­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 24 березня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < липня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 28 29 30
31            

В редакцію читачі телефонують і діляться різною інформацією, але одна з них якщо не розсмішила, то змусила задуматися. Житель Шполи Віктор Свердел у телефонній розмові повідомив, що їздив до підприємця Павла Мальчика і побачив на дверях вбиральні табличку, на якій намальована стрілка «У міськраду». Туалет звичайно був закритий.

Щоб прояснити, чи дійсно був такий факт, чи може це чийсь жарт, редакція звернулася до підприємця П.О. Мальчика. Причиною редакційної зацікавленості було й те, що в Шполі вже не один місяць ходять чутки щодо особливої цікавості міськради до роботи підприємця Мальчика.

Щодо напису, то Павло Олексійович таку інформацію заперечив:

— Офіційно такого напису ніхто не робив. Можливо, хтось так пожартував.

Щодо відносин з міською радою, то тут є певне напруження. Міськрада навіть на суд на нас подала. Результату поки не знаю, але раз так довго не озвучують, то напевно щось у них не так (вже коли матеріал готувався до друку, стало відомо, що міська рада суд програла).

Взагалі приходила комісія, обміряла наші об’єкти. Що вони шукали і що хотіли такими діями довести, я так до кінця й не зрозумів.

— Тим більше, що більшість ваших об’єктів споруджено якщо не на розвалинах, то згарищах?

— Воно й дійсно так. Я про це вже й розмову не веду. Бо коли в центрі міста стояли стіни згорілого гуртожитку, а всередині дерева вже були вищі другого поверху, то тоді ніхто таким не цікавився. Або взяти територію колишньої автошколи. Розвалювалося все. Реставрували, збудували, є людям де придбати будівельні товари. І знову претензії.

Це ж для людей робиться. Ну були б розвалини, заросло б все чагарниками.

Комісія пред’явила претензії, що на місці старого адмінприміщення колишньої автошколи покладено плитку і ця територія використовується мною.

Я просто впорядкував цю територію, вона використовується як стоянка для автотранспорту. Крім того, на цій території знаходяться гаражі податкової і ми їх ще й охороняємо.

Оскільки ця ділянка ніколи не виділялася нам в оренду або у власність, то ми її не використовували. Але на її благоустрій затратили 360 тисяч гривень власних коштів для впорядкування. Тому спроба нарахувати нам 92 тис. грн. відпала сама по собі.

Не знаю, як ті знавці міряли та обраховували, що набрали аж таку суму.

Ми справно платимо податки згідно угоди з міською радою. Скажімо, за землю на території колишнього молокозаводу податки обходяться в межах 137492 гривні в рік або 11541 гривню в місяць. Це за 67 соток. А нам пропонують збільшити плату в рази. Це тоді, коли економіка не зростає. А розрахункова вартість плати за землю з 1,2 млн. грн. зросла до 3,957 млн. грн. Ну не витримає такого податкового навантаження жодний виробничий і торговий підрозділ. У нас же працюючих більше 250 чоловік офіційно оформлених. Можливо, це варто враховувати?

— А ви не пробували, як кажуть, сісти за стіл переговорів?

— Спроби були, але ні до чого не привели. В міськраді все роблять в односторонньому порядку за принципом: «Ми так вирішили і ми праві». А такого не може бути.

Зараз необхідно ставити питання, як допомогти підприємцям в створенні нових робочих місць, створенні нових виробничих підрозділів, адже на основі цього збільшиться сплата податків.

А що ж виходить насправді? Міська рада за останні півтора місяця надіслала нам більше 60 листів. Довелося одного працівника призначати, щоб готував відповіді. То хіба це підхід до справи.

З цією владою у місті ще жодного разу не довелося зустрічатися для вирішення виробничих питань чи створення робочих місць.

За 24 роки ми вперше не побудували в нинішньому році нічого. Створили 23 робочі місця, але боюся, що в наступному році доведеться займатися не створенням нових, а збереженням тих, що є.

Тому, як на мене, то необхідно переходити від практики тиску до методів вирішення проблемних питань за круглим столом.

— Павле Олексійовичу, кажуть, що ще одну вбиральню ви не на тому місці облаштували. Мова йде про ту, що стоїть на узбіччі дороги, що веде до міського цвинтаря.

— Не знаю, чому лише вбиральні впадають в вічі. А дорога до цвинтаря, а огорожа навколо цвинтаря. Це все зроблено за мої кошти. Чомусь цього ніхто не бачить.

Хоча були закиди, мовляв, для чого дорогу будував до місця вічного спочинку наших земляків? Хіба це не абсурд? Для людей, для міста все це робиться.

Як на мене, всі ці спроби подібних дій не на користь Шполи і її жителів. Справжні господарі так не вирішують справи. Розвалити легше, а збудувати набагато важче і затратніше.

Це повинні зрозуміти у міськраді.

Актуальні новини

Переходимо на літній час

on 22 березня 2018

Перехід на літній час у 2018 році в Україні відбудеться у неділю 25 березня. Українці переведуть стрілки годинника на одну годину...

Вихідні у квітні 2018 на Великдень

on 22 березня 2018

Календар свят 2018 року передбачає 11 вихідних у квітні, включаючи святкові дні і звичайні вихідні. Великдень не має певної фіксованої...

Запасаються м’ясом до Великодня

on 15 березня 2018

Минулої неділі на центральному ринку Шполи, як кажуть, яблуку ніде було впасти. Погода сприяла, аби після снігопадів та заметених доріг...

Відвернуло від хлібного аромату

on 15 березня 2018

— Фу, як смердить, — вигукнула молода жінка, підійшовши до полиць з хлібо-булочними виробами в одному з міських магазинів. Потім додала,...

Ви запитували

on 15 березня 2018

— Які дії призовника, коли він отримує повістку? Яка відповідальність за невчасне звернення до військкомату? — цікавиться Микола С. з...

Ціни на м’ясо Б'ЮТЬ РЕКОРДИ

on 08 березня 2018

Українське сало замість торішніх 40 гривень зараз коштує щонайменше 70 гривень. Свинина теж у ціні не відставала і з 39...

Реформаторська лихоманка

on 01 березня 2018

Реформи не минули і Шполянського району. Реформа агропромислового комплексу довела до того, що тваринництво зникає, а наші поля замість органіки...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.