­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 16 листопада 2018
-------------------------------

В наш час і здоровому нелегко живеться. А коли людина захворіла, затрати сімейного бюджету зростають в рази. В таких випадках сімейна економічна криза накриває родину такою скрутою, що в людей настає просто розпач.

Але завідуючий терапевтичного відділення центральної районної лікарні Василь Григорович Соколовський, один з найдосвідченіших фахівців закладу, в якого за плечима десятки років лікарського стажу, вважає, що люди в 90-95 відсотках самі винні в зростанні затрат на лікування.

Якщо людина перетерпіла, а не звернулася до лікаря, вона вже збільшила затрати на лікування

— Василю Григоровичу, з якими найбільш розповсюдженими хворобами зараз до Вас звертаються хворі?

— В основному – це ішемічна хвороба серця, гіпертонія, хвороби органів травлення, хронічні обструктивні хвороби легенів, хвороби ендокринної системи та деякі інші.

Термін перебування в нас на лікуванні залежить від стану хворого. Причини виникнення  хвороб різні, але в основному вони пов’язані з економічною і екологічною ситуаціями. Скажімо, ішемічна хвороба асоціюється з гіпертонічною і причинами її виникнення, як правило, стає неправильне харчування, якщо хочете – нераціональне.

— Ви якось висловилися, ніби хворі самі збільшують витрати на лікування, що призводить до додаткових витрат сімейного бюджету.  А зараз таке твердження теж актуальне?

— Не просто актуальне. Воно набрало ще більшого розповсюдження. Наприклад, в людини з’являються запальні процеси в тому чи іншому органі, але людина терпить, надіючись, що з часом біль мине. Тому до нас приходять вони в більшості випадків із занедбаними хворобами.

Останнім часом профілактичне лікування у нас приходять лише 5 відсотків людей, яких ми лікуємо. Згідно зі статистикою, профілактичне лікування проходять 8 відсотків.

Не звертаються в основному через економічні труднощі. А от тоді, коли, як кажуть, вже «припекло», тоді їдуть до нас. Звідси й ростуть затрати на лікування.

Витрати на лікування зростають і в випадку, коли хворий, отримавши в нас допомогу, як кажуть, підлікувавшись, просто забуває, що йому необхідно продовжувати лікування під наглядом лікаря, але вже в домашніх умовах. Коли цього не відбувається, хвороба повертається.

Якщо хвороба ускладнюється, то такому хворому надається допомога так званого третього рівня. Людину направляємо в обласний кардіологічний центр або онкодиспансер чи обласну лікарню.

В центральній районній лікарні не вистачає кадрів і відсутній лікар-рентгенолог. А також визначення маркерів багатьох хвороб потребує обстеження на рівні обласних лікарняних засобів.

— Отже, ви рекомендуєте, якщо «кольнуло», то вирушати до лікаря?

— Так. Це зекономить сімейний бюджет.

Не нехтуйте

рекомендаціями лікаря

Кожен період року посвоєму впливає на стан здоров’я людини. А влітку, особливо в спеку, необхідно ретельно ставитися до рекомендацій лікаря, тому, що саме в цей період нерідко виникають кардіоваскулярні ускладнення.

Тому при гіпертонічній хворобі не обійтися без модифікації способу життя – відмовитися від куріння, обмежити вживання алкоголю і безперечно приймати ліки, рекомендовані лікарем.

Крім того, необхідно обмежити вживання солі та нездорової їжі. А також за можливості уникати стресових ситуацій.

— Щодо останнього, то якось довелося почути, що ви допомогли стабілізувати тиск керівнику одного з сільгосппідприємств району фактично за якусь одну-дві доби і він ось уже майже два десятки років, як кажуть, не знає, що таке тиск.

— Це той випадок, коли було вчасне звернення і не нехтування порадами лікаря. Якихось особливих методів не було.

(Щоб читачам було зрозуміло, про що йдеться, про це, мабуть, варто розповісти більш конкретніше. В той час за керівником одного з найбільших колективів в Шполі було влаштоване справжнє цькування. Тиск в нього почав скакати до 170 вранці, а ввечері знижувався до 110. На його щастя, він потрапив під нагляд Василя Григоровича. Як сам зараз розповідає, лікар Соколовський прийшов в палату з кількома шприцами, якоюсь мікстурою. Поставив сам крапельницю. А на ранок вже констатував, що пацієнт більше медичної допомоги не потребує. Керівник зараз стверджує, що більше з тиском він до медиків не звертався і він у нього завжди стабільний та в нормі.

Тут доречно відмітити й те, що керівника було врятовано і від правоохоронців, які діяли за вказівкою і готові були відкрити сфальсифіковану справу, аби догодити начальству).

— Василю Григоровичу, літо – це період відпочинку.  І зараз, коли температура нерідко сягає позначки 30 градусів, трапляються випадки захворювання на пневмонію.

— Хворіють на пневмонію, як правило, люди, які працюють чи відпочивають, коли працює кондиціонер в приміщенні, або їдуть в машині, де працює кондиціонер.

На щастя, для нас такі випадки одиничні, оскільки дане обладнання встановлене не в багатьох. Але, відпочиваючи, треба враховувати й цей фактор. Адже пневмонія — хвороба підступна і її інколи важко виявити вчасно, запізнення веде до ускладнень і потребує часу для лікування.

Підсумовуючи нашу розмову, хотів би побажати здоров’я, не хворіти і звертатися до лікаря вчасно.

Розмову вів Анатолій Вікторук

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.