­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 18 червня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

У нинішній час, коли багато людей увесь робочий день працюють за комп’ютером, а школярі майже не розлучаються зі своїми мобільними телефонами, соціальними мережами, питання втомлюваності, а то й захворювання очей досить актуальні. Про вплив сучасних гаджетів на зір дітей і дорослих, найпоширеніші захворювання очей та їх профілактику — розмова з лікарем-офтальмологом Віолеттою Олегівною Голуб.

— Віолетто Олегівно, нещодавно в районі завершилися профілактичні огляди дітей дошкільного та шкільного віку, зокрема й щодо виявлення проблем із зором. Які висновки маєте: втішні чи не дуже?

— Останнім часом спостерігається тенденція щодо зростання чисельності дітей, в тому числі наймолодшого віку, із захворюванням на короткозорість. Вона проявляється в тому, що хворий добре бачить предмети зблизька і погано розрізняє ті з них, що знаходяться далеко. Допомогти її виявити можуть і батьки. Їх має насторожити, коли малюки намагаються переглядати телевізор, підійшовши занадто близько до екрана, або під час прогулянки мляво реагують на цікаві предмети, показані здалеку. Зазначу, що подібна проблема нині спостерігається не лише на Шполянщині, про неї говорять в Україні і світі. За найменшої підозри на проблеми із зором у малечі батькам важливо звернутися до фахівця і разом ми знайдемо спосіб її вирішення, а заодно допоможемо дитині в майбутньому уникнути комплексів при спілкуванні з однолітками.

— Чи можна якось виправити таку ваду зору, особливо в малечі?

— Звичайно ж, кожен випадок потребує індивідуального підходу, коли малому пацієнту пропонуємо краплі для зняття напруги з очей, а також вітаміни. А потім, через кілька днів, перевіряємо досягнуті результати. При цьому дієвий метод лікування короткозорості поки єдиний — носіння правильно підібраних окулярів після обов’язкової консультації з лікарем-офтальмологом. Важлива психологічна підтримка батьків, які мають запевнити дитину, що носіння окулярів — це стиль життя, а не наслідок захворювання.

— Скажіть, будь ласка, скільки часу дітям та підліткам можна проводити перед екраном комп’ютера чи телефона, аби те не провокувало погіршення зору?

— Зрозуміло, що технічний прогрес не зупинити і зараз користуватися гаджетами уміють і полюбляють діти з наймолодшого віку. Все ж тим батькам, які прагнуть якомога довше зберегти здоров’я своїх дітей, я б радила з першого по третій клас, не кажучи вже про дошкільні заклади, мобільних телефонів до школи не давати. Натомість зараз в продажу є наручні годинники з основною функцією мобільного телефона — подзвонити. Тобто з допомогою такого годинника можна підтримувати зв’язок з батьками, бабусями, дідусями і водночас він не відволікає від навчання, не містить комп’ютерних ігор і відповідно сприяє збереженню зору. Звичайно, ціна згаданого гаджета становить не одну сотню гривень, та й телефони нині недешеві. Тож вирішувати батькам, наскільки те потрібно.

Що стосується старшокласників, заборонами тут питання не вирішити, однак для спілкування в соціальних мережах цілком може вистачити однієї години на день. За можливості ліпше переглядати інформацію на екрані комп’ютера, який, на відміну від телефона, фіксований, дотримується необхідна відстань до очей, що береже їх здоров’я.

— Віолетто Олегівно, а з якими недугами до вас звертаються дорослі жителі нашого району?

— З початку нинішнього року на прийомі зросла кількість вперше виявленої глаукоми, яка може призвести до інвалідності, а за відсутності лікування — навіть повної втрати зору. На жаль, цю важку недугу виявляємо як в людей пенсійного віку, так і в пацієнтів працездатного віку.

Крім того, звертаються люди похилого віку із захворюванням сітківки ока, кон’юктивітами, катарактою та іншими захворюваннями. Остання недуга зараз успішно лікується. Важливо лише вчасно, як і з іншими діагнозами, звернутися до лікаря.

— І насамкінець прокоментуйте досить поширену нині ситуацію, коли продавці окулярів намагаються продати свій товар повсюди, приходять з ними на підприємства. Як ви вважаєте, чи може принести користь така стихійна купівля засобів для покращення зору?

— Що й де купувати, звичайно ж, вирішує сам покупець. Але як лікар, вважаю, що перед придбанням будь-яких коригуючих зір окулярів чи навіть тих, що призначаються нібито для роботи за комп’ютером, людині варто побувати на прийомі в офтальмолога і переконатися, що з зором все гаразд. Трапляється, що праве й ліве око в людини різної діоптрії, та ще й нестандартна відстань між очима. У таких випадках придбані стандартні окуляри можуть спричинити як мінімум дискомфортні відчуття, або й запаморочення, головний біль, нудоту і загальне нездужання, яке не проходить саме по собі.

Спілкувалася Ольга Качан

Актуальні новини

Атака з повітря

on 12 червня 2019

В Україні триває масовий літ метеликів Чортополохівки. Науковці стверджують, що в основному вони мігрують з Північної Африки, однак, можливо, перезимовують...

Дарована нерухомість

on 12 червня 2019

«Під час шлюбу я набула будинок на підставі договору дарування. Чи буде він при розлученні вважатися спільною сумісною власністю подружжя?»...

У місті провели стерилізацію собак

on 05 червня 2019

3 червня у Шполі продовжилась розпочата у минулому році робота, спрямована на зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами.

Обійшлося без тяжких наслідків

on 05 червня 2019

Ввечері минулої суботи в місті і деяких населених пунктах району спостерігалися пориви вітру до 15-20 метрів за секунду. Як повідомляють...

Додаткові вихідні для шполян у червні

on 05 червня 2019

Червень принесе додаткові вихідні дні, адже на цей місяць в Україні випадає аж два офіційні державні свята.

Сотні тисяч гривень — на громадські роботи

on 05 червня 2019

Налагодження й розширення співпраці з об’єднаними територіальними громадами є одним із пріоритетних завдань Шполянської районної філії Черкаського обласного ...

Дільничних замінять офіцери громад

on 30 травня 2019

В Україні стартує проект “Поліцейський офіцер громади” для роботи в об’єднаних територіальних громадах. Про це повідомляє прес-служба МВС.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.