­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 26 квітня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Останні приватні оголошення

Наші медичні норми не передбачають можливості приїзду бригади лікарів
приблизно у половині випадків з усіх, про які повідомлять по телефону диспетчеру. То коли ж потрібно викликати швидку, а коли варто звернутися до дільничного лікаря чи самостійно дістатися до лікарні? Про це розповідає лікар швидкої допомоги Сергій Руденко.

Відповідно до Закону України «Про екстрену медичну допомогу», варто розрізняти екстрені (загрозу для життя) і не екстрені випадки.

ДО ЕКСТРЕНИХ ВИПАДКІВ ВІДНОСЯТЬСЯ: опік або обмороження; раптові болі у серці, грудній клітці; втрата свідомості чи порушення дихання; судоми чи раптовий біль, який не проходить; раптова слабкість із порушенням рухів; нещасні випадки (ДТП, складні травми); сильна кровотеча, блювання  кров'ю; симптоми всіх отруєнь, укусів змій, тварин; передчасні пологи чи ускладнення під час вагітності.

Усі перераховані вище випадки вимагають виклику швидкої і негайного медичного втручання А до приїзду лікарів ті, хто оточує хворого чи потерпілого повинні надавати йому правильну першу допомогу.

НЕЕКСТРЕННІ ВИПАДКИ: високий артеріальний тиск, головний біль, слабкість, поява висипу, затримка сечовипускання, підвищення температури тіла понад 38 °С, необхідність знеболювання, перев'язки, ін’єкції, багаторазова блювота і пронос, загострення хронічних хвороб, стан алкогольного чи наркотичного сп'яніння, укус кліща.

У таких випадках необхідно зателефонувати дільничному лікарю чи до реєстратури сімейної амбулаторії і повідомити медику про свій стан. Залежно від серйозності випадку лікар прийме рішення: прийти до вас додому чи запросити на прийом у призначений час.

Зазначимо, що сьогодні діє чимало телефонних та інтернет-сервісів, які у цілодобовому режимі пропонують медичну консультацію. Адже часто пацієнтам потрібна саме порада, як поводитися під час нездужання.

ЩО ГОВОРИТИ?

Потрібно максимально повно і точно відповісти на всі питання диспетчера. Для заповнення спеціальної форми, а також прийняття рішення, чи відправляти бригаду і яку саме, диспетчеру потрібно знати: прізвище, ім'я та по батькові хворого, його стать, вік, опис симптомів і того, що сталося з людиною, перерахування тих дій, які вже були зроблені з надання допомоги потерпілому, точна адреса, куди повинні приїхати медики.

Якщо є така можливість, краще зустріти автомобіль.

Важливо самостійно не ставити діагноз потерпілому, обмежившись лише перерахуванням симптомів і описом його стану та зовнішнього вигляду. Те, інфаркт це,чи ні, визначатимуть медики.

Пам'ятайте, що кожен необов'язковий виклик, на який приїжджає бригада, може коштувати життя жертві аварії чи людині з серцевим нападом в іншому місці або за іншою адресою.

Також швидка допомога не виїжджає у випадках, коли людина померла, тоді потрібно викликати поліцію.

Щодо виклику нового реанімобіля, за який нам нерідко докоряють клієнти, то хотів би повідомити, що він куплений і переданий закладам районної медицини  і нам не належить, тому ми не маємо можливості його використовувати.

Актуальні новини

Заява від НАУМ

on 19 квітня 2018

Національна асоціація українських медіа заявляє про готовність до усіх форм і методів боротьби за право на свободу, право на життя...

Чого на ТОВ «Маяк-Агро» подали до суду

on 19 квітня 2018

17 квітня 2018 року в Шполянському суді відбулося попереднє слухання справи, в якій житель Шполи Сергій Леонідович Мошенський позивається до...

Хто ж землю обробляє, коли працівників не має?

on 19 квітня 2018

12 квітня відбулося засідання міжвідомчої комісії райдержадміністрації з питань детінізації економіки та легалізації заробітної плати, яке очолив голова райдержадміністрації Володимир...

Скільки українці відпочиватимуть у травні

on 12 квітня 2018

У квітні-травні українці матимуть 10 офіційних вихідних і свят через травневі свята. Чотири офіційні вихідні українці матимуть з 28 квітня до...

Шполяни платять за лікування хворих з інших районів

on 12 квітня 2018

Медична реформа засвідчила проблеми не лише майбутнього, а й нинішні, в час перехідного періоду.

Що робити, якщо в медзакладі відмовляють від вільного вибору лікаря

on 12 квітня 2018

Кампанія “Лікар для кожної сім’ї” триває в Україні з 2 квітня. В її рамках громадяни підписують із сімейним лікарем, терапевтом,...

Скільки коштуватиме весняний призов

on 12 квітня 2018

У квітні-травні на строкову військову службу заплановано призвати 15 190 чоловік. Із них майже 9000 — до лав Збройних сил...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.