­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 27 березня 2019
-------------------------------

Погода зараз дуже нестабільна, то дуже спекотна, то йдуть дощі, з громом і блискавкою. Багато хто знає, як убезпечити себе від потрапляння розряду під час грози. Але що робити, якщо в когось поруч влучила блискавка? Чи потрібно рятувати цю людину, адже кажуть, що навіть доторкнутися до неї небезпечно - теж може вдарити струмом.

Юрій Ч., м. Шпола

Як пояснюють в прес-службі Міністерства надзвичайних ситуацій, заряд після удару блискавки в тілі потерпілого не залишається, тому не варто боятися доторкатися до нього - струмом не вдарить. Інша справа, що за принципом парних випадків блискавка ще раз може потрапити в те ж саме місце. Причому таке буває часто, хоча, кажуть, снаряд двічі в одну воронку не потрапляє. З блискавками, виявляється, все по-іншому. Тому краще потерпілого перемістити кудись убік, і лише після цього можна починати весь комплекс рятувальних заходів. Але найкраще спершу викликати швидку допомогу, а потім вже допомагати самому. Зазвичай, за спостереженнями рятувальників, мало хто знає, як грамотно надавати першу допомогу. Тому навіть найщиріші спроби чимось допомогти виявляються невдалими.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.