­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 23 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Наші медичні норми не передбачають можливості приїзду бригади лікарів
приблизно у половині випадків з усіх, про які повідомлять по телефону диспетчеру. То коли ж потрібно викликати швидку, а коли варто звернутися до дільничного лікаря чи самостійно дістатися до лікарні? Про це розповідає лікар швидкої допомоги Сергій Руденко.

Відповідно до Закону України «Про екстрену медичну допомогу», варто розрізняти екстрені (загрозу для життя) і не екстрені випадки.

ДО ЕКСТРЕНИХ ВИПАДКІВ ВІДНОСЯТЬСЯ: опік або обмороження; раптові болі у серці, грудній клітці; втрата свідомості чи порушення дихання; судоми чи раптовий біль, який не проходить; раптова слабкість із порушенням рухів; нещасні випадки (ДТП, складні травми); сильна кровотеча, блювання  кров'ю; симптоми всіх отруєнь, укусів змій, тварин; передчасні пологи чи ускладнення під час вагітності.

Усі перераховані вище випадки вимагають виклику швидкої і негайного медичного втручання А до приїзду лікарів ті, хто оточує хворого чи потерпілого повинні надавати йому правильну першу допомогу.

НЕЕКСТРЕННІ ВИПАДКИ: високий артеріальний тиск, головний біль, слабкість, поява висипу, затримка сечовипускання, підвищення температури тіла понад 38 °С, необхідність знеболювання, перев'язки, ін’єкції, багаторазова блювота і пронос, загострення хронічних хвороб, стан алкогольного чи наркотичного сп'яніння, укус кліща.

У таких випадках необхідно зателефонувати дільничному лікарю чи до реєстратури сімейної амбулаторії і повідомити медику про свій стан. Залежно від серйозності випадку лікар прийме рішення: прийти до вас додому чи запросити на прийом у призначений час.

Зазначимо, що сьогодні діє чимало телефонних та інтернет-сервісів, які у цілодобовому режимі пропонують медичну консультацію. Адже часто пацієнтам потрібна саме порада, як поводитися під час нездужання.

ЩО ГОВОРИТИ?

Потрібно максимально повно і точно відповісти на всі питання диспетчера. Для заповнення спеціальної форми, а також прийняття рішення, чи відправляти бригаду і яку саме, диспетчеру потрібно знати: прізвище, ім'я та по батькові хворого, його стать, вік, опис симптомів і того, що сталося з людиною, перерахування тих дій, які вже були зроблені з надання допомоги потерпілому, точна адреса, куди повинні приїхати медики.

Якщо є така можливість, краще зустріти автомобіль.

Важливо самостійно не ставити діагноз потерпілому, обмежившись лише перерахуванням симптомів і описом його стану та зовнішнього вигляду. Те, інфаркт це,чи ні, визначатимуть медики.

Пам'ятайте, що кожен необов'язковий виклик, на який приїжджає бригада, може коштувати життя жертві аварії чи людині з серцевим нападом в іншому місці або за іншою адресою.

Також швидка допомога не виїжджає у випадках, коли людина померла, тоді потрібно викликати поліцію.

Щодо виклику нового реанімобіля, за який нам нерідко докоряють клієнти, то хотів би повідомити, що він куплений і переданий закладам районної медицини  і нам не належить, тому ми не маємо можливості його використовувати.

Актуальні новини

Обчислення стажу фізичних осіб-підприємців

on 19 жовтня 2018

Нерідко у підприємців виникають питання, а то й проблеми, коли настає час виходу на заслужений відпочинок. Начальник Шполянського відділу обслуговування...

Які категорії громадян не підлягають призову?

on 19 жовтня 2018

Призову на строкову в/службу не підлягають громадяни України, які за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону отримають...

Шкільні рюкзаки удвічі важчі за норму

on 19 жовтня 2018

Звична картина: учні молодших класів ідуть до школи чи повертаються додому, вгинаючись під важкими портфелями. Ті шкільні сумки і рюкзаки...

Робота є — працівників нема

on 19 жовтня 2018

За статистикою, в Україні загалом на одне робоче місце претендує три-чотири особи. Але якщо розглядати цю проблему окремо по галузях,...

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.