­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 20 січня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < квітня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Шполянська центральна районна лікарня завжди відрізнялася з поміж подібних закладів сусідніх районів якоюсь особливою чепурністю, охайністю та ухоженістю території, а також приміщення. А якщо врахувати, що й якість медичного обслуговування тут одна з найкращих в області за останні щонайменше п’ять років, то стає зрозумілим, чому сюди прагнуть попасти на лікування жителі Катеринопільського, Городищенського, Звенигородського районів.

Тут не відмовляють нікому. Такий закон медицини – перше надай допомогу, а вже потім вирішуй проблеми фінансові. Вже не один рік в райлікарні ставлять питання, щоб кошти, затрачені за хворих з інших районів, компенсувалися з сусідніх бюджетів, але зрушень великих не відбувається. Останнім часом вдалося знайти порозуміння хіба що з Катеринопільським районом.

Але, не зважаючи на економічні труднощі, заклад продовжує надавати кваліфіковану допомогу, а одночасно й проводити ремонти, щоб відповідати сучасним вимогам.

В нинішньому році в райлікарні взялися ремонтувати хірургічне відділення.

— З першого погляду проблем великих ніби й не виникає, - пояснює головний лікар райлікарні Василь Уманець, - хіба що є певні незручності при наданні допомоги хворим та проведенні операцій.

В ці дні у відділенні вже закінчено основні ремонтні роботи. Залишилося небагато – закінчити заміну сантехнічного обладнання. Ці роботи відносяться до тих, які, як кажуть, не підженеш. Допустиш брак і доведеться переробляти.

Дехто з працівників сусідніх відділень розповідає ледве не з захопленням, а можливо, з певною заздрістю про те, яким стало відділення.

Василь Петрович на такі закиди реагує з усмішкою: «У всіх інших відділеннях ремонти провели раніше і там раділи не менше, ніж тут сьогодні. Звичайно, вже сама обстановка після ремонту вабить око та сприяє підвищенню настрою».

Не трапляється й дня, коли б головний лікар не заглянув у відділення та не перевірив якості робіт. А інколи йде й на хитрість. Спершу, ніж йти самому перевіряти роботу ремонтників, Уманець починає розпитувати лікарів, медсестер, що їм там подобається, а де й брак допущено. Дізнавшись думку підлеглих, головний лікар вже сам прямує до будівельників. Останнім нерідко доводиться дещо й переробляти.

Провівши коридором хірургічного відділення та показавши, як оновлюється приміщення, Василь Петрович підводить до сусіднього травматологічного відділення і з гордістю пояснює: «Незабаром і в хірургічному буде гарно, як і тут».

Травматологічне відділення зустрічає якоюсь особливою привабливістю. Біля акуратно розставлених крісел і журнальних столиків створюють затишок кімнатні рослини. Вони ніби підібрані таким чином, що коли одні закінчують цвітіння, інші розпочинають викидати бутони. І все це створює психологічний спокій та відволікає на якусь мить пацієнтів від думок, пов’язаних з доопераційним та післяопераційним періодами.

Розглядаючи всі ці зміни, якось мимоволі вирвалося запитання: «А чи бачив ці зміни хтось з обласного керівництва медицини?»

Почувши його, Василь Петрович лише усміхнувся. Як здалося, головному лікарю стало якось аж незручно. Але після невеликої паузи відповів: «Кілька років до нас ніхто не приїздив. В основному всі висновки робляться на підставі даних звітності».

Далі говорити про щось було зайвим, та й Василь Петрович поспішав в операційну. Він хоч і жартує, що вночі він травматолог, а вдень завгосп, але в залежності від обставин готовий підмінити когось з колег та стати за операційний стіл.

Анатолій Вікторук

Актуальні новини

Проекти і реальність: Хто покарає міського голову за невиконання закону?

on 18 січня 2018

Від 1 січня 2018 року в Україні встановлюється заборона на захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Водночас, українців зобов’язують сортувати сміття....

14 випадків кору зафіксовано на Черкащині

on 18 січня 2018

Так, у Золотоніському районі зареєстровано 10 випадків захворювання на кір, Лисянському районі – 2, Звенигородському та Маньківському районах по 1....

Зупинки будуть з кіосками

on 18 січня 2018

— Що за нові зупинки з кіосками почали встановлювати у центрі міста? І що там продаватимуть? Людмила Д., м.Шпола

Необережність убиває

on 18 січня 2018

Держслужба з надзвичайних ситуацій оприлюднила трагічні цифри — рік щойно почався, а вже 95 українців загинули у вогні. Рятувальники наголошують:...

На зміну «Синьому киту» прийшла «Червона сова»

on 18 січня 2018

В Україні набирає обертів нова суїцидальна гра «Червона сова». Принцип гри такий самий, як і у сумнозвісних «Синіх китів». Спочатку...

Загинув на свято

on 18 січня 2018

Рятувальники неодноразово попереджали про обережність поводження на льоду, та, на жаль, не всі цих рекомендацій дотримуються.

Шполяни обирають Польщу

on 11 січня 2018

У кількох торгівельних закладах райцентру з початку нового року з’явилися оголошення про те, що на роботу потрібні продавці. У розмові...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.