­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 26 квітня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Останні приватні оголошення

Шполянська центральна районна лікарня завжди відрізнялася з поміж подібних закладів сусідніх районів якоюсь особливою чепурністю, охайністю та ухоженістю території, а також приміщення. А якщо врахувати, що й якість медичного обслуговування тут одна з найкращих в області за останні щонайменше п’ять років, то стає зрозумілим, чому сюди прагнуть попасти на лікування жителі Катеринопільського, Городищенського, Звенигородського районів.

Тут не відмовляють нікому. Такий закон медицини – перше надай допомогу, а вже потім вирішуй проблеми фінансові. Вже не один рік в райлікарні ставлять питання, щоб кошти, затрачені за хворих з інших районів, компенсувалися з сусідніх бюджетів, але зрушень великих не відбувається. Останнім часом вдалося знайти порозуміння хіба що з Катеринопільським районом.

Але, не зважаючи на економічні труднощі, заклад продовжує надавати кваліфіковану допомогу, а одночасно й проводити ремонти, щоб відповідати сучасним вимогам.

В нинішньому році в райлікарні взялися ремонтувати хірургічне відділення.

— З першого погляду проблем великих ніби й не виникає, - пояснює головний лікар райлікарні Василь Уманець, - хіба що є певні незручності при наданні допомоги хворим та проведенні операцій.

В ці дні у відділенні вже закінчено основні ремонтні роботи. Залишилося небагато – закінчити заміну сантехнічного обладнання. Ці роботи відносяться до тих, які, як кажуть, не підженеш. Допустиш брак і доведеться переробляти.

Дехто з працівників сусідніх відділень розповідає ледве не з захопленням, а можливо, з певною заздрістю про те, яким стало відділення.

Василь Петрович на такі закиди реагує з усмішкою: «У всіх інших відділеннях ремонти провели раніше і там раділи не менше, ніж тут сьогодні. Звичайно, вже сама обстановка після ремонту вабить око та сприяє підвищенню настрою».

Не трапляється й дня, коли б головний лікар не заглянув у відділення та не перевірив якості робіт. А інколи йде й на хитрість. Спершу, ніж йти самому перевіряти роботу ремонтників, Уманець починає розпитувати лікарів, медсестер, що їм там подобається, а де й брак допущено. Дізнавшись думку підлеглих, головний лікар вже сам прямує до будівельників. Останнім нерідко доводиться дещо й переробляти.

Провівши коридором хірургічного відділення та показавши, як оновлюється приміщення, Василь Петрович підводить до сусіднього травматологічного відділення і з гордістю пояснює: «Незабаром і в хірургічному буде гарно, як і тут».

Травматологічне відділення зустрічає якоюсь особливою привабливістю. Біля акуратно розставлених крісел і журнальних столиків створюють затишок кімнатні рослини. Вони ніби підібрані таким чином, що коли одні закінчують цвітіння, інші розпочинають викидати бутони. І все це створює психологічний спокій та відволікає на якусь мить пацієнтів від думок, пов’язаних з доопераційним та післяопераційним періодами.

Розглядаючи всі ці зміни, якось мимоволі вирвалося запитання: «А чи бачив ці зміни хтось з обласного керівництва медицини?»

Почувши його, Василь Петрович лише усміхнувся. Як здалося, головному лікарю стало якось аж незручно. Але після невеликої паузи відповів: «Кілька років до нас ніхто не приїздив. В основному всі висновки робляться на підставі даних звітності».

Далі говорити про щось було зайвим, та й Василь Петрович поспішав в операційну. Він хоч і жартує, що вночі він травматолог, а вдень завгосп, але в залежності від обставин готовий підмінити когось з колег та стати за операційний стіл.

Анатолій Вікторук

Актуальні новини

Заява від НАУМ

on 19 квітня 2018

Національна асоціація українських медіа заявляє про готовність до усіх форм і методів боротьби за право на свободу, право на життя...

Чого на ТОВ «Маяк-Агро» подали до суду

on 19 квітня 2018

17 квітня 2018 року в Шполянському суді відбулося попереднє слухання справи, в якій житель Шполи Сергій Леонідович Мошенський позивається до...

Хто ж землю обробляє, коли працівників не має?

on 19 квітня 2018

12 квітня відбулося засідання міжвідомчої комісії райдержадміністрації з питань детінізації економіки та легалізації заробітної плати, яке очолив голова райдержадміністрації Володимир...

Скільки українці відпочиватимуть у травні

on 12 квітня 2018

У квітні-травні українці матимуть 10 офіційних вихідних і свят через травневі свята. Чотири офіційні вихідні українці матимуть з 28 квітня до...

Шполяни платять за лікування хворих з інших районів

on 12 квітня 2018

Медична реформа засвідчила проблеми не лише майбутнього, а й нинішні, в час перехідного періоду.

Що робити, якщо в медзакладі відмовляють від вільного вибору лікаря

on 12 квітня 2018

Кампанія “Лікар для кожної сім’ї” триває в Україні з 2 квітня. В її рамках громадяни підписують із сімейним лікарем, терапевтом,...

Скільки коштуватиме весняний призов

on 12 квітня 2018

У квітні-травні на строкову військову службу заплановано призвати 15 190 чоловік. Із них майже 9000 — до лав Збройних сил...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.