­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 16 листопада 2018
-------------------------------

Сезон грипу та застуди не змусив себе довго чекати. Все частіше навколо з’являються чихи, кашлі, запалені очі і інші симптоми грипу та ГРВІ. Коло звужується, і ось вже ви самі підхоплюєте міцніючий хор хворих людей. І в прагненні якнайшвидше одужати повторюєте головні помилки при самостійному лікуванні грипу та застуди.

Помилка №1

Однією з головних помилок є наше прагнення замість лікування грипу перебігати його на ногах. Якщо вже вас не минула ця гірка чаша і з'явилися перші симптоми грипу, знайдіть в собі мужність і проведіть належний час у ліжку, дотримуючись постільного режиму. Перенесена на ногах хвороба сама по собі не страшна, але ось її наслідки і ускладнення можуть бути плачевними, наприклад, пневмонія або бронхіальна астма та інші.

Помилка №2

На початку захворювання ми щосили шукаємо чарівну пігулку і всі свої надії покладаємо на антибіотики, вважаючи їх найвірнішим ліками від грипу. Але антибіотики застосовуються тільки при бактеріальній інфекції. Вірус грипу та застуду вони не лікують. Навпаки, безконтрольний прийом антибіотиків підриває імунітет нашого організму і навіть заважає йому боротися з вірусами. Крім того, вони згубно впливають на мікрофлору кишечника, приводячи до дисбактеріозу та нових проблем зі здоров'ям.

Помилка №3

При найменшому зростанні температури тіла ми прагнемо негайно повернути її до нормальних жаданих цифр 36,6 і накидаємося на жарознижуючі засоби. Насправді підвищення температури під час хвороби - цілком нормальна реакція організму, який бореться з інфекціями і вірусами. Доки температура тіла не досягла межі 38 градусів, не варто приймати жарознижуючі препарати від грипу і тим самим заважати організму самостійно протистояти хворобі.

Помилка №4

Популярна думка, що хворого на грип треба кутати в теплі-теплі ковдри і тримати в теплому-теплому приміщенні, не випускаючи дорогоцінне тепло з кімнати. Це неправильно. Саме в такому середовищі найкраще почувають себе віруси, а значить, це перешкоджає одужанню. Приміщення, де знаходиться хворий, обов'язково слід регулярно провітрювати, щоб туди потрапляло свіже і вологе повітря. До речі, це один з методів профілактики грипу та для здорових людей.

Помилка №5

Одна з ознак грипу - це кашель. Бажаючи позбутися кашлю, ми купуємо ліки, не звертаючи уваги на механізм їх дії. Проте слід розрізняти види кашлю, а значить, і ліки від нього. Є відхаркувальні препарати, які допомагають розріджувати і виводити мокроту. А є ліки, що пригнічують синдром кашлю при сухому і непродуктивному кашлі. Який з препаратів вибрати, повинен розібратися лікар. Особливо небезпечною при самолікуванні буває ситуація, коли хворий одночасно приймає обидва види взаємовиключних ліків: мокрота накопичується в бронхах і не виводиться звідти, що призводить до серйозних проблем зі здоров'ям.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.