­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 25 квітня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < квітня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Обличчя завідуючої стоматологічним відділенням центральної районної лікарні Інни Золотоверхої, лікарів-стоматологів Любові Жукової та Тетяни Кожіної давно знайомі відвідувачам медичного закладу. У кожної з них за плечими не одне десятиліття стажу роботи, значний досвід і здобута з часом довіра пацієнтів. Узагалі в колективі відділення зараз трудяться переважно жінки, тож можна сказати, у шполянської стоматології жіноче обличчя. Хоч ніде правди діти, професія, яка дарує красиву посмішку, не така вже й легка.

Напередодні професійного свята лікарю-стоматологу Тетяні Кожіній ніколи вгору глянути. Під кабінетом очікують відвідувачі. Одна з них щойно сіла в лікувальне крісло. Вислухавши скарги пацієнтки, Тетяна Миколаївна поцікавилася:

— А ви користуєтеся ополіскувачем для ротової порожнини? Ні? Важливо не лише щодня чистити зуби, а й обрати для себе правильний ополіскувач.

Після закінчення Полтавської медичної академії понад два десятиліття тому вона прийшла на роботу до амбулаторії в Матусів, де народилася і виросла. Незабаром десять років, як Т.М.Кожіна перейшла працювати до стоматологічного відділення райлікарні.

— У своїй роботі зараз користуємося найсучаснішими матеріалами, фотополімерами, склоіномерами, іншими засобами, які зменшують дискомфорт при лікуванні зубів та естетично виглядають, — зауважує медик.

Згодом професію, яка повертає людям здорову і красиву посмішку, обрав для себе і її син, який зараз трудиться в обласному центрі.

В іншого лікаря Любові Жукової, яка приймає пацієнтів, користуючись найновішим обладнанням медустанови, також під кабінетом очікують кілька відвідувачів. Далеко в минулому 1988 рік, коли вона, випускниця Одеського медичного інституту, прийшла до Шполянського стоматологічного відділення для проходження інтернатури.

— Мої перші роки роботи минули у Німеччині, де три роки поспіль проживала та лікувала солдатів у тоді ще радянській військовій частині, — ділиться спогадами Любов Петрівна. — То був період, коли працювати доводилося почасти цілодобово. Робочим місцем слугував військово-польовий автомобіль. До того ж, в роботі використовувала портативну переносну стоматустановку, яку подарували батьки після закінчення вишу.

За словами завідуючої відділенням Інни Золотоверхої, на лікування до закладу приходять багато дітей, немало пацієнтів пенсійного віку.

— На жаль, більшість пацієнтів звертаються із запущеним карієсом та іншими недугами порожнини рота, — розповідає вона. — Задля профілактики стоматологічних захворювань наші працівники щороку проводять перевірки стану здоров’я дітей у навчальних закладах. До слова, як перевіряємо, так і лікуємо школярів лише за згодою батьків. У випадку, якщо вони з певних причин не погоджуються на це, то мають право написати письмову відмову від огляду стоматолога.

З нагоди професійного свята щиро вітаю колектив стоматологічного відділення райлікарні. Висловлюю вдячність за організацію та проведення ремонту у приміщенні нашого відділення головному лікарю Шполянської ЦРЛ Василю Уманцю, а також приватному підприємцю Павлу Мальчику.

Ольга Гриценко

Актуальні новини

Борщ хіба що на свята?

on 19 квітня 2019

Кожен з нас знає, є борщ на плиті – є що їсти. Смачна, корисна, та й до недавнього часу недорога...

Великдень - 2019: у скільки шполянам обійдеться святковий кошик

on 19 квітня 2019

В останні тижні перед Великоднем на недільному ринку у Шполі спостерігається попит на м’ясо. Шполяни готуються до Великодня та поминальних...

Живі чи штучні квіти?

on 19 квітня 2019

Дедалі більше шполян обирають живі квіти на Радоницю (поминальні дні). Про це свідчать розповіді знайомих, та й відсутність великих черг...

Дурять?

on 19 квітня 2019

Експерти з Офісу ефективного регулювання підрахували, що українці втрачають на «прихованих» послугах мобільних операторів, які вони не замовляли, сукупно 100...

Призовники до військкомату не поспішають

on 11 квітня 2019

1 квітня в Україні стартував весняний призов на строкову службу, який триватиме до 30 червня. Зі Шполянщини у цей період...

Укладуть дворічний контракт

on 11 квітня 2019

3 квітня відбулося засідання комісії з проведення конкурсного відбору на заміщення вакантної посади керівника Матусівського навчально-виховного комплексу «Заклад дошкільної освіти...

Вилов риби обмежено на два місяці

on 11 квітня 2019

З метою сприяння кращому відтворенню і зберіганню водних живих ресурсів під час масового нересту риби управління агропромислового розвитку Шполянської районної...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.