­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 20 січня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < квітня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Наші медичні норми не передбачають можливості приїзду бригади лікарів
приблизно у половині випадків з усіх, про які повідомлять по телефону диспетчеру. То коли ж потрібно викликати швидку, а коли варто звернутися до дільничного лікаря чи самостійно дістатися до лікарні? Про це розповідає лікар швидкої допомоги Сергій Руденко.

Відповідно до Закону України «Про екстрену медичну допомогу», варто розрізняти екстрені (загрозу для життя) і не екстрені випадки.

ДО ЕКСТРЕНИХ ВИПАДКІВ ВІДНОСЯТЬСЯ: опік або обмороження; раптові болі у серці, грудній клітці; втрата свідомості чи порушення дихання; судоми чи раптовий біль, який не проходить; раптова слабкість із порушенням рухів; нещасні випадки (ДТП, складні травми); сильна кровотеча, блювання  кров'ю; симптоми всіх отруєнь, укусів змій, тварин; передчасні пологи чи ускладнення під час вагітності.

Усі перераховані вище випадки вимагають виклику швидкої і негайного медичного втручання А до приїзду лікарів ті, хто оточує хворого чи потерпілого повинні надавати йому правильну першу допомогу.

НЕЕКСТРЕННІ ВИПАДКИ: високий артеріальний тиск, головний біль, слабкість, поява висипу, затримка сечовипускання, підвищення температури тіла понад 38 °С, необхідність знеболювання, перев'язки, ін’єкції, багаторазова блювота і пронос, загострення хронічних хвороб, стан алкогольного чи наркотичного сп'яніння, укус кліща.

У таких випадках необхідно зателефонувати дільничному лікарю чи до реєстратури сімейної амбулаторії і повідомити медику про свій стан. Залежно від серйозності випадку лікар прийме рішення: прийти до вас додому чи запросити на прийом у призначений час.

Зазначимо, що сьогодні діє чимало телефонних та інтернет-сервісів, які у цілодобовому режимі пропонують медичну консультацію. Адже часто пацієнтам потрібна саме порада, як поводитися під час нездужання.

ЩО ГОВОРИТИ?

Потрібно максимально повно і точно відповісти на всі питання диспетчера. Для заповнення спеціальної форми, а також прийняття рішення, чи відправляти бригаду і яку саме, диспетчеру потрібно знати: прізвище, ім'я та по батькові хворого, його стать, вік, опис симптомів і того, що сталося з людиною, перерахування тих дій, які вже були зроблені з надання допомоги потерпілому, точна адреса, куди повинні приїхати медики.

Якщо є така можливість, краще зустріти автомобіль.

Важливо самостійно не ставити діагноз потерпілому, обмежившись лише перерахуванням симптомів і описом його стану та зовнішнього вигляду. Те, інфаркт це,чи ні, визначатимуть медики.

Пам'ятайте, що кожен необов'язковий виклик, на який приїжджає бригада, може коштувати життя жертві аварії чи людині з серцевим нападом в іншому місці або за іншою адресою.

Також швидка допомога не виїжджає у випадках, коли людина померла, тоді потрібно викликати поліцію.

Щодо виклику нового реанімобіля, за який нам нерідко докоряють клієнти, то хотів би повідомити, що він куплений і переданий закладам районної медицини  і нам не належить, тому ми не маємо можливості його використовувати.

Актуальні новини

Проекти і реальність: Хто покарає міського голову за невиконання закону?

on 18 січня 2018

Від 1 січня 2018 року в Україні встановлюється заборона на захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Водночас, українців зобов’язують сортувати сміття....

14 випадків кору зафіксовано на Черкащині

on 18 січня 2018

Так, у Золотоніському районі зареєстровано 10 випадків захворювання на кір, Лисянському районі – 2, Звенигородському та Маньківському районах по 1....

Зупинки будуть з кіосками

on 18 січня 2018

— Що за нові зупинки з кіосками почали встановлювати у центрі міста? І що там продаватимуть? Людмила Д., м.Шпола

Необережність убиває

on 18 січня 2018

Держслужба з надзвичайних ситуацій оприлюднила трагічні цифри — рік щойно почався, а вже 95 українців загинули у вогні. Рятувальники наголошують:...

На зміну «Синьому киту» прийшла «Червона сова»

on 18 січня 2018

В Україні набирає обертів нова суїцидальна гра «Червона сова». Принцип гри такий самий, як і у сумнозвісних «Синіх китів». Спочатку...

Загинув на свято

on 18 січня 2018

Рятувальники неодноразово попереджали про обережність поводження на льоду, та, на жаль, не всі цих рекомендацій дотримуються.

Шполяни обирають Польщу

on 11 січня 2018

У кількох торгівельних закладах райцентру з початку нового року з’явилися оголошення про те, що на роботу потрібні продавці. У розмові...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.