­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 20 січня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < квітня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Минулого четверга відбулася чергова 17-та сесія районної ради. На розгляд депутатів було винесено понад два десятки питань.

У ході роботи затверджено список присяжних Шполянського районного суду, інформацію про виконання районного бюджету за І квартал 2017 року.

Понад 47 тисяч гривень з районного бюджету депутати виділили на виконання районної комплексної програми "Турбота" на 2014-2020 роки, а саме — жителі району, яким виповниться 90 років, отримуватимуть у день свого народження по 300 гривень, 95-річним — по 500 гривень і з нагоди 100-річчя — по 1000 гривень. Як поінформував голова бюджетної комісії, голова районної ради ветеранів війни і праці Володимир Пустовіт, нині в районі проживають четверо осіб, яким виповнилося 100 і більше років, 18 95-річних жителів і 92 особи 90-річних.

Інноваційна школа отримала кошти на нові кабінети

Шполянська школа №2-ліцей отримала кошти на обладнання кабінетів фізики, хімії і біології, а ще 300 тисяч гривень депутати виділили на придбання шкільного автобуса на умовах співфінансування з обласним бюджетом. Як повідомив начальник відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Павло Вербівський, Шполянський район у список придбання шкільних автобусів влітку не потрапив, та є надія, що у жовтні наш район все ж внесуть до списку районів, в які надійдуть нові шкільні автобуси. «Нині школярів і педагогів обслуговують 11 автобусів, — зауважив П.Вербівський, — а потреба району — в 16 автобусах».

Депутати також подбали, аби у школі №2-ліцеї з’явився новий кабінет робототехніки, подібний якому функціонує у Сигнаївському НВК. На ці цілі з бюджету виділено 200 тисяч гривень, ще 200 тисяч має надійти з обласного бюджету.

З’являться нові книги про район

Народні обранці затвердили також Програму розвитку туризму в Шполянському районі на 2017-2020 роки та Програму розвитку книговидавничої справи в районі на 2017-2020 роки. Так, за інформацією начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Анатолія Лозового, в нинішньому році планується видання книг Віктора Шевчука «Пам’ятники та пам'ятні знаки Шполянщини» та «Герої Шполянщини», альманахів «Гренада» та «Шполянщина туристична». Пожвавлення серед депутатів, які одностайно підтримували запропоновані проекти рішень з різних питань, викликало питання затвердження Програми поповнення бібліотечних фондів на 2017-2019 роки. На думку деяких обранців, необхідно звернути увагу на придбання книг і передплату періодики, виданої лише українською мовою. У свою чергу начальник відділу культури і туризму Анатолій Лозовий повідомив, що переважна більшість літератури і періодичних видань у бібліотеки надходить саме надрукованих на державній мові. Його підтримав і депутат Анатолій Головкін, зауваживши при цьому, що «не варто плутати російську державу і російську мову». На цьому дебати закінчилися і депутати підтримали виділення коштів з районного бюджету на поповнення бібліотечних фондів у сумі 435 тисяч гривень (програма розрахована на 3 роки).

Позитивно було вирішено й інші питання повістки денної і сесія завершилася менш ніж за дві години.

Катерина Вальчиковська

Актуальні новини

Проекти і реальність: Хто покарає міського голову за невиконання закону?

on 18 січня 2018

Від 1 січня 2018 року в Україні встановлюється заборона на захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Водночас, українців зобов’язують сортувати сміття....

14 випадків кору зафіксовано на Черкащині

on 18 січня 2018

Так, у Золотоніському районі зареєстровано 10 випадків захворювання на кір, Лисянському районі – 2, Звенигородському та Маньківському районах по 1....

Зупинки будуть з кіосками

on 18 січня 2018

— Що за нові зупинки з кіосками почали встановлювати у центрі міста? І що там продаватимуть? Людмила Д., м.Шпола

Необережність убиває

on 18 січня 2018

Держслужба з надзвичайних ситуацій оприлюднила трагічні цифри — рік щойно почався, а вже 95 українців загинули у вогні. Рятувальники наголошують:...

На зміну «Синьому киту» прийшла «Червона сова»

on 18 січня 2018

В Україні набирає обертів нова суїцидальна гра «Червона сова». Принцип гри такий самий, як і у сумнозвісних «Синіх китів». Спочатку...

Загинув на свято

on 18 січня 2018

Рятувальники неодноразово попереджали про обережність поводження на льоду, та, на жаль, не всі цих рекомендацій дотримуються.

Шполяни обирають Польщу

on 11 січня 2018

У кількох торгівельних закладах райцентру з початку нового року з’явилися оголошення про те, що на роботу потрібні продавці. У розмові...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.