­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 24 березня 2019
-------------------------------

У кожного свій оптимальний час – коли лягати спати і скільки годин необхідно для відпочинку. Для більшості здорових людей – це 7-9 годин сну щодня. Для дітей потрібно більше годин сну і чим менша дитина, тим більше вона повинна спати. А ось люди старше 65 років можуть спати 7-8 годин на добу, і це нормально, повідомила виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці Facebook.

Дослідник відкрив цікаву деталь в психіці людини.

Інженер з Університету Дьюка (США) Адріан Бежан з’ясував, що сприйняття часу грунтується на зовнішніх стимулах і залежить від того, що ми бачимо навколо.

Щоб у дитини сформувалася надійна імунна система, величезна роль батьків. Адже імунітет гартується буквально з перших хвилин життя.

На прилавках наших продуктових магазинів – від 30% до 50% фальсифікату. Такі цифри озвучила Держспоживслужба України. На що шполянам звертати увагу під час купівлі, щоб зберегти здоров’я і не платити за продукцію сумнівної якості, радять експерти.

Вчений-дієтолог з Кембриджського університету Мерилін Гленвіла порадила вживати в їжу три простих і доступних продукти, здатних покращувати самопочуття, а також сприятливо впливати на зовнішність.

«Мій батько після інсульту зовсім утратив апетит. Коли ж змушуємо його поснідати чи пообідати, каже, що їжа у шлунку лягає важким каменем, не перетравлюється. Що робити?», — цікавится Роман С. з Лебедина.

Вчені назвали один із найголовніших продуктів у боротьбі з хворобами серця.

Науковці провели відповідне дослідження і з’ясували, які продукти можуть подовжити життя. Серед лідерів — кисломолочний сир.

Рак молочної залози має тенденцію до зростання і в нашому районі, і в Україні – займає І місце по поширеності, причині смертності та інвалідності серед жінок. За останні три роки кількість жінок району, в яких діагностовано рак молочної залози, зросла зі 118 до 212 осіб. 127 жінок із 201 прожили п’ять і більше років з часу діагностування і лікування хвороби, таких відносять до категорії практично здорових.

Учені довели, що позіхати корисно. За своє життя здорова людина позіхає близько 250 тисяч разів. Під час цього процесу відбувається насичення мозку киснем. Пригадайте: бувало таке, що виходите на вулицю після тривалої роботи за комп’ютером і починаєте позіхати. Це означає, що в організмі порушено баланс кисню та вуглекислого газу й позіхання — спроба організму отримати велику дозу кисню.

Звичайна питна вода сприяє тому, щоб мозок пришвидшив свою роботу. Позитивний ефект від води особливо помітний, коли людина відчуває спрагу — при її втамуванні мозок ліпше зосереджується на виконанні завдань. Це показало дослідження вчених з Університету Східного Лондона.

Куріння — згубна, але надзвичайно популярна звичка серед українців. Бореться з цим уряд фінансовим «батогом»: відповідно до взятих на себе євроінтеграційних зобов’язань (у розвинених країнах у моді здоровий спосіб життя) збільшує акцизи на тютюн.

Спекотної пори організм людини відчуває постійне навантаження на серцево-судинну систему. У неї загущується кров, підвищується артеріальний тиск і температура тіла.

Для більшості людей спати вдень корисно. Така практика поширена в різних країнах світу. У деяких зарубіжних компаніях та університетах є навіть обладнані спеціальні кімнати для сну.

Під час експерименту добровольців розділили на дві групи. Учасники першої записували всі справи, які необхідно було завершити найближчими днями. А другої — складали список справ, які вони вже розв’язали. Після цього всі учасники мали засинати. Учені стежили за ними зі спеціальним обладнанням.

Відповідає лікар-психоендокринолог Михайло Богомолов:

- Вода, яка тече з крана, містить сполуки соляної кислоти, що утворюються в результаті хлорування, і плюс до того 0,045% так званої важкої води (оксид дейтерію), яка також у великих кількостях некорисна для здоров'я.

Ще років 10-15 тому пацієнтам із хронічною серцевою недостатністю радили максимально утримуватися від фізичних навантажень. Нині ця рекомендація застаріла.

Синоптики прогнозують, що липень стане найспекотнішим місяцем року, і закликає українців приготуватися до спеки понад 40 градусів.

І хоча весь цей тиждень в Україні йтимуть дощі, ми зібрали кілька простих, але дієвих порад, як вижити в такий період без шкоди для організму.

Як врятуватися від спеки?

Медики стурбовані тим, що в життя багатьох людей тісно ввійшли сучасні мобільні пристрої.

Чимало подружжів не заперечують, що, навіть лежачи в ліжку, вони не можуть розлучитися зі смартфоном, планшетом або іншим мобільним приладдям. З цієї причини партнери набагато менше уваги приділяють одне одному, оскільки більша її частина «припадає» на улюблений гаджет.

Погода зараз дуже нестабільна, то дуже спекотна, то йдуть дощі, з громом і блискавкою. Багато хто знає, як убезпечити себе від потрапляння розряду під час грози. Але що робити, якщо в когось поруч влучила блискавка? Чи потрібно рятувати цю людину, адже кажуть, що навіть доторкнутися до неї небезпечно - теж може вдарити струмом.

Крім яблук, про чию неоціненну користь не перестають ходити легенди, існує ряд інших корисних для здоров'я продуктів, які здатні підвищити імунітет і знизити ризик розвитку простудних захворювань.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.