­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 20 липня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Наші медичні норми не передбачають можливості приїзду бригади лікарів
приблизно у половині випадків з усіх, про які повідомлять по телефону диспетчеру. То коли ж потрібно викликати швидку, а коли варто звернутися до дільничного лікаря чи самостійно дістатися до лікарні? Про це розповідає лікар швидкої допомоги Сергій Руденко.

Відповідно до Закону України «Про екстрену медичну допомогу», варто розрізняти екстрені (загрозу для життя) і не екстрені випадки.

ДО ЕКСТРЕНИХ ВИПАДКІВ ВІДНОСЯТЬСЯ: опік або обмороження; раптові болі у серці, грудній клітці; втрата свідомості чи порушення дихання; судоми чи раптовий біль, який не проходить; раптова слабкість із порушенням рухів; нещасні випадки (ДТП, складні травми); сильна кровотеча, блювання  кров'ю; симптоми всіх отруєнь, укусів змій, тварин; передчасні пологи чи ускладнення під час вагітності.

Усі перераховані вище випадки вимагають виклику швидкої і негайного медичного втручання А до приїзду лікарів ті, хто оточує хворого чи потерпілого повинні надавати йому правильну першу допомогу.

НЕЕКСТРЕННІ ВИПАДКИ: високий артеріальний тиск, головний біль, слабкість, поява висипу, затримка сечовипускання, підвищення температури тіла понад 38 °С, необхідність знеболювання, перев'язки, ін’єкції, багаторазова блювота і пронос, загострення хронічних хвороб, стан алкогольного чи наркотичного сп'яніння, укус кліща.

У таких випадках необхідно зателефонувати дільничному лікарю чи до реєстратури сімейної амбулаторії і повідомити медику про свій стан. Залежно від серйозності випадку лікар прийме рішення: прийти до вас додому чи запросити на прийом у призначений час.

Зазначимо, що сьогодні діє чимало телефонних та інтернет-сервісів, які у цілодобовому режимі пропонують медичну консультацію. Адже часто пацієнтам потрібна саме порада, як поводитися під час нездужання.

ЩО ГОВОРИТИ?

Потрібно максимально повно і точно відповісти на всі питання диспетчера. Для заповнення спеціальної форми, а також прийняття рішення, чи відправляти бригаду і яку саме, диспетчеру потрібно знати: прізвище, ім'я та по батькові хворого, його стать, вік, опис симптомів і того, що сталося з людиною, перерахування тих дій, які вже були зроблені з надання допомоги потерпілому, точна адреса, куди повинні приїхати медики.

Якщо є така можливість, краще зустріти автомобіль.

Важливо самостійно не ставити діагноз потерпілому, обмежившись лише перерахуванням симптомів і описом його стану та зовнішнього вигляду. Те, інфаркт це,чи ні, визначатимуть медики.

Пам'ятайте, що кожен необов'язковий виклик, на який приїжджає бригада, може коштувати життя жертві аварії чи людині з серцевим нападом в іншому місці або за іншою адресою.

Також швидка допомога не виїжджає у випадках, коли людина померла, тоді потрібно викликати поліцію.

Щодо виклику нового реанімобіля, за який нам нерідко докоряють клієнти, то хотів би повідомити, що він куплений і переданий закладам районної медицини  і нам не належить, тому ми не маємо можливості його використовувати.

Актуальні новини

Губить людей не вода...

on 20 липня 2018

Згідно з Всесвітнім рейтингом здоров’я, наша держава — 14-та із 183 країн за кількістю смертей, спричинених уживанням алкогольних напоїв (у...

Хто «гальмує» пільгове перевезення

on 20 липня 2018

Відбулося засідання комісії під головуванням заступника голови райдержадміністрації Ольги Шпиці, на якому спільно з сільськими головами обговорювалося питання пільгового перевезення...

А пенсіонери й не знають, що воно, оте ОТГ

on 13 липня 2018

Павлівка завжди була частиною Матусова і водночас вважалася ніби відокремленою. Багато років тут діяв успішний і знаменитий Матусівський радгосп, де...

В газети розширилася географія читачів

on 05 липня 2018

Другий рік розпочався, як редакція газети «Шполянські вісті» після роздержавлення шляхом перетворення стала ТОВ «Редакція газети «Шполянські вісті» і випускає...

Забудовники платять свої кошти, через бездіяльність міськради

on 05 липня 2018

Проблема з оновленням (коригуванням) генерального плану Шполи виникла не сьогодні і не вчора. Її вже називають «проблемою з бородою». Справа...

ЗАЯВА НАЦІОНАЛЬНОЇ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ МЕДІА

on 05 липня 2018

У День Конституції України Національна асоціація українських медіа (НАУМ) нагадує можновладцям, що право громадян на інформацію має найвищий конституційний захист....

За красою ставайте… у чергу

on 05 липня 2018

З одного боку, проблем в українців, як і в земляків-шполян, сьогодні вистачає. З іншого боку, наші жінки, якими б не...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.