­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 26 квітня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 24 25
26 27 28 29 30    

Днями до редакції надійшов лист від депутата Іскренської сільської ради Сергія Черепенка, в якому йде мова про те, як працює депутатський корпус сільради. Депутат також піднімає питання виділення землі бійцям АТО і наголошує, що «жителі вулиць Молодіжної, Урожайної, Лисенка звернулися до сесії сільської ради зі зверненням залишити за ними право на користування пасовищем, на яке поклали око місцеві орендарі, не бажаючи дати згоди на виділення земельних ділянок учасникам АТО із державних земель. А більшість депутатів на черговій сесії… голосує за виділення земельних ділянок учасникам АТО на вищезгаданому пасовищі, ігноруючи звернення із 37 підписами жителів села».

Сергій Черепенко також вважає, що «орендуючи землі, орендарі не дбають про соціально-культурний розвиток бюджетної сфери села».

Саме цей лист і став приводом побувати на сесії Іскренської сільської ради.

Позачерговій сесії, яка відбулася минулої п’ятниці, передувало засідання земельної комісії. Його сільський голова Микола Остапчук почав проводити за 15-20 хвилин до початку сесії. Члени земельної комісії зібралися в кабінеті у голови, туди ж прибули директор СПОП «Відродження» Тетяна Ляшенко з представниками господарства.

Комісія почала засідати дещо пізніше, адже й сільський голова, і його дружина депутат районної ради Тамара Остапчук були категорично проти перебування на засіданні представників «Відродження». Тетяні Ляшенко довелося навіть поліцію викликати через те, що М.Остапчук із застосуванням фізичної сили відібрав у неї планшет і сховав у своєму робочому столі. Через деякий час особисту річ Т.Ляшенко сільський голова повернув. Засідання комісії все-таки провели і розпочалася сесія.  

Тим часом біля сільради почали збиратися люди, які чекали розгляду питань про виділення землі учасникам АТО, надання жителям села кредитів з сільського бюджету на завершення газифікації, скликання сходки села щодо створення ОТГ та розгляд звернення жителів села про надання пайовикам орендарем примірників договорів на оренду землі.

Сесія розпочалася з питання, яке розглядалося на минулому засіданні. Тоді більшість депутатів проголосували за відкликання позову сільської ради в особі М.Остапчука до суду щодо використання державних земель за межами населеного пункту. Більшість народних обранців проголосували за відкликання позову, адже право на використання землі за межами населеного пункту не в компетенції сільської влади. Більшість вимагала з сільського голови підписаний протокол минулої сесії, де зафіксоване рішення про відкликання позову. На вимогу депутатів сільський голова Микола Остапчук протокол підписав.

Щодо ділянок для учасників АТО на сільському пасовищі, то частина атовців від ділянок відмовилася, частина погодилася. Як зауважив один з колишніх бійців: «Мені нехай і на асфальті наділяють землю, аби орендну плату платили». А, як стало відомо, СПОП «Відродження» зобов’язалося протягом 20 років виплачувати учасникам АТО орендну плату за ділянки, виділені атовцям на сільському пасовищі. Підбиваючи підсумки по першому питанню, Микола Остапчук наголосив, що без земельних ділянок в селі залишаються шестеро учасників АТО. Хоча на адресу сільської ради надійшли заяви від атовців зі Шполи, та все ж очільник громади запевнив, що доки місцеві не отримають землю, ці заяви не розглядатимуться.

Щодо кредитування на газифікацію, то, за словами сільського голови, грошей на завершення газифікації у сільському бюджеті немає. Лунали голоси селян про допомогу в газифікації від орендарів – СТОВ «Іскрене» і СПОП «Відродження», та директор СТОВ «Іскрене» Іван Брусліновський на те зауважив: «За кошти СПОП «Відродження» прокладено підвідний газопровід до Іскреного, на що пішло вже кілька мільйонів гривень, на газопровід до Георгіївки господарство також витратило не менше 300 тисяч гривень. Невже в сільському бюджеті немає грошей допомогти односельцям?»

Було вирішено, що потрібно дочекатися підсумків виконання бюджету за перше півріччя і лише тоді внести зміни до бюджету, а залишок коштів, якщо фінансове управління надасть дозвіл, направити на кредитування населення.

Депутат Валерій Слесь виніс на розгляд питання щодо організації найближчим часом сходки села. «В країні триває процес об’єднання територіальних громад. Він почався і в нашому районі, тож вважаю за потрібне зібрати сходку і пояснити людям, що на них чекає після об’єднання, запросити наших сусідів з інших районів, які вже сформували ОТГ», — зазначив він. Зійшлися на думці, що сходку в Іскреному зберуть у липні. Як воно буде, покаже час, але в цьому селі, як повідомляють редакції місцеві жителі, сходки не було вже років зо три.

Депутати також розглянули і більшістю голосів підтримали звернення пайовиків, в якому вони просять сільську раду посприяти, аби орендарі видали їм на руки оригінали договорів про оренду землі.

Вже після закінчення сесії стало відомо, що ще зранку до суду надійшла заява про відмову Іскренської сільської ради від позову. Ця інформація, схоже, стала новиною і для сільського голови Миколи Остапчука. Комусь телефонуючи, він дорікнув у слухавку: «Петро, а чого ж ти не кажеш, що справу зняли з розгляду?» Про що, до речі, він й не знав…

Сергій Сергієнко

Актуальні новини

Директорський зорепад продовжиться?

on 26 квітня 2018

Одна з тем, яку вже майже місяць обговорюють шполяни, це звільнення міською радою Шполянської ОТГ директора Шполянської школи №2 –...

Чи працюватиме «Олімпія», вирішуватимуть у міськраді

on 26 квітня 2018

Днями заступник голови райдержадміністрації Ольга Шпиця провела засідання координаційної ради з питань оздоровлення, відпочинку, зайнятості дітей, учнівської та студентської молоді,...

Дорога шполянська оренда

on 26 квітня 2018

Здача нежитлових приміщень в оренду під магазини чи офіси в Шполі переважно завжди була прибутковою справою. Особливо в останні роки.

Дійшли до краю

on 26 квітня 2018

Упродовж останніх трьох років наші співвітчизники — трудові мігранти переказали з-за кордону своїм рідним 23,8 млрд доларів. Зокрема, лише торік...

Нас перепишуть і порахують

on 26 квітня 2018

Кабінет міністрів України створив міжвідомчу комісію з питань сприяння проведенню другого за роки незалежності Всеукраїнського перепису населення, який мав відбутися...

Фобія під назвою «Децентралізація»

on 26 квітня 2018

Відомим в Україні словом «децентралізація» вже мало кого здивуєш, а ось злякати декого можна. І питання тут не у незнанні...

Педикульоз поширюється в школах

on 26 квітня 2018

На перший погляд, в сучасному суспільстві не повинно виникати таких проблем, як, скажімо, вошивість. Проте лише ураженість населення нашого району...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.