­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 19 липня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 28 29 30  

Наприкінці минулої зими та на початку весни, коли в медичних закладах готувалися до укладання договорів лікарів з пацієнтами, дата початку цієї справи не раз переносилася. Будучи ознайомлена з попередньою інформацією, що договір з лікарем загальної практики сімейної медицини можна укладати лише до липня поточного року, поспішила й собі навідатися до дільничного.

До Шполянського центру первинної медико-санітарної допомоги вдалося потрапити під обідню перерву. Лікар Наталія Валентинівна саме перебувала на викликах, однак це не стало на заваді укладанню договору на медичне обслуговування. В кабінеті працювала медична сестра Ангеліна Барибкіна, яка в цей час укладала договори з жителькою Шполи.

У перші з десять хвилин очікування я дещо здивувалася, що ніби задовго доводиться сидіти під кабінетом. Згадувала враження від укладання договору колежанки, яка зробила таку ж справу зранку, коли лікар була ще на прийомі пацієнтів у своєму кабінеті. Так от колега наголосила, що все те робиться досить швидко, всього за кілька хвилин. Загалом очікувати під кабінетом довелося майже півгодини. За цей час ознайомилася з інформативною табличкою для пацієнтів, розміщеною на дверях кабінету сімейного лікаря. Серед безоплатних послуг для тих, хто підписав декларацію, тут вказується спостереження за здоров’ям пацієнта, діагностика та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних станів, профогляди для семи груп ризику, рецепти та ліки, у тому числі за програмою «Доступні ліки», 7 базових досліджень, вакцинація за календарем щеплення, знеболення, видача лікарняних та інших медичних довідок, взяття біоматеріалів та інші медичні втручання.

Згодом медсестра А.Ю.Барибкіна пояснила, що відвідувачка завітала укласти договір не лише особисто, а й зробила таку справу ще для чотирьох членів своєї родини. За кілька хвилин вже й особисто переконалася, що процедура укладання договору зовсім нетривала. Головне не забути взяти з собою паспорт, ідентифікаційний код та телефон, на який приходить СМС-повідомлення з кодом підтвердження. Сам договір медсестра відразу ж видала, як кажуть, на руки.

Ангеліна Юріївна розповіла, що реєструвати договори з Н.В.Гуцул шполяни розпочали з 16 травня. Станом на 21 червня з сімейним лікарем КЗ «Шполянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Наталією Гуцул уклали договори 450 шполян. Більшість з тих, хто вже зробив цю обов’язкову процедуру, люди пенсійного віку. Вони мають більше вільного часу та й до медиків у зв’язку з хворобами звертаються частіше.

На запитання, чи приходять до їхнього кабінету з проханням укласти договори люди з інших дільниць, медична сестра відповіла, що нечасто. Але випадки, коли пацієнти скористалися своїм правом змінити колишнього дільничного лікаря, вже були. І тепер вони обслуговуватимуться у лікаря Н.В.Гуцул.

Тим часом головний лікар КЗ «Шполянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Наталія Качан запевнила, що поки хвилюватися не варто, адже з першого липня поточного року укладання договорів з сімейними лікарями не припиниться. Тож хто не встиг цього зробити, ще мають у запасі час.

Ольга Качан

Актуальні новини

А пенсіонери й не знають, що воно, оте ОТГ

on 13 липня 2018

Павлівка завжди була частиною Матусова і водночас вважалася ніби відокремленою. Багато років тут діяв успішний і знаменитий Матусівський радгосп, де...

В газети розширилася географія читачів

on 05 липня 2018

Другий рік розпочався, як редакція газети «Шполянські вісті» після роздержавлення шляхом перетворення стала ТОВ «Редакція газети «Шполянські вісті» і випускає...

Забудовники платять свої кошти, через бездіяльність міськради

on 05 липня 2018

Проблема з оновленням (коригуванням) генерального плану Шполи виникла не сьогодні і не вчора. Її вже називають «проблемою з бородою». Справа...

ЗАЯВА НАЦІОНАЛЬНОЇ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ МЕДІА

on 05 липня 2018

У День Конституції України Національна асоціація українських медіа (НАУМ) нагадує можновладцям, що право громадян на інформацію має найвищий конституційний захист....

За красою ставайте… у чергу

on 05 липня 2018

З одного боку, проблем в українців, як і в земляків-шполян, сьогодні вистачає. З іншого боку, наші жінки, якими б не...

Копійки поступово зникнуть

on 05 липня 2018

1 липня Нацбанк припинив випуск монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок (карбуватимуть лише 10 і 50). Утім, дрібняки...

У міськраді не поважають пенсіонерів?

on 27 червня 2018

Подібні звернення до редакції останнім часом почастішали. Більшість тих, хто звертається, пенсіонери. Вони ніяк не можуть зрозуміти, як могло статися,...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.