­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 18 червня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < жовтня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 26 27 28
29 30 31        

Нині швидка допомога в Україні перебуває в умовах реформування. Як зазначають у міністерстві, перехід на нову екстрену допомогу займе кілька років. Швидку допомогу нібито мають розділити на екстрену і невідкладну. Не виключено, що з часом вона може стати платною.

Цілодобово обслуговує населення нашого району і Шполянська підстанція швидкої медичної допомоги. За шість місяців поточного року її колектив здійснив 4122 виїзди за викликами, з яких 612 — у сільську місцевість. За цей час медичні працівники надавали допомогу при гіпертонічних кризах (437 викликів), ще більше (570) зареєстровано кардіологічних викликів, 11 нестабільних стенокардій, 6 інфарктів й аж 40 інсультів.

— Усі працівники нашої підстанції мають вищу та першу кваліфікаційну категорію, більшість з них трудяться тут не по одному десятиліттю, — розповідає про колектив старший фельдшер Наталія Бирюк (вона головна на підстанції на період відпустки завідуючого А.Д.Шрама). — На сьогодні служба швидкої допомоги забезпечена необхідними медичними препаратами і пальним для виїздів. В користуванні «Швидкої» три автомобілі, один з яких новий. Завдяки турботі Черкаської облдержадміністрації та обласної ради, райдержадміністрації та міської ради Шполянської ОТГ цьогоріч придбаний автомобіль «Сітроен» з відповідним сучасним медичним обладнанням. До цього автопарк служби не оновлювався дев’ять років.

При цьому у колективу швидкої допомоги залишаються проблеми, які їм не вдається вирішити роками. До того ж, роботу цих медичних працівників не назвеш безпечною. В останньому можна було зайвий раз переконатися, коли у пресі з’явилися повідомлення про напад і побиття лікаря швидкої з сусіднього зі Шполянщиною Ватутіного.

— Випадок з нападом на ватутінського лікаря був уже дев’ятим за рахунком в області, — продовжує Наталія Борисівна. — Після того нам видали так звані тривожні кнопки, які щоразу беремо з собою на виклик. До речі, на виклики у нас їдуть в основному жінки-медики. У випадку виникнення ситуації, коли медпрацівникові необхідно себе захистити, ми натискаємо на цю кнопку. Насамперед сигнал тривоги отримує водій автомобіля швидкої, а потім і служба охорони. Часто, особливо з сільської місцевості, до нас надходять виклики від нетверезих громадян. І коли туди вночі їде одна жінка (оскільки не вистачає кадрів), буває страшно. Тим більше, що наші працівниці також потрапляли у небезпечні ситуації, коли їх погрожували порізати, коли приїздили на виклик у п’яні компанії. Було й таке, що в одному з міських закладів відпочинку неадекватні відвідувачі замалим не перекинули карету швидкої допомоги.

На Шполянській підстанції трудяться три бригади швидкої допомоги, однак на сьогодні недоукомплектовані ні лікарська бригада, ні фельдшерські. У зв’язку з цим у колективі проблематично у разі потреби піти на лікарняний. Та незважаючи на це у швидкій намагаються нікому не відмовляти і надати медичну допомогу хворим. Водночас тут наголошують, що на підстанції швидкої не продають ліків, а через відсутність цілодобової аптеки у Шполі до них нерідко ночами йдуть саме купити ліки. Буває, що навідуються й наркозалежні, вимагаючи морфію чи шприців.

— Усі необхідні ліки для надання першої допомоги наявні у приймальному відділенні райлікарні, куди доставляємо хворих. Там їх можна придбати. Що стосується нормативів доїзду до хворих, то по місту він становить десять хвилин, а по селах — до двадцяти хвилин, — додає старший фельдшер. — Згідно з новим наказом, кардіологічних хворих і тих, у кого інфаркт, відразу після виклику лікарська бригада швидкої допомоги доставляє відразу в обласний кардіологічний центр.

Єдина умова, що пацієнт повинен бути стабільним. В іншому випадку веземо хворих в райлікарню, доки вдається їх стабілізувати і вже тоді доставляємо в область.

Зміна працівника підстанції швидкої допомоги триває дванадцять годин. При цьому взимку у приміщенні досить холодно, потрібне оновлення опалювальної системи. Цю проблему відчувають і хворі, коли в холодну пору року потрапляють на підстанцію і виникає потреба, наприклад, зробити кардіограму.

Ще пару років тому державна вартість одного виїзду карети швидкої допомоги обходилася у понад 700 гривень. Тож колектив Шполянської підстанції звертається до жителів району з проханням не викликати медиків без вагомої причини, як останнім часом нерідко трапляється. Чим менше буде фальшивих дзвінків, тим більше шансів, що допомогу вчасно нададуть тим хворим, які дійсно цього потребують.

Ольга Качан

Актуальні новини

Атака з повітря

on 12 червня 2019

В Україні триває масовий літ метеликів Чортополохівки. Науковці стверджують, що в основному вони мігрують з Північної Африки, однак, можливо, перезимовують...

Дарована нерухомість

on 12 червня 2019

«Під час шлюбу я набула будинок на підставі договору дарування. Чи буде він при розлученні вважатися спільною сумісною власністю подружжя?»...

У місті провели стерилізацію собак

on 05 червня 2019

3 червня у Шполі продовжилась розпочата у минулому році робота, спрямована на зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами.

Обійшлося без тяжких наслідків

on 05 червня 2019

Ввечері минулої суботи в місті і деяких населених пунктах району спостерігалися пориви вітру до 15-20 метрів за секунду. Як повідомляють...

Додаткові вихідні для шполян у червні

on 05 червня 2019

Червень принесе додаткові вихідні дні, адже на цей місяць в Україні випадає аж два офіційні державні свята.

Сотні тисяч гривень — на громадські роботи

on 05 червня 2019

Налагодження й розширення співпраці з об’єднаними територіальними громадами є одним із пріоритетних завдань Шполянської районної філії Черкаського обласного ...

Дільничних замінять офіцери громад

on 30 травня 2019

В Україні стартує проект “Поліцейський офіцер громади” для роботи в об’єднаних територіальних громадах. Про це повідомляє прес-служба МВС.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.