­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 19 грудня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < березня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Більше тижня тому в Шполянській районній лікарні було особливе напруження. Медична галузь проходила акредитацію. З області приїхало більше десятка представників медичної галузі, які й визначали рівень надання допомоги хворим жителям району.

Кожен з гостей перевіряв свій напрямок, а господарі помітно хвилювалися. І лише після підбиття підсумків працівники райлікарні полегшено зітхнули. Негативних зауважень не було, за виключенням незначних порад.

Особливого відзначення заслужили працівники лабораторії райлікарні. Її названо однією з кращих в області і входить вона якщо не в трійку, то до п’ятірки кращих на Черкащині.

Через кілька днів після перевірки спробував уточнити у головного лікаря  райлікарні Василя Уманця, чи лабораторія райлікарні краща в області, чи одна з найкращих, оскільки при підбитті підсумків висловлювалося кілька оцінок.

Василь Петрович, усміхаючись та знімаючи окуляри, запропонував: «Пиши, що одна з кращих, хоч за моєю інформацією, вона найкраща. Але це, щоб дівчата не заспокоювалися».

У головного лікаря таке ставлення невипадкове. За його словами, зараз важко уявити райлікарню без лабораторії.  Він вважає, що  лабораторія — це своєрідний дороговказ для лікаря. Без результатів аналізів лікар, ніби сліпий і без рук. Щоб встановити вірний діагноз, а потім шляхи лікування, лікарю й потрібні дані лабораторії.

Завідуюча лабораторією, лікар-лаборант Лідія Науменко, дізнавшись про розмову з головним лікарем, в свою чергу, не минула добрим словом згадати Василя Уманця: «Завдяки такій його позиції ми забезпечені не лише найновішими препаратами, а й апаратура в нас не застаріла».

Лабораторія в даний час оснащена трьома гемотологічними аналізаторами та трьома біохімічними аналізаторами. Вона також має бактерологічний та хімічний відділи.

Мають тут і апарати, що визначають глюкований гемоглобін, або як його ще називають НЛО. Це, щоб контролювати рівень гемоглобіну в хворого.

Лідія Іванівна зізнається, що проводячи останній згаданий аналіз, завжди хвилюється. Адже його негативні результати свідчать про хворобу, яку важко вилікувати.    

Був випадок, коли один з лікарів уникав саме якраз цього аналізу. І працівникам лабораторії довелося чимало зусиль докласти, аби взяти проби крові саме для визначення рівня гемоглобіну. І якою ж була радість лікаря, коли він дізнався про позитивні результати дослідження, словами не передати. Після цього випадку він не переставав радити пройти цей своєрідний тест.

У лабораторії не лише забезпечені найновішими препаратами і сучасним обладнанням, тут трудяться 13 досвідчених лаборантів, а також лікар-лаборант, лікар-біолог, лікар-бактеріолог, які мають вищу освіту.

Невипадково під час проведення акредитації завідуюча обласною клінічною лабораторією Людмила Галка, яка курує районну лабораторію, визнала її кращою. Для колективу таке визнання представника області багато означає, незважаючи, що їх за зразкову працю нагороджували грамотами і дипломами.

Людмила Володимирівна не лише дала оцінку роботи колективу, а підняла проблему роботи лабораторій в первинній ланці медичної галузі, де зараз практично немає фахівців-лаборантів. В деяких селах лабораторії закриваються або нерідко сімейні лікарі замість лабораторних досліджень крові на вміст цукру застосовують глюкометри, які не завжди дають достовірні результати. Згідно канонів медичної реформи, обов’язки проведення лабораторних аналізів в первинній медицині покладені на сімейних лікарів і медсестер. Але в наказах міністерства  не передбачено, що первинна медицина може мати в штаті фахівця подібного профілю. а щоб сімейний лікар робив подібні процедури, необхідне обладнання. Зараз первинні ланки району починають закупляти подібне обладнання. Але з фахівцями питання ще не вирішене. Отож, на думку обласного фахівця, проблема роботи лабораторій в первинній медичній ланці і вторинній існує, але її вирішення поки що в майбутньому.

Можливо, відбудеться, як завжди під час реформ, спершу розвалимо те, що маємо, а потім відновлюватимемо та вкладатимемо кошти і хвалитимемося, що робимо добру справу. При цьому ніхто не згадуватиме про те, що все це вже мали, але «успішно» розвалили.

Зараз головному лікарю нерідко докоряють, ніби це він не хоче співпрацювати з первинною ланкою в даній проблемі. Але для Василя Уманця «хоче-не хоче» в даному випадку може обернутися неприємностями. Адже, виконуючи замовлення, скажімо, первинної медицини, він ризикує бути звинуваченим у нецільовому використанні коштів. Взагалі — це лише одна з проблем реформи. Але вона чомусь випала з поля зору реформаторів, а на місцевому рівні самостійно її вирішити не зможуть через прорахунки ініціаторів реформи.

Антолій Вікторук

Актуальні новини

Листонош зобов’язали передплачувати пресу

on 13 грудня 2018

За повідомленням Генерального директора ПАТ «Укрпошта», передплатна кампанія в Україні триває. До завершення передплатної кампанії на наступний рік залишилося менше...

Паспорт — не записник

on 13 грудня 2018

«Щоб не забути номер своєї амбулаторної карти, попросила медсестру написати його в паспорті. Вона зауважила, що робити подібні записи у...

Скільки витрусить зі шполян новорічний стіл Цього року новорічне меню вийде на 20% дорожчим

on 13 грудня 2018

Новий рік на носі і більшість шполянських господинь вже складають святкове меню. Оскільки ціни кусаються і більшість хоче зекономити, тому...

ПРИЙШЛА СУБСИДІЯ. ЯК СПЛАЧУВАТИ СВІЙ ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ПЛАТІЖ?

on 06 грудня 2018

Як і в минулих опалювальних сезонах, зекономлену субсидію можна використати для оплати в наступному місяці спожитого понад виділену соціальну норму...

Вікна заплуталися в тендерах, як у тенетах

on 06 грудня 2018

Цьогоріч мало відбутися два тендери на закупівлю вікон для навчальних закладів району. За результатами першого з них придбано та встановлено...

Медсестер бракує, та й лікарів теж

on 06 грудня 2018

Не лише проблемою фінансування переймаються сьогодні у Шполянській центральній районній лікарні. Перед медиками вторинної ланки постала ще й нестача кадрів,...

Воєнком Євген Курбет: «Зберігати спокій і бути пильними»

on 06 грудня 2018

Зберігати спокій, бути пильними та звертатися до військових комісаріатів у разі отримання викликів, закликає черкащан обласний військовий комісар Євген Курбет...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.