­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 23 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Важко стверджувати, що начальник Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури В. Яценко, підписуючи відповідь до редакції на публікацію в «Шполянських вістях» в №№92-93 за 9 листопада 2017 року, вміщену під заголовком «Єдине на Черкащині племінне господарство може припинити свою діяльність через втручання Шполянської прокуратури» її читав, або ж робив це, м’яко кажучи, не надто уважно.

І ось чому. В публікації мова йшла про єдине на Черкащині племінне господарство «Ангус», яке орендує землю в с. Межигірка, Шполянського району, що знаходиться на території Лип’янської сільської ради.

А пан Яценко у відповіді веде мову про сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Лан» с. Ярославка і знаходиться воно на території Ярославківської сільської ради.

Можливо, в прокуратурі не знають, що Межигірка і Ярославка навіть не межують між собою. Та це вже інша проблема.

Причина тут, очевидно, в іншому. Виявляється, в 2016 році правоохоронці перевіряли достовірність документації і укладених договорів у фірмі «Ангус» і не знайшли підстав для відкриття кримінальної справи. І знаєте, хто підписував ту справу до закриття? Сам начальник Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури В. Яценко.

Не минуло й року чи може й сповнився рік — і справу знову витягли з архіву. Що змусило прокурора до такого кроку, сказати важко. У відповіді він не те, що не веде мови про це, а й взагалі не згадує про племінне господарство «Ангус».

Тут прикрість інша. Власники «Ангусу» підготували лист в обласні інстанції, щоб їм дали дозвіл на здачу племінної худоби. Такий дозвіл може дати лише обласна комісія. І якщо дозвіл буде отримано, то це означатиме, що племінного господарства може не стати.

Чи, може, прокурор відповідатиме? Звичайно, ні.

Що ж до СТОВ «Лан», про яке веде мову В. Яценко, то теж не все зрозуміло. Скажімо, коли мова йде про історичну спадщину, зокрема про кургани, то варто ж знати, де вони знаходяться.

Чомусь у документації Держгеокадастру ці землі, на яких розміщені кургани, віднесені до земель товарного виробництва. Отже, якщо господарство їх не оброблятиме, то відповідатиме за неналежне використання землі.

Така стаття теж є в законодавстві України. Отож, як би в товаристві не прагнули господарювати, їм якщо не прокурор, то Держгеокадастр пред’явить претензії.

З іншого боку, на землях, де господарює СТОВ «Лан», числиться 7 курганів, а ще один, де виявлено трипільське поселення, пошкоджене через те, що там знаходиться кар’єр.

Взагалі прокурор не обмовився й про те, що кургани або їх більшість знаходяться в полях, які розпайовані. Тобто, не є державною власністю і не знаходяться в полях, де розміщені землі запасу та резерву. То як же можна пред’являти претензії СТОВ «Лан», якщо ця земля товариству не належить, а в неї є конкретний господар — люди.

Взагалі складається враження, що справи з «Ангусом» і СТОВ «Лан», образно кажучи, шиються білими нитками. І підтвердженням цьому є відповідь прокурора.

Про який тиск на органи досудового розслідування та прокурорів може йти мова, коли сам прокурор веде мову про племінне господарство, а факти наводить з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю.

І чому саме лише проти цих господарств півдня району відкрито справи, коли на землях усіх сіл тієї зони є кургани.

Питань більше, ніж відповідей. На жаль, начальник Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури не лише не прояснив ситуації, а ще більше у своїй відповіді підтвердив, що вона направлена проти голови райдержадміністрації Володимира Потапенка, аби здійснювати на нього і його родину тиск.

Втім — це вже тема іншої публікації.

Василь Дрозденко

Актуальні новини

Обчислення стажу фізичних осіб-підприємців

on 19 жовтня 2018

Нерідко у підприємців виникають питання, а то й проблеми, коли настає час виходу на заслужений відпочинок. Начальник Шполянського відділу обслуговування...

Які категорії громадян не підлягають призову?

on 19 жовтня 2018

Призову на строкову в/службу не підлягають громадяни України, які за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону отримають...

Шкільні рюкзаки удвічі важчі за норму

on 19 жовтня 2018

Звична картина: учні молодших класів ідуть до школи чи повертаються додому, вгинаючись під важкими портфелями. Ті шкільні сумки і рюкзаки...

Робота є — працівників нема

on 19 жовтня 2018

За статистикою, в Україні загалом на одне робоче місце претендує три-чотири особи. Але якщо розглядати цю проблему окремо по галузях,...

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.