­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 16 листопада 2018
-------------------------------

Факт 1. Білі і коричневі яйця однаково корисні

Колір залежить лише від того, чи була курка «брюнеткою» або «блондинкою». У світлих порід курей яйця білі, у чорненьких, зозулястих і руденьких шкаралупа яєць коричнева. Склад у білих і коричневих ідентичний, харчові властивості не відрізняються.

Факт 2. Дієтичне яйце корисніше столового тільки 7 днів

Будь-яке дієтичне яйце перетворюється в столове після закінчення семи днів після виробництва. У дієтичних яєць дуже маленький повітряний мішечок під шкаралупою, саме через це вони погано чистяться. Столові яйця встигають набрати повітря через пори шкаралупи, що значно полегшує процес їх очищення після варіння. Рекомендована температура зберігання яєць: від 0 до +20оС, для дієтичних яєць термін зберігання до 7 діб, для столових - до 25 діб.

Факт 3. Яйця можна зберігати з сильно ароматними продуктами

Яйце має бути сухим, чистим і обов'язково без сторонніх запахів. Яйця, як губка, вбирають в себе небажані аромати. До упаковки це теж відноситься: ніякої цвілі і плям на ній бути не повинно.

Факт 4. Курячі яйця кращі перепелиних

З точки зору хімічного складу перепелині яйця не завжди у виграші, хоча різниця невелика. Зокрема, на 100 грамів продукту білків в курячих яйцях доводиться 12,7 грама, в перепелиних - 11,9; жирів в курячих - 11,5 грама, в перепелиних - 13,1; вуглеводів в курячих - 0,7 грама, в перепелиних - 0,6. Енергетична цінність перепелиних яєць дещо вища курячих - 168 ккал проти 157, але це теж не можна назвати істотною перевагою.

Факт 5. Курка-несучка зносить близько 250 яєць на рік

Нормальній здоровій курці потрібна доба, щоб знести одне, а то і два-три яйця.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.