­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 14 листопада 2018
-------------------------------

Навряд чи хтось замислюється, йдучи у вихідний порибалити, про те, що під час такого приємного проведення часу можна заразитися однією із найбільш небезпечних інфекційних хвороб — лептоспірозом.  За останнє десятиріччя на Шполянщині зареєстровано сім випадків захворювання серед дорослого населення, зокрема один з них закінчився смертю. В основному хворіли сільські жителі в Іскреному,  Капустиному,  Лебедині, Антонівці,  Матусові, Сигнаївці. Причому всі випадки пов’язані з ловлею риби.

Як пояснює Марія Михайленко, начальник відділу Державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Управління Держпродспоживслужби в Шполянському районі,                                               лептоспіроз – особливо небезпечна інфекція, збудником якої є бактерії роду Лептоспіра, які у довкіллі добре зберігаються у вологих місцях, відкритих водоймищах, криницях, у вологих продуктах харчування.  Людина може інфікуватися  при купанні у забруднених лептоспірами водоймах,   при  вживанні  заражених харчових продуктів, під час догляду за  хворими тваринами чи обвалюванні їхніх туш, через недотримання правил особистої гігієни.  Мікроби   потрапляють  в організм  людини й через ушкоджену шкіру, слизові оболонки рота, носа, очей.

Хвороба починається з ознобу, загальної млявості, різкого підвищення температури тіла до 39-40º, з’являється нудота, блювота, головний біль, болі в попереку, м’язах та суглобах. Інколи хворий  не може  не тільки ходити, але й триматися на ногах. На 3-8 день може з’явитися висип на шкірі  тулуба і кінцівок,  крововиливи в сітківку ока. При появі цих ознак  необхідно негайно звернутися до лікаря. Захворювання на  лептоспіроз часто призводить до тяжких наслідків, оскільки хвороба може протікати в тяжкій  формі з ураженням нирок, печінки, очей. Смерть найчастіше настає від гострої ниркової недостатності. Тому дуже важливо своєчасно звернутися за медичною допомогою для діагностики та відповідного лікування в умовах стаціонару.

Основні заходи профілактики з цієї небезпечної хвороби направлені на знищення джерела інфекції – гризунів. Щорічна дератизація на територіях населених пунктів,  водоймищ,  на більшості  підприємств, закладів торгівлі та громадського харчування району в останні роки не проводиться, внаслідок чого значно збільшилася кількість гризунів. Торік таких заходів вжито на прибережних зонах ставків лише трьома орендарями на 3 ставках Лебедина (Велика та Мала Винокурні, ставок на території ТОВ «ЛНЗ»).

Антоніна Долина

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.