­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 19 червня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < лютого 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

У Шполянському центрі первинної медико-санітарної допомоги щодня з’являється нова інформація щодо реформування первинної медицини. Разом з підлеглими головний лікар Шполянського ЦПМСД Наталія Качан бере активну участь у реорганізації, співпрацюючи з сільськими медичними установами. Сьогодні Н.Г.Качан розповіла про реорганізацію закладу, співпрацю центру первинної медико-санітарної допомоги з сільськими медичними установами і новини щодо укладання договорів між лікарями та жителями району.

— Роботу з укладання договорів між сімейними лікарями та жителями району плануємо розпочати не з першого квітня, а з першого липня поточного року. З першого квітня так звану приписку пацієнтів можуть розпочати ті медичні заклади, де реформування розпочалося раніше і до цього часу вдалося створити комунальне некомерційне підприємство. Ми, як і більшість центрів первинної медико-санітарної допомоги Черкащини, поки лише подали документи на реорганізацію. Рішення про це було ухвалене в лютому, а сама процедура триватиме від двох до шести місяців. Не раніше, ніж через два місяці ми можемо створити комунальне некомерційне підприємство, протягом трьох місяців отримати ліцензію. З’явиться можливість фінансування від Національної агенції здоров’я. І лише тоді може йти мова про укладання угод між лікарями та пацієнтами. У свою чергу, зробимо все від нас залежне, аби жителі району не відчули ніяких негативних змін в обслуговуванні. До речі, під час укладання угоди з обраним сімейним лікарем пацієнтові необхідно мати при собі паспорт, ідентифікаційний код і телефон, на який у вигляді СМС-повідомлення приходитиме підтвердження укладеного договору.

Поряд з цим проводимо закупівлю комп’ютерної техніки та створення автоматизованих робочих місць. На сьогодні маємо 13 комплектів техніки і зараз у стадії вирішення питання стосовно закупівлі ще тринадцяти комп’ютерів для міської амбулаторії.

— Комп’ютери закуповуються лише для міської амбулаторії чи й для сільських?

— Торік з районного бюджету були виділені кошти для придбання комп’ютерів для сільських амбулаторій та вже у нинішньому році з бюджету Шполянської міської об’єднаної територіальної громади — для міста. Одночасно триває під’єднання до мережі інтернет. У Шполі до закладу уже проведено інтернет, залишається здійснити розгалуження по робочих місцях. Сьогодні йде мова про забезпечення можливості електронної реєстрації пацієнтів, аби отримати кошти на оплату праці медпрацівників і на ліки для пацієнтів. Забезпечення електронного документообігу та запису до лікаря через інтернет потребує значних коштів. Та й все одразу зробити не вдасться.

Стосовно підведення інтернету в селах вирішено питання з Антонівською амбулаторією загальної практики сімейної медицини. Велика заслуга в цьому Антонівського сільського голови Олега Годлевського. Тож принагідно дякую йому за співпрацю, адже повністю виділено кошти на утримання як амбулатурії, так і фельдшерсько-акушерських пунктів Глиняної Балки, Коротиного. Хочемо того, чи ні, та надалі існування ФАПів, особливо у малонаселених селах, стане можливим лише за умови співфінансування сільськими радами. Адже держава повністю їх утримувати не буде. Якщо раніше можливість роботи ФАПу у населеному пункті розглядалася за умови наявності ста жителів, потім трьохсот, то сьогодні ведеться мова вже про 700 жителів. Отже, згідно з даними, поданими міністерством, виходить, що ФАПи в нашому районі стануть збитковими. Рекомендується перетворення їх на пункти тимчасового базування або так званих пунктів здоров’я, де б приймав лікар у певні години визначеного дня тижня. Та поки що ніяких реальних скорочень не передбачається, адже завдяки порозумінню з сільськими головами питання закриття фельдшерсько-акушерських пунктів не актуальне.

— Наталіє Георгіївно, а як вирішуються питання надання субвенцій центру первинної медико-санітарної допомоги сільськими радами району? Адже у деяких з них не так давно обурювалися, що суми, передбачені на утримання сільських медзакладів, зокрема амбулаторій, зависокі?

— Перехідний період в ході будь-якої реорганізації зазвичай відбувається не досить гладко. На утримання закладу з районного бюджету торік було виділено додаткових близько п’яти мільйонів гривень і майже мільйон гривень, делегованих сільськими радами. З першого січня 2018 року Шполянський ЦПМСД переданий до Шполянської міської ОТГ і в районному бюджеті кошти на його утримання не передбачені. Тож дефіцитні кошти розподілено між сільськими радами відповідно до витрат минулого року та зважаючи на кількість населення. Не дивно, що передбачені суми помітно більші там, де є амбулаторії, а значить більше населення, наявний автомобіль та потреба у пальному. Найбільш проблем виникало з Сигнаївкою, Водяним і Лип’янкою. Делеговані кошти з цих сільських бюджетів поки не надійшли, але з сільськими головами досягнуто домовленостей про перерахунок коштів поки що хоча б частково. Є непорозуміння з Васильківською сільською радою стосовно приведення до відповідності документів на автомобіль УАЗ-3962. Сподіваюся, що з часом вдасться вирішити і ці питання.

Шукаючи шляхи для вирішення проблем з коштами на утримання медзакладів, я звернулася з листом до голови районної ради О.М.Кузуба, аби забезпечити співфінансування амбулаторій та ФАПів Сердегівки, Кавунівки, Журавки і Ярославки. У бюджетах цих сіл не вистачає коштів на утримання там медзакладів. А це не лише робочі місця для медиків, а й забезпечення якісної медичної допомоги жителям сіл.

— Чи співпрацює зараз Шполянський ЦПМСД з Матусівською амбулаторією, Станіславчицьким ФАПом, адже вони відійшли до Матусівської ОТГ?

— Так, співпрацюємо. У Матусівській ОТГ мають намір створити свій заклад, проте поки уклали з нами договір на перший квартал. Крім того, ми вступаємо в реорганізацію одночасно з Матусівською амбулаторією та Станіславчицьким ФАПом.

— Дякую за інтерв’ю.

Спілкувалася

Ольга Качан

Актуальні новини

Лебединський синдром

on 15 червня 2018

Після того, як ТОВ «Шпола-Агро-Індустрі» змінило власника, дехто з передбачливих шполян почав пророкувати, що зміна розмірів Шполянської ОТГ не за...

Спокійно не пройдеш

on 15 червня 2018

Собака з давніх-давен була і є другом людини. Тварини дуже звикають до своїх господарів. Знаю історію, коли одна родина літаком...

Вистава «Шполянська кайдашева сім’я» продовжується

on 08 червня 2018

Днями з’явилося повідомлення уряду про те, що кошти, виділені на ремонт доріг, освоюються вкрай повільно, і це змусило виконавчу владу...

Витримаємо все, бо за нами — читачі

on 08 червня 2018

Вчора в Україні відсвяткували День журналіста, усіх тих, хто створює газети, теле-радіо передачі, інформує суспільство про новини, події, контролює діяльність...

РАБИНОВИЧ ПРИПУСТИВ, ЩО СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ ТЕЛЕПРОЕКТ «КАНДИДАТ» МОЖЕ БУТИ ПРОДОВЖЕНИЙ НА ТРИ СЕЗОНИ

on 08 червня 2018

Політико-соціальний проект «Кандидат» може тривати три сезони. Про це заявив народний депутат України, лідер політичної партії «За життя» Вадим Рабинович...

Екологія майбутнього залежить від сьогодення

on 08 червня 2018

Мальовнича Черкаська область славиться своїм Канівським природним заповідником та Національним дендрологічним парком «Софіївка», яку виправдано називають перлиною садово-паркового мистецтва. Цей...

І поліція надаватиме інформацію?

on 08 червня 2018

Інформацію про доходи для надання субсидій, як і раніше, надаватиме Державна Фіскальна служба України. Пенсійний фонд України, крім інформації про розмір...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.