­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 27 квітня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 28 29
30 31          

Важко стверджувати, що начальник Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури В. Яценко, підписуючи відповідь до редакції на публікацію в «Шполянських вістях» в №№92-93 за 9 листопада 2017 року, вміщену під заголовком «Єдине на Черкащині племінне господарство може припинити свою діяльність через втручання Шполянської прокуратури» її читав, або ж робив це, м’яко кажучи, не надто уважно.

І ось чому. В публікації мова йшла про єдине на Черкащині племінне господарство «Ангус», яке орендує землю в с. Межигірка, Шполянського району, що знаходиться на території Лип’янської сільської ради.

А пан Яценко у відповіді веде мову про сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Лан» с. Ярославка і знаходиться воно на території Ярославківської сільської ради.

Можливо, в прокуратурі не знають, що Межигірка і Ярославка навіть не межують між собою. Та це вже інша проблема.

Причина тут, очевидно, в іншому. Виявляється, в 2016 році правоохоронці перевіряли достовірність документації і укладених договорів у фірмі «Ангус» і не знайшли підстав для відкриття кримінальної справи. І знаєте, хто підписував ту справу до закриття? Сам начальник Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури В. Яценко.

Не минуло й року чи може й сповнився рік — і справу знову витягли з архіву. Що змусило прокурора до такого кроку, сказати важко. У відповіді він не те, що не веде мови про це, а й взагалі не згадує про племінне господарство «Ангус».

Тут прикрість інша. Власники «Ангусу» підготували лист в обласні інстанції, щоб їм дали дозвіл на здачу племінної худоби. Такий дозвіл може дати лише обласна комісія. І якщо дозвіл буде отримано, то це означатиме, що племінного господарства може не стати.

Чи, може, прокурор відповідатиме? Звичайно, ні.

Що ж до СТОВ «Лан», про яке веде мову В. Яценко, то теж не все зрозуміло. Скажімо, коли мова йде про історичну спадщину, зокрема про кургани, то варто ж знати, де вони знаходяться.

Чомусь у документації Держгеокадастру ці землі, на яких розміщені кургани, віднесені до земель товарного виробництва. Отже, якщо господарство їх не оброблятиме, то відповідатиме за неналежне використання землі.

Така стаття теж є в законодавстві України. Отож, як би в товаристві не прагнули господарювати, їм якщо не прокурор, то Держгеокадастр пред’явить претензії.

З іншого боку, на землях, де господарює СТОВ «Лан», числиться 7 курганів, а ще один, де виявлено трипільське поселення, пошкоджене через те, що там знаходиться кар’єр.

Взагалі прокурор не обмовився й про те, що кургани або їх більшість знаходяться в полях, які розпайовані. Тобто, не є державною власністю і не знаходяться в полях, де розміщені землі запасу та резерву. То як же можна пред’являти претензії СТОВ «Лан», якщо ця земля товариству не належить, а в неї є конкретний господар — люди.

Взагалі складається враження, що справи з «Ангусом» і СТОВ «Лан», образно кажучи, шиються білими нитками. І підтвердженням цьому є відповідь прокурора.

Про який тиск на органи досудового розслідування та прокурорів може йти мова, коли сам прокурор веде мову про племінне господарство, а факти наводить з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю.

І чому саме лише проти цих господарств півдня району відкрито справи, коли на землях усіх сіл тієї зони є кургани.

Питань більше, ніж відповідей. На жаль, начальник Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури не лише не прояснив ситуації, а ще більше у своїй відповіді підтвердив, що вона направлена проти голови райдержадміністрації Володимира Потапенка, аби здійснювати на нього і його родину тиск.

Втім — це вже тема іншої публікації.

Василь Дрозденко

Актуальні новини

Директорський зорепад продовжиться?

on 26 квітня 2018

Одна з тем, яку вже майже місяць обговорюють шполяни, це звільнення міською радою Шполянської ОТГ директора Шполянської школи №2 –...

Чи працюватиме «Олімпія», вирішуватимуть у міськраді

on 26 квітня 2018

Днями заступник голови райдержадміністрації Ольга Шпиця провела засідання координаційної ради з питань оздоровлення, відпочинку, зайнятості дітей, учнівської та студентської молоді,...

Дорога шполянська оренда

on 26 квітня 2018

Здача нежитлових приміщень в оренду під магазини чи офіси в Шполі переважно завжди була прибутковою справою. Особливо в останні роки.

Дійшли до краю

on 26 квітня 2018

Упродовж останніх трьох років наші співвітчизники — трудові мігранти переказали з-за кордону своїм рідним 23,8 млрд доларів. Зокрема, лише торік...

Нас перепишуть і порахують

on 26 квітня 2018

Кабінет міністрів України створив міжвідомчу комісію з питань сприяння проведенню другого за роки незалежності Всеукраїнського перепису населення, який мав відбутися...

Фобія під назвою «Децентралізація»

on 26 квітня 2018

Відомим в Україні словом «децентралізація» вже мало кого здивуєш, а ось злякати декого можна. І питання тут не у незнанні...

Педикульоз поширюється в школах

on 26 квітня 2018

На перший погляд, в сучасному суспільстві не повинно виникати таких проблем, як, скажімо, вошивість. Проте лише ураженість населення нашого району...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.