­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 14 листопада 2018
-------------------------------

Хвороби серця - головна причина смертей в усьому світі: 25% смертей відбуваються з цієї причини. Проте, 90% серцево-судинних захворювань можна запобігти за допомогою збалансованого харчування, фізичних вправ і відсутності шкідливих звичок.

Ішемічна хвороба серця - захворювання, що об’єднує атеросклероз коронарних артерій, стенокардію і інфаркт міокарда. Внаслідок відкладення холестеринових бляшок на стінках коронарних артерій їх просвіт звужується і кровопостачання погіршується. Згодом бляшки тільки збільшуються, ускладнюючи кровотік. Оскільки більшість ліків не здатні повністю розчинити їх, перспектива інфаркту міокарда стає загрозливою.

Інфаркт особливо підступний тим, що він трапляється несподівано. Більш того, 20% інфарктів протікають без симптомів. Ці так звані «мовчазні» інфаркти наносять непоправної шкоди здоров’ю. Тому дуже важливо знати симптоми, які можуть заздалегідь попередити вас про те, що незабаром у вас може статися серцевий напад. Перед вами 6 «провісників» інфаркту міокарда.

Тиск в грудях

Ніколи не ігноруйте тиск або біль в грудях. Це явний сигнал того, що у вас проблеми з серцем, які вимагають негайного лікування. Частий біль в грудях - ознака того, що серцевий напад може статися в будь-який час. Якщо біль поширюється на руки, спину, плечі і шию - це привід негайно викликати швидку!

Брак дихання

Серце і легені працюють в тандемі, тому збої в роботі одного органу призводять до проблем і в іншому. Звуження просвіту артерій перешкоджає нормальному кровотоку. Внаслідок цього легені отримують занадто мало крові, і ви починаєте буквально задихатися, хапаючи ротом повітря.

Безпричинна втома

Якщо ви прокидаєтеся втомленим і вам не вистачає сил на виконання звичної роботи - це може бути ознакою наближається серцевого нападу. Підвищена стомлюваність означає, що ваше серце працює в рази сильніше, щоб качати кров.

Симптоми грипу або застуди

Як не дивно, більшість пацієнтів, які пережили інфаркт, стверджують, що відчували симптоми грипу або застуди перед нападом.

Холодний піт

Дрібний, липкий і холодний піт - поширений симптом серцевого нападу. Це означає, що ваше серце не отримує достатньо крові, насиченої киснем. Ваш мозок також починає страждати від нестачі кисню і порушення кровообігу, в результаті чого ваша свідомість здається заплутаною і затуманеною, а на лобі виступає холодний піт.

Перепади настрою

Почуття безпричинного страху, яке не припиняється, — ознака нестачі кисню. Якщо ваш настрій часто змінюється зі спокійного і щасливого до нападів паніки без видимої на те причини, можливо, ваш організм попереджає вас про наближення інфаркту.

Звичайно, взяті окремо, ці симптоми ще не означають, що у вас станеться серцевий напад. Однак з їх допомогою ваш організм посилає вам сигнали і просить вас про допомогу. Пам'ятайте, що будь-які симптоми — це підказки, до яких варто прислухатися і знайти причину хвороби, замість того, щоб просто позбавлятися від неприємних відчуттів за допомогою знеболюючих. Прислухайтеся до сигналів свого тіла і будьте здорові.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.