­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 18 листопада 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Під таким заголовком в «Шполянських вістях» 23 листопада 2017 року надрукована публікація, де розповідалося про укладення договору з власницею, яка на день укладення договору була уже покійною.

В редакцію надійшов лист за підписом директора ТОВ «Маяк-Агро» М.П. Богача, в якому він вимагає спростувати поширену інформацію, вважаючи її необ’єктивною і такою, що негативно впливає на репутацію ТОВ «Маяк- Агро».

Ось про що йдеться в листі:   Вимога про спростування недостовірної інформації

В газеті «Шполянські вісті» від 23 листопада 2017 року № 96-97 (11088-11089) на першій сторінці (з продовженням на другій) була опублікована стаття під назвою «В ТОВ «Маяк-Агро» уклали договір з покійником». Статтю з такою ж назвою 25 листопада 2017 року опубліковано і на сайті видання www.shpolavisti.com.ua. В цій статті, зокрема, зазначається наступне: «Цинізм цієї історії в тому, що в ТОВ «Маяк-Агро», яке очолює Михайло Богач і який є депутатом Шполянської міської ради від партії ВО «Черкащани», переступили через всі людські чесноти і, взявши гріх на душу, підробивши документи, підписали договір з Малик Ганною Іванівною, яка пішла у той світ у 86 років 9 червня 2015 року. А договір підписаний про оренду землі 3 серпня 2017 року.» Автором статті зазначений Кіндрат Шквара.

Інформація, що наводиться в зазначеній статті, є недостовірною та такою, що не відповідає дійсності і негативно впливає на репутацію ТОВ «Маяк-Агро».

Так, одним із основних принципів інформаційних відносин згідно зі статтею 2 Закону України «Про інформацію» є достовірність і повнота інформації, а статтею 26 Закону України «Про друковані засоби масової інформації» передбачено зобов’язання журналіста подавати для публікації об’єктивну та достовірну інформацію.

Згідно з постановою Пленуму Верховного Суду України від 27.02.2009 року № 1 «Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи» недостовірною вважається інформація, яка не відповідає дійсності або викладена неправдиво, тобто містить відомості про події та явища, яких не існувало взагалі або які існували, але відомості про них не відповідають дійсності (неповні або перекручені).

ТОВ «Маяк-Агро» уклало договір оренди землі №74 з Малик Галиною Іванівною 2 квітня 2008 року строком на 25 років. Відповідно до вимог чинного на той момент законодавства договір було зареєстровано у Шполянському районному відділі Черкаської філії ДП «Центр ДЗК» при Держкомземі України», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 13.04.2009 року за N040979900138 (копія договору додається).

Договір був підписаний особисто Малик Галиною Іванівною та виконувався сторонами належним чином.

Відповідно до пункту 12.5 зазначеного договору та частини 4 статті 32 ЗУ «Про оренду землі» перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи (у тому числі в порядку спадкування) не є підставою для зміни умов або припинення договору.

Після смерті Малик Г.І. право власності на земельну ділянку перейшло до її спадкоємців, що не є підставою для припинення договору оренди землі.

З 2013 року відбулися зміни в процедурі державної реєстрації прав оренди на землю, з’явився Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.

ТОВ «Маяк-Агро» за власною ініціативою проводить наповнення Державного реєстру актуальними даними про земельні ділянки, що орендуються підприємством.

Відомості про дату укладення, дату державної реєстрації та строк дії договору оренди землі з Малик Г.І. були внесені в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно за заявою ТОВ «Маяк-Агро» 03 серпня 2017 року (витяг з Державного реєстру додається).

Наголошуємо, що 3 серпня 2017 року - це дата внесення відомостей про укладений в 2008 році договір в Державний реєстр речових прав. Жодні документи підприємством не підроблялись.

Недостовірно викладена у статті інформація негативно впливає на ділову репутацію ТОВ «Маяк- Агро».

Так, згідно з постановою Пленуму Верховного Суду України від 27.02.2009 року №1 «Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи» під діловою репутацією юридичної особи, у тому числі підприємницьких товариств, фізичних осіб - підприємців, адвокатів, нотаріусів та інших осіб, розуміється оцінка їх підприємницької, громадської, професійної чи іншої діяльності, яку здійснює така особа, як учасник спільних відносин.

Розповсюдження серед громадян, підприємств, установ та організацій недостовірної інформації про те, що ТОВ «Маяк-Агро» підробляє документи, негативно впливає на ділову репутацію підприємства, оскільки на підґрунті даної інформації у громадян складається хибне уявлення про діяльність ТОВ «Маяк-Агро».

Відповідно до статті 37 ЗУ «Про друковані засоби масової інформації» громадяни, юридичні особи і державні органи, а також їх законні представники мають право вимагати від редакції друкованого засобу масової інформації опублікування ним спростування поширених про них відомостей, що не відповідають дійсності або принижують їх честь та гідність. Якщо редакція не має доказів того, що опубліковані нею відомості відповідають дійсності, вона зобов’язана на вимогу заявника опублікувати спростування їх у запланованому найближчому випуску друкованого засобу масової інформації або опублікувати його за власною ініціативою.

В зв’язку з вище викладеним та на підставі статті 63 Конституції України, статті 2 Закону України «Про інформацію», статей 26, 37 Закону України «Про друковані засоби масової інформації» вимагаємо від редакції газети «Шполянські вісті» опублікувати спростування поширених відомостей, що є недостовірними та негативно впливають на ділову  репутацію ТОВ «Маяк- Агро», шляхом:

1) невідкладного (протягом трьох календарних днів з моменту отримання цієї вимоги) розміщення на офіційному інтернет-сайті газети «Шполянські вісті» www.shpolavisti.com.ua спростування інформації про підроблення документів ТОВ «Маяк-Агро» та укладання договору з покійником;

2) розмістити спростування інформації про підроблення документів ТОВ «Маяк-Агро» та укладання договору з покійником у запланованому найближчому випуску газети «Шполянські вісті».

Спростування повинно відповідати розміру і стилю шрифту, як і у статті та поміщено під назвою «Спростування», як і стаття під назвою «В ТОВ «Маяк- Агро» уклали договір з покійником» у газеті «Шполянські вісті» від 23 листопада 2017 року №96-97 (11088- 11089).

Дані повідомлення повинні сповістити користувачам інтернет-сайту та читачам газети, що інформація, викладена у статті під назвою «В ТОВ «Маяк-Агро» уклали договір з покійником» у газеті «Шполянські вісті» від 23 листопада 2017 року № 96-97 (11088-11089) про підроблення документів ТОВ «Маяк-Агро» та укладання договору з покійником, є недостовірною.

Додатки:

Копія договору оренди землі №74 від 02.04.2008

Копія витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права.

Лист М.П. Богача був надісланий кур’єрською поштою і там стоїть дата 29 листопада 2017 року.

А ось 11 грудня 2017 року на електронну адресу редакції прийшов ще один лист. Як можна зрозуміти, з надісланого, його надіслала юридична компанія Лерісон Голд, а підписала — адвокат  Масло Анастасія.

Ось про що йдеться вже в надісланому листі на електронну адресу редакції:

В газеті «Шполянські вісті» від 23 листопада 2017 року №96-97 у статті «В ТОВ «Маяк-Агро» уклали договір з покійником» була опублікована недостовірна інформація. Як виявилось, ТОВ «Маяк-Агро» уклало договір оренди землі з Малик Галиною Іванівною ще 2 квітня 2008 року строком на 25 років. Відповідно до вимог чинного на той момент законодавства договір було зареєстровано у Шполянському районному відділі Черкаської філії ДП «Центр ДЗК» при Держкомземі України», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 13.04.2009 року. Договір був підписаний особисто Малик Галиною Іванівною та виконувався сторонами належним чином.

Після смерті Малик Г.І. право власності на земельну ділянку перейшло до її спадкоємців, що відповідно до частини 4 статті 32 Закону України «Про оренду землі» не є підставою для припинення договору оренди землі.

З 2013 року відбулися зміни в процедурі державної реєстрації прав оренди на землю, з’явився Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. І ТОВ «Маяк-Агро» за власною ініціативою проводить наповнення Державного реєстру актуальними даними про земельні ділянки, що орендуються підприємством.

Відомості про дату укладення, дату державної реєстрації та строк дії договору оренди землі з Малик Г.І. були внесені в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно державним реєстратором КП «Реєстр-Плюс» Сокоренко В.М. за заявою ТОВ «Маяк-Агро» 3 серпня 2017 року. До заяви було додано договір оренди землі №74 з Малик Галиною Іванівною від 2 квітня 2008 року.

Враховуючи вищевикладену інформацію, редакція газети «Шполянські вісті» просить вибачення у колективу ТОВ «Маяк-Агро» за розміщення недостовірної інформації, яка нанесла шкоди репутації підприємства.

Згідно статті 37 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні:

- Спростування повинно бути набрано тим же шрифтом  і  поміщено  під  заголовком  «Спростування»  на  тому  ж  місці  шпальти, де  містилося повідомлення, яке спростовується.

- Скорочення чи інші зміни в тексті спростування  заявника  без  його згоди не допускаються.

 - Редакція зобов’язана в строк, що не перевищує одного місяця з дня  надходження  вимоги,  опублікувати  спростування і письмово повідомити заявника про строк і час публікації спростування у разі  затримки або про відмову в його  публікації,  зазначивши  підстави відмови.

- Заявник має право оскаржити відмову в публікації спростування або порушення порядку його публікації до суду, який приймає скаргу до  розгляду  протягом  року  з  дня  публікації спростовуваних  відомостей.

Актуальні новини

Між Буртами та Цвітківським відділенням відремонтували дорогу

on 15 листопада 2018

На минулому тижні тривали ремонтні роботи на дорозі від Буртів до Цвітківського відділення. Ця ділянка автошляху, а це понад 5...

Пошта створює проблеми селянам

on 15 листопада 2018

Скорочення кількості поштових відділень, зокрема й на Шполянщині набирає обертів. Дісталася ця проблема й до Капустиного. Як повідомила виконуюча обов’язки...

У Вільшані теж готуються до виборів

on 15 листопада 2018

Вільшана, що в Городищенському районі, готується стати центром об’єднаної територіальної громади, до якої, крім Вільшанської селищної, увійдуть Петриківська, В’язівська, Вербівська,...

Не зволікайте з отриманням першого паспорта

on 15 листопада 2018

Кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт (ID-картку). Завчасно подбати про оформлення документа необхідно випускникам загальноосвітніх навчальних...

В районі нові директори, а в ОТГ — школи

on 01 листопада 2018

Відбулася позачергова 29 сесія районної ради VІІ скликання, яку наприкінці засідання самі ж депутати назвали найкоротшою у році. Можна ще...

Субсидії та «теплі кредити» допоможуть українцям максимально безболісно перейти на нові газові тарифи

on 01 листопада 2018

Щоб полегшити жителям України перехід на нові газові тарифи, Кабмін сьогодні впроваджує стратегію посилення соціального захисту населення. Після тривалих переговорів...

У листопаді істотно подорожчає телефонний зв’язок

on 01 листопада 2018

З 1 листопада в Україні піднімуть ціни на користування стаціонарним телефонним зв’язком. Згідно рішення Нацкомісії, яка здійснює держрегулювання у сфері...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.