­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 22 січня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < листопада 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Коли в Скотаревому агітували приєднатися до Шполянської об’єднаної громади, обіцянок селянам роздавали чимало. Навіть міський голова Сергій Кравченко запевняв, що він, як земляк рідного села, не залишить без уваги.

 Але обіцянка залишилася обіцянкою. І навіть більше того. Кошти, що виділялися з бюджету Скотарівської сільської ради на утримання Шполянської центральної лікарні, Шполянська міськрада зменшила субвенцію на 16,5 тис. грн. із 34,3 тис. грн. виділених, а також на утримання центру первинної медико-санітарної допомоги — 4-7 тис. грн. із 18,6 тис. грн. виділених.

Скорочено обсяг субвенції районного бюджету на 21,2 тис. грн. Всі кошти передбачалося направити на утримання медичних закладів. Вирішено направити їх на поточний ремонт.

На такі дії можна було б не звертати уваги, коли б не одна обставина. Сільські ради протягом щонайменше останніх трьох років виділяли субвенції районному бюджету на утримання закладів первинної медико-санітарної допомоги. А з міського бюджету не виділялося нічого. Тобто міську первинну медицину останніх три роки утримували сільські ради. А ось тепер відщипнули вже і від Скотаревого.

Навіть після створення Шполянської об’єднаної територіальної громади громади депутати міської ради прийняли рішення щодо зменшення субвенцій по сільських бюджетах, що увійшли в її склад.

Розрахунок тут простий. Районна рада, прийнявши рішення про передачу всієї первинної медицини у власність міської ради (сільські фапи теж), дали дозвіл на утримання первинної медицини за рахунок сільських бюджетів. А Шполянська об’єднана територіальна громада і зокрема міськрада, буде використовувати їх на утримання своєї первинної медицини також.

І це при тому, що на рахунках міськради знаходиться останнім часом на депозиті близько 5 мільйонів коштів. Щоб було зрозуміло — це вільні кошти, які не використовуються і їх кладуть на депозит для отримання відсотків.

Як кажуть в народі: «Гуляє кума і горя не знає».

Василь Дрозденко

Актуальні новини

Проекти і реальність: Хто покарає міського голову за невиконання закону?

on 18 січня 2018

Від 1 січня 2018 року в Україні встановлюється заборона на захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Водночас, українців зобов’язують сортувати сміття....

14 випадків кору зафіксовано на Черкащині

on 18 січня 2018

Так, у Золотоніському районі зареєстровано 10 випадків захворювання на кір, Лисянському районі – 2, Звенигородському та Маньківському районах по 1....

Зупинки будуть з кіосками

on 18 січня 2018

— Що за нові зупинки з кіосками почали встановлювати у центрі міста? І що там продаватимуть? Людмила Д., м.Шпола

Необережність убиває

on 18 січня 2018

Держслужба з надзвичайних ситуацій оприлюднила трагічні цифри — рік щойно почався, а вже 95 українців загинули у вогні. Рятувальники наголошують:...

На зміну «Синьому киту» прийшла «Червона сова»

on 18 січня 2018

В Україні набирає обертів нова суїцидальна гра «Червона сова». Принцип гри такий самий, як і у сумнозвісних «Синіх китів». Спочатку...

Загинув на свято

on 18 січня 2018

Рятувальники неодноразово попереджали про обережність поводження на льоду, та, на жаль, не всі цих рекомендацій дотримуються.

Шполяни обирають Польщу

on 11 січня 2018

У кількох торгівельних закладах райцентру з початку нового року з’явилися оголошення про те, що на роботу потрібні продавці. У розмові...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.