­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 22 січня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < листопада 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Важко стверджувати, що начальник Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури В. Яценко, підписуючи відповідь до редакції на публікацію в «Шполянських вістях» в №№92-93 за 9 листопада 2017 року, вміщену під заголовком «Єдине на Черкащині племінне господарство може припинити свою діяльність через втручання Шполянської прокуратури» її читав, або ж робив це, м’яко кажучи, не надто уважно.

І ось чому. В публікації мова йшла про єдине на Черкащині племінне господарство «Ангус», яке орендує землю в с. Межигірка, Шполянського району, що знаходиться на території Лип’янської сільської ради.

А пан Яценко у відповіді веде мову про сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Лан» с. Ярославка і знаходиться воно на території Ярославківської сільської ради.

Можливо, в прокуратурі не знають, що Межигірка і Ярославка навіть не межують між собою. Та це вже інша проблема.

Причина тут, очевидно, в іншому. Виявляється, в 2016 році правоохоронці перевіряли достовірність документації і укладених договорів у фірмі «Ангус» і не знайшли підстав для відкриття кримінальної справи. І знаєте, хто підписував ту справу до закриття? Сам начальник Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури В. Яценко.

Не минуло й року чи може й сповнився рік — і справу знову витягли з архіву. Що змусило прокурора до такого кроку, сказати важко. У відповіді він не те, що не веде мови про це, а й взагалі не згадує про племінне господарство «Ангус».

Тут прикрість інша. Власники «Ангусу» підготували лист в обласні інстанції, щоб їм дали дозвіл на здачу племінної худоби. Такий дозвіл може дати лише обласна комісія. І якщо дозвіл буде отримано, то це означатиме, що племінного господарства може не стати.

Чи, може, прокурор відповідатиме? Звичайно, ні.

Що ж до СТОВ «Лан», про яке веде мову В. Яценко, то теж не все зрозуміло. Скажімо, коли мова йде про історичну спадщину, зокрема про кургани, то варто ж знати, де вони знаходяться.

Чомусь у документації Держгеокадастру ці землі, на яких розміщені кургани, віднесені до земель товарного виробництва. Отже, якщо господарство їх не оброблятиме, то відповідатиме за неналежне використання землі.

Така стаття теж є в законодавстві України. Отож, як би в товаристві не прагнули господарювати, їм якщо не прокурор, то Держгеокадастр пред’явить претензії.

З іншого боку, на землях, де господарює СТОВ «Лан», числиться 7 курганів, а ще один, де виявлено трипільське поселення, пошкоджене через те, що там знаходиться кар’єр.

Взагалі прокурор не обмовився й про те, що кургани або їх більшість знаходяться в полях, які розпайовані. Тобто, не є державною власністю і не знаходяться в полях, де розміщені землі запасу та резерву. То як же можна пред’являти претензії СТОВ «Лан», якщо ця земля товариству не належить, а в неї є конкретний господар — люди.

Взагалі складається враження, що справи з «Ангусом» і СТОВ «Лан», образно кажучи, шиються білими нитками. І підтвердженням цьому є відповідь прокурора.

Про який тиск на органи досудового розслідування та прокурорів може йти мова, коли сам прокурор веде мову про племінне господарство, а факти наводить з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю.

І чому саме лише проти цих господарств півдня району відкрито справи, коли на землях усіх сіл тієї зони є кургани.

Питань більше, ніж відповідей. На жаль, начальник Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури не лише не прояснив ситуації, а ще більше у своїй відповіді підтвердив, що вона направлена проти голови райдержадміністрації Володимира Потапенка, аби здійснювати на нього і його родину тиск.

Втім — це вже тема іншої публікації.

Василь Дрозденко

Актуальні новини

Проекти і реальність: Хто покарає міського голову за невиконання закону?

on 18 січня 2018

Від 1 січня 2018 року в Україні встановлюється заборона на захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Водночас, українців зобов’язують сортувати сміття....

14 випадків кору зафіксовано на Черкащині

on 18 січня 2018

Так, у Золотоніському районі зареєстровано 10 випадків захворювання на кір, Лисянському районі – 2, Звенигородському та Маньківському районах по 1....

Зупинки будуть з кіосками

on 18 січня 2018

— Що за нові зупинки з кіосками почали встановлювати у центрі міста? І що там продаватимуть? Людмила Д., м.Шпола

Необережність убиває

on 18 січня 2018

Держслужба з надзвичайних ситуацій оприлюднила трагічні цифри — рік щойно почався, а вже 95 українців загинули у вогні. Рятувальники наголошують:...

На зміну «Синьому киту» прийшла «Червона сова»

on 18 січня 2018

В Україні набирає обертів нова суїцидальна гра «Червона сова». Принцип гри такий самий, як і у сумнозвісних «Синіх китів». Спочатку...

Загинув на свято

on 18 січня 2018

Рятувальники неодноразово попереджали про обережність поводження на льоду, та, на жаль, не всі цих рекомендацій дотримуються.

Шполяни обирають Польщу

on 11 січня 2018

У кількох торгівельних закладах райцентру з початку нового року з’явилися оголошення про те, що на роботу потрібні продавці. У розмові...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.