­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 18 листопада 2017
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < березня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Наші медичні норми не передбачають можливості приїзду бригади лікарів
приблизно у половині випадків з усіх, про які повідомлять по телефону диспетчеру. То коли ж потрібно викликати швидку, а коли варто звернутися до дільничного лікаря чи самостійно дістатися до лікарні? Про це розповідає лікар швидкої допомоги Сергій Руденко.

Відповідно до Закону України «Про екстрену медичну допомогу», варто розрізняти екстрені (загрозу для життя) і не екстрені випадки.

ДО ЕКСТРЕНИХ ВИПАДКІВ ВІДНОСЯТЬСЯ: опік або обмороження; раптові болі у серці, грудній клітці; втрата свідомості чи порушення дихання; судоми чи раптовий біль, який не проходить; раптова слабкість із порушенням рухів; нещасні випадки (ДТП, складні травми); сильна кровотеча, блювання  кров'ю; симптоми всіх отруєнь, укусів змій, тварин; передчасні пологи чи ускладнення під час вагітності.

Усі перераховані вище випадки вимагають виклику швидкої і негайного медичного втручання А до приїзду лікарів ті, хто оточує хворого чи потерпілого повинні надавати йому правильну першу допомогу.

НЕЕКСТРЕННІ ВИПАДКИ: високий артеріальний тиск, головний біль, слабкість, поява висипу, затримка сечовипускання, підвищення температури тіла понад 38 °С, необхідність знеболювання, перев'язки, ін’єкції, багаторазова блювота і пронос, загострення хронічних хвороб, стан алкогольного чи наркотичного сп'яніння, укус кліща.

У таких випадках необхідно зателефонувати дільничному лікарю чи до реєстратури сімейної амбулаторії і повідомити медику про свій стан. Залежно від серйозності випадку лікар прийме рішення: прийти до вас додому чи запросити на прийом у призначений час.

Зазначимо, що сьогодні діє чимало телефонних та інтернет-сервісів, які у цілодобовому режимі пропонують медичну консультацію. Адже часто пацієнтам потрібна саме порада, як поводитися під час нездужання.

ЩО ГОВОРИТИ?

Потрібно максимально повно і точно відповісти на всі питання диспетчера. Для заповнення спеціальної форми, а також прийняття рішення, чи відправляти бригаду і яку саме, диспетчеру потрібно знати: прізвище, ім'я та по батькові хворого, його стать, вік, опис симптомів і того, що сталося з людиною, перерахування тих дій, які вже були зроблені з надання допомоги потерпілому, точна адреса, куди повинні приїхати медики.

Якщо є така можливість, краще зустріти автомобіль.

Важливо самостійно не ставити діагноз потерпілому, обмежившись лише перерахуванням симптомів і описом його стану та зовнішнього вигляду. Те, інфаркт це,чи ні, визначатимуть медики.

Пам'ятайте, що кожен необов'язковий виклик, на який приїжджає бригада, може коштувати життя жертві аварії чи людині з серцевим нападом в іншому місці або за іншою адресою.

Також швидка допомога не виїжджає у випадках, коли людина померла, тоді потрібно викликати поліцію.

Щодо виклику нового реанімобіля, за який нам нерідко докоряють клієнти, то хотів би повідомити, що він куплений і переданий закладам районної медицини  і нам не належить, тому ми не маємо можливості його використовувати.

Актуальні новини

Поросятко без довідки ветеринара несе небезпеку, або як влада зреагувала на критику ветеранів

on 16 листопада 2017

Минулої суботи і неділі на центральному ринку за участі представників правоохоронних органів, Держпродспоживслужби, лабораторії ветеринарної медицини та районного споживчого товариства...

Годуємо Європу?

on 09 листопада 2017

Експорт харчів та аграрної продукції до країн ЄС нинішнього року порівняно з минулим зріс на 39,8%, сягнувши 4,177 млрд. дол....

У «Престижі» відкриють промтоварний магазин

on 09 листопада 2017

На першому поверсі супермаркету «Престиж» тривають ремонтні роботи. Усі відділи, які працювали на першому поверсі, перенесено на другий. А шполяни...

Школи зобов’язали опублікувати фінансову звітність

on 09 листопада 2017

Школи зобов’язані опублікувати свою фінансову звітність за доходами і видатками до 1 грудня, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Європа з’їла наші яйця!

on 09 листопада 2017

Чому різко підскочили ціни? Українці по своїх спорожнілих гаманцях відчули ріст агроекспорту.

Шполянську міськраду визнали порушником закону

on 02 листопада 2017

Виконавчий комітет Шполянської міської ради не провів конкурс на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів у межах міста Шпола....

Депутат Богач відщипнув у кума земельку

on 02 листопада 2017

Нещодавно розповсюдилася інформація, що депутат об’єднаної територіальної громади, він же директор СТОВ «Маяк-Агро» (підприємство є складовою частиною СТОВ «ЛНЗ -Агро»)...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.