­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 19 грудня 2018
-------------------------------

Згідно з офіційним звітом ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я), сьогодні недуги серцево-судинної системи - найчастіша причина смерті у світі.

За оцінками експертів, за останні 20 років рівень цих захворювань зріс на 20%. Україна - на першому місці за смертністю від них. Європейські лікарі пояснюють такий стан речей відсутністю звички відвідувати медиків із профілактичною метою, недовірою до них, а також - низьким рівнем доходів населення, який не дає можливості людині витрачати гроші на консультації у висококласних фахівців.

У ситуації, коли серце “прихопило” вас на самоті, головне - не розгубитися. Британські кардіологи вважають, що всі жертви серцевого нападу могли б допомогти собі самі. Якщо ви відчули, що серце почало битися “неправильно” і ви ось-ось втратите свідомість, у вас є 10 секунд, які повинні стати рятівними. Вам просто необхідно... почати кашляти - багато разів і дуже сильно. Щоразу, перш ніж кашлянути, робіть глибокий вдих - кашель має бути глибоким і тривалим, ніби ви хочете викашляти мокроту, яка засіла в дихальних шляхах десь дуже глибоко. Вдихи і кашель повторюйте кожні дві секунди без перерви і зупинок, аж до моменту, коли прибуде “швидка” або серце не почне битися у звичному режимі.

Такий ефект лікарі пояснюють тим, що глибокий вдих дозволяє кисню глибоко проникати в легені, а кашель “стискає” серце і змушує кров циркулювати. Цей тиск на серце дає йому можливість ввійти у нормальний ритм. Таким чином жертва серцевого нападу отримує додатковий час, аби дочекатися лікарів чи дістатися до лікарні.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.