­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 16 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < грудня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

На останній п’ятій сесії міської ради восьмого скликання, яка відбулася 22 серпня, ухвалено рішення про добровільне приєднання територіальної громади села Скотареве до Шполянської міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ), про покладання обов’язків старости на Андрія Запісецького, який доти виконував обов’язки сільського голови, про реорганізацію Скотарівської сільської ради.

Проте найбільш обговорюваним та сповненим емоцій виявилося ухвалення рішення щодо питання про проведення громадського обговорення реконструкції площі Героїв Майдану в Шполі з облаштуванням кількох фонтанів. Справа в тому, що за підтримки Черкаської облдержадміністрації Шполянському району на реконструкцію площі виділено субвенцію з державного бюджету в сумі один мільйон 32 тисячі гривень.

Свою частку коштів у фінансування даного проекту має внести і Шполянська ОТГ, проте у міській раді наполягають на фінансуванні більш нагальних справ життєдіяльності громади. Серед таких називають ремонт водогону в районі цукрового заводу та проведення реконструкції водопровідної мережі південно-східного масиву (11 вулиць).  

Крім присутніх шістнадцяти депутатів, міського голови, на засідання завітали перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козоріз, архітектор району Олена Яровенко та інші представники райдержадміністрації. Вони прибули з роз’ясненнями, адже у міській раді не зовсім розділяють думку щодо необхідності реконструкції центральної площі райцентру.

— Питання реконструкції площі Героїв Майдану постало не сьогодні, а ще у 2014 році, коли у районі побував голова Черкаської облдержадміністрації Ю.О.Ткаченко, — пояснив Юрій Олексійович. — Аби повністю провести роботи з реконструкції, необхідно затратити не менше 10 мільйонів гривень. Проте роботи потрібно розпочинати вже найближчим часом, оскільки виділені кошти з держбюд-                 жету цільові і у випадку, якщо не будуть освоєні до кінця року, виникне необхідність повернення мільйона гривень до державного бюджету. А це не по-господарськи. Першим кроком було знесення пам’ятника В.І.Леніну, а нині стоїть питання про знесення і самого постаменту.

— Звичайно, проблемних питань у нашому місті вистачає, — приєднується до розмови архітектор Олена Яровенко. — Разом з тим одним з пунктів виконання Закону про декомунізацію є знесення пам’ятників колишнім вождям пролетаріату. За розрахунками, для демонтажу постаменту, який залишився від пам’ятника, необхідно не менше 300 тисяч гривень, адже вглиб під постаментом залито бетон, який навіть сучасним краном проблематично вийняти. Крім того, на площі вже проведено геодезичні зйомки, які підтвердили можливість перенесення комунікацій з її території.

Нами розроблено проектні пропозиції з майбутньої реконструкції, згідно з якими на оновленій площі могла б бути укладена гранітна плитка, з’явилися б сучасні фонтани з закритим циклом циркуляції води. Про них уже велася мова з керівниками КП «Черкасиводоканал», адже в обласному центрі вже встановлено подібні фонтани, які, до речі, не надто й дорогі.

Проте такі доводи все ж не переконали міського голову Сергія Кравченка та більшість міських депутатів в доцільності реконструкції і вони наполягають на проведенні громадських слухань.

— Кошти необхідно вкладати лише на ті потреби, які визначить шполянська громада, — такої думки депутат Михайло Богач. — І якщо згаданий мільйон і освоювати, то спершу необхідно добитися зміни його цільового призначення.

Його підтримав директор міської школи-ліцею №2 Іван Каракаш:

— Торік до обговорення можливої реконструкції залучалися керівники партійних осередків та громадських організацій району. Проте важливо почути думку і простих людей, а потім в разі потреби звернутися до Кабміну про зміну цільового призначення коштів. Причому це необхідно робити оперативно, аби не втратити виділені кошти.

Інший депутат, директор міської школи №5 Світлана Сотник нагадала сесійне засідання міськради, коли порушувалося питання про зняття пам’ятника Леніну і висловила переконання, що постамент, що досі залишився, не прикрашає площу і його варто було б знести.

Мотивуючи тим, що досі не проводилися громадські слухання та відсутня проектно-кошторисна документація, міський голова та депутати наполягли на громадському обговоренні, за що й проголосували на сесії.

З одного боку, може здатися, що праві як у райдержадміністрації, так і в міській раді. Проте доки затягуватиметься час із слуханнями та можливою зміною цільового призначення коштів, може статися, як у тій байці про ворону, сир і лисицю — кошти просто повернуться назад у державний бюджет.

З іншого боку, варто згадати, що торік геодезичні зйомки проведено за спонсорської підтримки голови наглядової ради «LNZ Group» Дмитра Вікторовича Кравченка, який одним з перших підтримав ідею реконструкції головної шполянської площі, що могла б стати гордістю не лише міста, а й в цілому району. А в діловій дискусії щодо ідей нового облаштування площі Героїв Майдану торік найактивнішими були однопартійці міського голови С.В.Кравченка, підприємці П.О.Мальчик та С.М.Плахотнюк. Не треба забувати й того, що саме вони мають чималий і успішний досвід облаштування міських територій, де зводять свої об’єкти, створюючи красу і затишок. Виходить, думки щодо згаданого питання різняться не лише в представників районної та міської влади, а й в самій організації партії ВО «Черкащани»?

Та й минулорічні обговорення засвідчили, що противників облаштування площі не було. Представники міськради тоді брали участь щонайменше у двох обговореннях і не висловлювали заперечень. А ось зараз ті самі особи, схоже, вже й самі собі перечать. Виходить, що у міськрадівській голові один плюралізм.

Степан Коломієць

Актуальні новини

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Паспортів-карток більшає

on 12 жовтня 2018

В Україні діє чіткий порядок видачі паспортів у вигляді ID-карток: після досягнення відповідного віку, при відновленні посвідчення особи після втрати...

Чому сільський голова Сигнаївки проти об’єднання з Шполянською ОТГ

on 04 жовтня 2018

На останній селекторній нараді, що проводилася облдержадміністрацією минулого понеділка, прозвучала інформація про те, ніби жителі Сигнаївки та Мар’янівки дали згоду...

За виключені фари вдень шполянських водіїв штрафуватимуть на 425 грн.

on 04 жовтня 2018

З 1 жовтня на заміських дорогах необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Відповідно до пункту 9.8 Правил...

12 черкаських ОТГ отримали землі у комунальну власність

on 04 жовтня 2018

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало землі державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність 12-ом об’єднаним територіальним громадам. Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.