­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 18 листопада 2017
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < березня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Шполянська центральна районна лікарня завжди відрізнялася з поміж подібних закладів сусідніх районів якоюсь особливою чепурністю, охайністю та ухоженістю території, а також приміщення. А якщо врахувати, що й якість медичного обслуговування тут одна з найкращих в області за останні щонайменше п’ять років, то стає зрозумілим, чому сюди прагнуть попасти на лікування жителі Катеринопільського, Городищенського, Звенигородського районів.

Тут не відмовляють нікому. Такий закон медицини – перше надай допомогу, а вже потім вирішуй проблеми фінансові. Вже не один рік в райлікарні ставлять питання, щоб кошти, затрачені за хворих з інших районів, компенсувалися з сусідніх бюджетів, але зрушень великих не відбувається. Останнім часом вдалося знайти порозуміння хіба що з Катеринопільським районом.

Але, не зважаючи на економічні труднощі, заклад продовжує надавати кваліфіковану допомогу, а одночасно й проводити ремонти, щоб відповідати сучасним вимогам.

В нинішньому році в райлікарні взялися ремонтувати хірургічне відділення.

— З першого погляду проблем великих ніби й не виникає, - пояснює головний лікар райлікарні Василь Уманець, - хіба що є певні незручності при наданні допомоги хворим та проведенні операцій.

В ці дні у відділенні вже закінчено основні ремонтні роботи. Залишилося небагато – закінчити заміну сантехнічного обладнання. Ці роботи відносяться до тих, які, як кажуть, не підженеш. Допустиш брак і доведеться переробляти.

Дехто з працівників сусідніх відділень розповідає ледве не з захопленням, а можливо, з певною заздрістю про те, яким стало відділення.

Василь Петрович на такі закиди реагує з усмішкою: «У всіх інших відділеннях ремонти провели раніше і там раділи не менше, ніж тут сьогодні. Звичайно, вже сама обстановка після ремонту вабить око та сприяє підвищенню настрою».

Не трапляється й дня, коли б головний лікар не заглянув у відділення та не перевірив якості робіт. А інколи йде й на хитрість. Спершу, ніж йти самому перевіряти роботу ремонтників, Уманець починає розпитувати лікарів, медсестер, що їм там подобається, а де й брак допущено. Дізнавшись думку підлеглих, головний лікар вже сам прямує до будівельників. Останнім нерідко доводиться дещо й переробляти.

Провівши коридором хірургічного відділення та показавши, як оновлюється приміщення, Василь Петрович підводить до сусіднього травматологічного відділення і з гордістю пояснює: «Незабаром і в хірургічному буде гарно, як і тут».

Травматологічне відділення зустрічає якоюсь особливою привабливістю. Біля акуратно розставлених крісел і журнальних столиків створюють затишок кімнатні рослини. Вони ніби підібрані таким чином, що коли одні закінчують цвітіння, інші розпочинають викидати бутони. І все це створює психологічний спокій та відволікає на якусь мить пацієнтів від думок, пов’язаних з доопераційним та післяопераційним періодами.

Розглядаючи всі ці зміни, якось мимоволі вирвалося запитання: «А чи бачив ці зміни хтось з обласного керівництва медицини?»

Почувши його, Василь Петрович лише усміхнувся. Як здалося, головному лікарю стало якось аж незручно. Але після невеликої паузи відповів: «Кілька років до нас ніхто не приїздив. В основному всі висновки робляться на підставі даних звітності».

Далі говорити про щось було зайвим, та й Василь Петрович поспішав в операційну. Він хоч і жартує, що вночі він травматолог, а вдень завгосп, але в залежності від обставин готовий підмінити когось з колег та стати за операційний стіл.

Анатолій Вікторук

Актуальні новини

Поросятко без довідки ветеринара несе небезпеку, або як влада зреагувала на критику ветеранів

on 16 листопада 2017

Минулої суботи і неділі на центральному ринку за участі представників правоохоронних органів, Держпродспоживслужби, лабораторії ветеринарної медицини та районного споживчого товариства...

Годуємо Європу?

on 09 листопада 2017

Експорт харчів та аграрної продукції до країн ЄС нинішнього року порівняно з минулим зріс на 39,8%, сягнувши 4,177 млрд. дол....

У «Престижі» відкриють промтоварний магазин

on 09 листопада 2017

На першому поверсі супермаркету «Престиж» тривають ремонтні роботи. Усі відділи, які працювали на першому поверсі, перенесено на другий. А шполяни...

Школи зобов’язали опублікувати фінансову звітність

on 09 листопада 2017

Школи зобов’язані опублікувати свою фінансову звітність за доходами і видатками до 1 грудня, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Європа з’їла наші яйця!

on 09 листопада 2017

Чому різко підскочили ціни? Українці по своїх спорожнілих гаманцях відчули ріст агроекспорту.

Шполянську міськраду визнали порушником закону

on 02 листопада 2017

Виконавчий комітет Шполянської міської ради не провів конкурс на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів у межах міста Шпола....

Депутат Богач відщипнув у кума земельку

on 02 листопада 2017

Нещодавно розповсюдилася інформація, що депутат об’єднаної територіальної громади, він же директор СТОВ «Маяк-Агро» (підприємство є складовою частиною СТОВ «ЛНЗ -Агро»)...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.