеатру «Космос» на баланс Шполянської ОТГ там відбуватимуться не лише міські культурні заходи, а за необхідності заклад надаватиметься для використання всіма сільськими радами району. Задля цього укладатимуться договори оренди за символічні кошти або спільного використання. (Варто відмітити, що до цього заклад використовувався на безкоштовній основі). С.В.Кравченко стверджував і те, що колектив працівників культури, як і раніше, залишиться там працювати.

Міський голова запевнив, що Шполянська громада зможе отримати немалі грантові кошти та вкладати їх на ремонти в цьому закладі, налагодження системи опалення, покращення облаштування сцени, прибудови роздягалень та ін.

Серед тих, хто висловлювався проти негайної передачі кіно-концертного залу на баланс ОТГ, були як депутати районної ради, так і сільські голови, представники галузі культури району. Дехто зауважував, що після такого кроку шполянська культура і сама може «полетіти у космос».

Згадавши недавню передачу на баланс ОТГ міських шкіл, депутат районної ради Юрій Ляшенко поцікавився, що покращилося з того часу в освіті.

— Вам сьогодні потрібно було прийти з економічним обгрунтуванням потреби зміни балансоутримувача кінотеатру «Космос». Спочатку надайте план економічного розвитку закладу, — запропонував Юрій Васильович. — І взагалі, у кіно-концертному залі належний ремонт, нові сидіння. Я більше зрозумів би, якби ви висловили бажання забрати на баланс ОТГ районний будинок культури, де необхідні внутрішні ремонти.

Виступила й заступник голови райдержадміністрації Ольга Шпиця, згадавши торішнє обговорення можливої реконструкції центральної міської площі.

— У міській раді тоді наполягали, що це питання не на часі і що є нагальніші питання життя громади, ніж вкладати кошти в реконструкцію площі, як от міський водогін, дороги. Чи сьогодні надто актуальним залишається питання «Космосу»? Ще не проживши рік, не побачивши остаточні доходи і видатки громади, ви вже говорите про фінансування ремонтів кінотеатру. Чи це на часі? — поцікавилася Ольга Іванівна.

Не вбачає зараз потреби змінювати балансоутримувача і начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Анатолій Лозовий.

— Свого часу районна влада подбала про те, аби кінотеатр «Космос» довести до сучасного стану. Відтак з’явилася можливість запрошувати у наше місто відомих артистів, проводити інші культурно-масові заходи.

На моє переконання, після передачі «Космосу» на баланс об’єднаної територіальної громади працівники культури району не матимуть змоги користуватися цим закладом, бо у них є районний будинок культури. Не знаю, чим завинила Шпола, проте лише два районні будинки культури в області діють у пристосованих приміщеннях: наш у будівлі колишньої синагоги і в Монастирищі, де раніше був костьол. Поступово, в міру фінансових можливостей, ми проводимо у будинку культури ремонт. Давайте ще трохи зачекаємо з передачею кінотеатру, хоча б доки в так званій «синагозі» завершимо ремонтні роботи, — вважає він.

Позицію більшості сільських голів представив Сигнаївський сільський голова Сергій Ошовський.

— Торік у вересні на баланс ОТГ передали районний центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Тоді, вважаю, зробили правильно, щоб не розривати заклад на шматки. Але ситуація, що склалася з ЦПМСД на сьогодні, нищить як первинну, так і вторинну медицину. Тоді, як і сьогодні, обіцяли, що не виникатиме жодних перешкод, і в медичній галузі все буде на рівні добровільних, партнерських відносин. Нині кошти, яких не вистачає в медичній субвенції, вимагаються з сільських рад. Зважаючи на суми, які пропонується виділити сільським радам на первинну медицину — забирається від 10 до 30% від сільських бюджетів. Сьогодні в Сигнаївській амбулаторії виникають перебої з пальним, бо ми ще не перерахували субвенцію. Скажіть тепер, де ж справедливість? Те саме може статися й з кінотеатром. Передамо — і забудемо про нього.

В результаті голосування не вистачило одного голосу, аби кінотеатр перейшов на баланс Шполянської ОТГ.

P.S. 15 лютого, на сесії міської ради об’єднаної територіальної громади міські депутати підтримали рішення «Про надання згоди (повторно) на прийняття в комунальну власність Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади нежитлової будівлі кінотеатру «Космос» Шполянської районної ради».

Зінаїда Ткач

Актуальні новини

Лебединський синдром

on 15 червня 2018

Після того, як ТОВ «Шпола-Агро-Індустрі» змінило власника, дехто з передбачливих шполян почав пророкувати, що зміна розмірів Шполянської ОТГ не за...

Спокійно не пройдеш

on 15 червня 2018

Собака з давніх-давен була і є другом людини. Тварини дуже звикають до своїх господарів. Знаю історію, коли одна родина літаком...

Вистава «Шполянська кайдашева сім’я» продовжується

on 08 червня 2018

Днями з’явилося повідомлення уряду про те, що кошти, виділені на ремонт доріг, освоюються вкрай повільно, і це змусило виконавчу владу...

Витримаємо все, бо за нами — читачі

on 08 червня 2018

Вчора в Україні відсвяткували День журналіста, усіх тих, хто створює газети, теле-радіо передачі, інформує суспільство про новини, події, контролює діяльність...

РАБИНОВИЧ ПРИПУСТИВ, ЩО СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ ТЕЛЕПРОЕКТ «КАНДИДАТ» МОЖЕ БУТИ ПРОДОВЖЕНИЙ НА ТРИ СЕЗОНИ

on 08 червня 2018

Політико-соціальний проект «Кандидат» може тривати три сезони. Про це заявив народний депутат України, лідер політичної партії «За життя» Вадим Рабинович...

Екологія майбутнього залежить від сьогодення

on 08 червня 2018

Мальовнича Черкаська область славиться своїм Канівським природним заповідником та Національним дендрологічним парком «Софіївка», яку виправдано називають перлиною садово-паркового мистецтва. Цей...

І поліція надаватиме інформацію?

on 08 червня 2018

Інформацію про доходи для надання субсидій, як і раніше, надаватиме Державна Фіскальна служба України. Пенсійний фонд України, крім інформації про розмір...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.