­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 20 липня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Важко стверджувати, що начальник Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури В. Яценко, підписуючи відповідь до редакції на публікацію в «Шполянських вістях» в №№92-93 за 9 листопада 2017 року, вміщену під заголовком «Єдине на Черкащині племінне господарство може припинити свою діяльність через втручання Шполянської прокуратури» її читав, або ж робив це, м’яко кажучи, не надто уважно.

І ось чому. В публікації мова йшла про єдине на Черкащині племінне господарство «Ангус», яке орендує землю в с. Межигірка, Шполянського району, що знаходиться на території Лип’янської сільської ради.

А пан Яценко у відповіді веде мову про сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Лан» с. Ярославка і знаходиться воно на території Ярославківської сільської ради.

Можливо, в прокуратурі не знають, що Межигірка і Ярославка навіть не межують між собою. Та це вже інша проблема.

Причина тут, очевидно, в іншому. Виявляється, в 2016 році правоохоронці перевіряли достовірність документації і укладених договорів у фірмі «Ангус» і не знайшли підстав для відкриття кримінальної справи. І знаєте, хто підписував ту справу до закриття? Сам начальник Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури В. Яценко.

Не минуло й року чи може й сповнився рік — і справу знову витягли з архіву. Що змусило прокурора до такого кроку, сказати важко. У відповіді він не те, що не веде мови про це, а й взагалі не згадує про племінне господарство «Ангус».

Тут прикрість інша. Власники «Ангусу» підготували лист в обласні інстанції, щоб їм дали дозвіл на здачу племінної худоби. Такий дозвіл може дати лише обласна комісія. І якщо дозвіл буде отримано, то це означатиме, що племінного господарства може не стати.

Чи, може, прокурор відповідатиме? Звичайно, ні.

Що ж до СТОВ «Лан», про яке веде мову В. Яценко, то теж не все зрозуміло. Скажімо, коли мова йде про історичну спадщину, зокрема про кургани, то варто ж знати, де вони знаходяться.

Чомусь у документації Держгеокадастру ці землі, на яких розміщені кургани, віднесені до земель товарного виробництва. Отже, якщо господарство їх не оброблятиме, то відповідатиме за неналежне використання землі.

Така стаття теж є в законодавстві України. Отож, як би в товаристві не прагнули господарювати, їм якщо не прокурор, то Держгеокадастр пред’явить претензії.

З іншого боку, на землях, де господарює СТОВ «Лан», числиться 7 курганів, а ще один, де виявлено трипільське поселення, пошкоджене через те, що там знаходиться кар’єр.

Взагалі прокурор не обмовився й про те, що кургани або їх більшість знаходяться в полях, які розпайовані. Тобто, не є державною власністю і не знаходяться в полях, де розміщені землі запасу та резерву. То як же можна пред’являти претензії СТОВ «Лан», якщо ця земля товариству не належить, а в неї є конкретний господар — люди.

Взагалі складається враження, що справи з «Ангусом» і СТОВ «Лан», образно кажучи, шиються білими нитками. І підтвердженням цьому є відповідь прокурора.

Про який тиск на органи досудового розслідування та прокурорів може йти мова, коли сам прокурор веде мову про племінне господарство, а факти наводить з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю.

І чому саме лише проти цих господарств півдня району відкрито справи, коли на землях усіх сіл тієї зони є кургани.

Питань більше, ніж відповідей. На жаль, начальник Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури не лише не прояснив ситуації, а ще більше у своїй відповіді підтвердив, що вона направлена проти голови райдержадміністрації Володимира Потапенка, аби здійснювати на нього і його родину тиск.

Втім — це вже тема іншої публікації.

Василь Дрозденко

Актуальні новини

Губить людей не вода...

on 20 липня 2018

Згідно з Всесвітнім рейтингом здоров’я, наша держава — 14-та із 183 країн за кількістю смертей, спричинених уживанням алкогольних напоїв (у...

Хто «гальмує» пільгове перевезення

on 20 липня 2018

Відбулося засідання комісії під головуванням заступника голови райдержадміністрації Ольги Шпиці, на якому спільно з сільськими головами обговорювалося питання пільгового перевезення...

А пенсіонери й не знають, що воно, оте ОТГ

on 13 липня 2018

Павлівка завжди була частиною Матусова і водночас вважалася ніби відокремленою. Багато років тут діяв успішний і знаменитий Матусівський радгосп, де...

В газети розширилася географія читачів

on 05 липня 2018

Другий рік розпочався, як редакція газети «Шполянські вісті» після роздержавлення шляхом перетворення стала ТОВ «Редакція газети «Шполянські вісті» і випускає...

Забудовники платять свої кошти, через бездіяльність міськради

on 05 липня 2018

Проблема з оновленням (коригуванням) генерального плану Шполи виникла не сьогодні і не вчора. Її вже називають «проблемою з бородою». Справа...

ЗАЯВА НАЦІОНАЛЬНОЇ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ МЕДІА

on 05 липня 2018

У День Конституції України Національна асоціація українських медіа (НАУМ) нагадує можновладцям, що право громадян на інформацію має найвищий конституційний захист....

За красою ставайте… у чергу

on 05 липня 2018

З одного боку, проблем в українців, як і в земляків-шполян, сьогодні вистачає. З іншого боку, наші жінки, якими б не...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.