­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 26 квітня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < квітня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Про що президент говорив народним депутатам.

Президент України Петро Порошенко звернувся зі щорічним посланням про основи внутрішньої і зовнішньої політики до Верховної Ради.

У ньому президент торкнувся питання економічної ситуації в країні, війни на Донбасі, європейської інтеграції і майбутніх виборів.

Видерлися, але недалеко

"Ми з вами вибралися з глибокої, смертельно небезпечної прірви - це наше очевидне досягнення. Ясно і чітко бачимо далеку поки що вершину, яку повинні підкорити - це наша велика мета", - заявив президент.

"Але ми все ще близько біля обриву, можемо помилитися й оступитися. Один тільки неправильний крок - і ми знову донизу... Це наш головний ризик. З-поза перевалу над нами нависає хижа орда - це небезпечна і тривала загроза", - додав президент .

 Тому Порошенко закликав депутатів не зволікати з реформами, адже без їх завершення країна ризикує втратити державність.

"Недовіра до державних інституцій, нових і старих, політиків, владних і опозиційних, переростає в глибоку зневіру, апатію і агресію. Щоб зараз усунути цю небезпеку, ми з вами повинні діяти негайно і швидко, дати друге дихання боротьбі з корупцією і економічним перетворенням, також прибрати як мінімум грунт для розмов про нібито відкат від реформ і про нібито настання контрреволюції", - підкреслив глава держави.

Проти парламентської

республіки

Порошенко заявив, що не погодиться на те, щоб главу держави обирала Верховна Рада, а не виборці.

"Звісно, діюча модель не ідеальна. Час від часу до мене приходять з пропозиціями щось змінити: повернути президенту обсяг повноважень за Конституцією 1996 року чи, навпаки, перетворити президента в церемоніймейстера. Хтось пропонує тюнинг: чітко прописати ті статті, які трактуються неоднозначно", - сказав він.

Порошенко нагадав, що він прихильник парламентсько-президентської республіки - і вже поступився в певних повноваженнях глави держави під час голосування за поправки з питань правосуддя і децентралізації.

"Але я ніколи не погоджуся з пропозицією забрати в людей право обирати президента і передати це право парламенту. Підкреслюю, що обсяг повноважень глави держави також має бути достатнім для ефективного виконання функцій головнокомандувача", - заявив президент.

Нові вибори

Президент визнав, що черговий виборчий цикл у країні вже стартував.

 "Моя позиція незмінна: вибори мають відбутися у визначений Конституцією термін. Це необхідно взагалі для того, щоб забезпечити вільну, прозору, конкурентну і чесну кампанію. А я налаштований саме так. До неї треба готуватися вже сьогодні", - сказав Порошенко.

Він закликав депутатів протягом найближчих тижнів завершити консультації та подати пропозиції щодо кандидатур нових членів Центральної виборчої комісії.

Про ЄС

 Україна планує увійти в шенгенську зону Європейського Союзу, приєднатися до митного й енергетичного союзів ЄС, заявив Порошенко.

"У липні на саміті Україна - ЄС українська сторона внесла на розгляд керівництву Євросоюзу нові ініціативи щодо нашого бачення стратегічної довгострокової співпраці. Це асоціація із шенгенською зоною, приєднання до Митного союзу ЄС, приєднання до Енергетичного союзу ЄС, вступ у силу спільного авіаційного простору і єдиного цифрового ринку", - зазначив Порошенко.

За його словами, "реалізація цих ініціатив фактично перетворить східні кордони України в уже східні кордони Європейського Союзу ще до того, як ми де-юре приєднаємося до Євросоюзу".

"У результаті такої стратегії ми максимально повинні наблизитися до критеріїв членства Євросоюзу. Україна буде секторально інтегрована в ЄС, майже як будь-яка інша країна Євросоюзу, - і тоді питання про членство стане лише формальним питанням часу", - заявив Порошенко.

 Про Росію

Порошенко вважає білорусько-російські військові навчання підготовкою до масштабної війни.

"Немає поки ніяких ознак, щоб Москва була готова відступити з Донбасу чи піти з Криму. А ось доказів її підготовки до наступальної війни континентального масштабу дедалі більшає", - сказав президент.

 Порошенко нагадав, що у 2014 році під прикриттям нібито гарантованої безпеки під час Олімпіади в Сочі Росія розгорнула угруповання для проведення спецоперації із захоплення Криму, а в липні 2001 року, після проведення навчань Кавказ-2008, російські війська замість того, щоб повернутися в пункти постійної дислокації, напали на Грузію.

 "Цьогорічні навчання, які триватимуть цілих два місяці, набагато більш масштабні. Очевидно, Кремль перевіряє, наскільки готові до великої війни із Заходом не тільки російські збройні сили, а й уся російська держава", - підкреслив Порошенко.

Про миротворців на Донбасі

Порошенко озвучив свій підхід до питання розміщення миротворчих сил на Донбасі: миротворці повинні бути на всій території Донбасу, місія має вийти на неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону, місія не повинна складатися з представників країни- агресора і всіх конфліктуючих сторін, різного погодження з представниками бойовиків не буде.

Про недоторканність

 Порошенко закликав депутатів скасувати депутатську недоторканність з 2020 року.

 "Щоб полегшити вам прийняття рішення, щоб у вас не було відчуття, що воно в якийсь спосіб спрямоване проти вас, є дуже проста пропозиція: приймімо це рішення з введенням його в дію 1 січня 2020 року - для депутатів уже нової Верховної Ради", - додав Порошенко.

Про українську мову

Порошенко анонсував законопроект, який має встановити баланс між державною мовою і принципом "клієнт завжди правий".

 "На черзі проект, який пропонує українській мові повноправну присутність у сфері послуг. Він повинен встановити баланс між державною мовою і принципом "клієнт завжди правий", - зазначив Порошенко.

У той же час президент заявив, що держава не буде втручатися в приватне спілкування.

"У сферу приватного мовного спілкування держава взагалі не повинна втручатися. І втручатися ніколи не буде", - підкреслив Порошенко.

Актуальні новини

Заява від НАУМ

on 19 квітня 2018

Національна асоціація українських медіа заявляє про готовність до усіх форм і методів боротьби за право на свободу, право на життя...

Чого на ТОВ «Маяк-Агро» подали до суду

on 19 квітня 2018

17 квітня 2018 року в Шполянському суді відбулося попереднє слухання справи, в якій житель Шполи Сергій Леонідович Мошенський позивається до...

Хто ж землю обробляє, коли працівників не має?

on 19 квітня 2018

12 квітня відбулося засідання міжвідомчої комісії райдержадміністрації з питань детінізації економіки та легалізації заробітної плати, яке очолив голова райдержадміністрації Володимир...

Скільки українці відпочиватимуть у травні

on 12 квітня 2018

У квітні-травні українці матимуть 10 офіційних вихідних і свят через травневі свята. Чотири офіційні вихідні українці матимуть з 28 квітня до...

Шполяни платять за лікування хворих з інших районів

on 12 квітня 2018

Медична реформа засвідчила проблеми не лише майбутнього, а й нинішні, в час перехідного періоду.

Що робити, якщо в медзакладі відмовляють від вільного вибору лікаря

on 12 квітня 2018

Кампанія “Лікар для кожної сім’ї” триває в Україні з 2 квітня. В її рамках громадяни підписують із сімейним лікарем, терапевтом,...

Скільки коштуватиме весняний призов

on 12 квітня 2018

У квітні-травні на строкову військову службу заплановано призвати 15 190 чоловік. Із них майже 9000 — до лав Збройних сил...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.