­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 23 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Шполянська центральна районна лікарня завжди відрізнялася з поміж подібних закладів сусідніх районів якоюсь особливою чепурністю, охайністю та ухоженістю території, а також приміщення. А якщо врахувати, що й якість медичного обслуговування тут одна з найкращих в області за останні щонайменше п’ять років, то стає зрозумілим, чому сюди прагнуть попасти на лікування жителі Катеринопільського, Городищенського, Звенигородського районів.

Тут не відмовляють нікому. Такий закон медицини – перше надай допомогу, а вже потім вирішуй проблеми фінансові. Вже не один рік в райлікарні ставлять питання, щоб кошти, затрачені за хворих з інших районів, компенсувалися з сусідніх бюджетів, але зрушень великих не відбувається. Останнім часом вдалося знайти порозуміння хіба що з Катеринопільським районом.

Але, не зважаючи на економічні труднощі, заклад продовжує надавати кваліфіковану допомогу, а одночасно й проводити ремонти, щоб відповідати сучасним вимогам.

В нинішньому році в райлікарні взялися ремонтувати хірургічне відділення.

— З першого погляду проблем великих ніби й не виникає, - пояснює головний лікар райлікарні Василь Уманець, - хіба що є певні незручності при наданні допомоги хворим та проведенні операцій.

В ці дні у відділенні вже закінчено основні ремонтні роботи. Залишилося небагато – закінчити заміну сантехнічного обладнання. Ці роботи відносяться до тих, які, як кажуть, не підженеш. Допустиш брак і доведеться переробляти.

Дехто з працівників сусідніх відділень розповідає ледве не з захопленням, а можливо, з певною заздрістю про те, яким стало відділення.

Василь Петрович на такі закиди реагує з усмішкою: «У всіх інших відділеннях ремонти провели раніше і там раділи не менше, ніж тут сьогодні. Звичайно, вже сама обстановка після ремонту вабить око та сприяє підвищенню настрою».

Не трапляється й дня, коли б головний лікар не заглянув у відділення та не перевірив якості робіт. А інколи йде й на хитрість. Спершу, ніж йти самому перевіряти роботу ремонтників, Уманець починає розпитувати лікарів, медсестер, що їм там подобається, а де й брак допущено. Дізнавшись думку підлеглих, головний лікар вже сам прямує до будівельників. Останнім нерідко доводиться дещо й переробляти.

Провівши коридором хірургічного відділення та показавши, як оновлюється приміщення, Василь Петрович підводить до сусіднього травматологічного відділення і з гордістю пояснює: «Незабаром і в хірургічному буде гарно, як і тут».

Травматологічне відділення зустрічає якоюсь особливою привабливістю. Біля акуратно розставлених крісел і журнальних столиків створюють затишок кімнатні рослини. Вони ніби підібрані таким чином, що коли одні закінчують цвітіння, інші розпочинають викидати бутони. І все це створює психологічний спокій та відволікає на якусь мить пацієнтів від думок, пов’язаних з доопераційним та післяопераційним періодами.

Розглядаючи всі ці зміни, якось мимоволі вирвалося запитання: «А чи бачив ці зміни хтось з обласного керівництва медицини?»

Почувши його, Василь Петрович лише усміхнувся. Як здалося, головному лікарю стало якось аж незручно. Але після невеликої паузи відповів: «Кілька років до нас ніхто не приїздив. В основному всі висновки робляться на підставі даних звітності».

Далі говорити про щось було зайвим, та й Василь Петрович поспішав в операційну. Він хоч і жартує, що вночі він травматолог, а вдень завгосп, але в залежності від обставин готовий підмінити когось з колег та стати за операційний стіл.

Анатолій Вікторук

Актуальні новини

Обчислення стажу фізичних осіб-підприємців

on 19 жовтня 2018

Нерідко у підприємців виникають питання, а то й проблеми, коли настає час виходу на заслужений відпочинок. Начальник Шполянського відділу обслуговування...

Які категорії громадян не підлягають призову?

on 19 жовтня 2018

Призову на строкову в/службу не підлягають громадяни України, які за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону отримають...

Шкільні рюкзаки удвічі важчі за норму

on 19 жовтня 2018

Звична картина: учні молодших класів ідуть до школи чи повертаються додому, вгинаючись під важкими портфелями. Ті шкільні сумки і рюкзаки...

Робота є — працівників нема

on 19 жовтня 2018

За статистикою, в Україні загалом на одне робоче місце претендує три-чотири особи. Але якщо розглядати цю проблему окремо по галузях,...

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.