­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 20 липня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < грудня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Шполянська центральна районна лікарня завжди відрізнялася з поміж подібних закладів сусідніх районів якоюсь особливою чепурністю, охайністю та ухоженістю території, а також приміщення. А якщо врахувати, що й якість медичного обслуговування тут одна з найкращих в області за останні щонайменше п’ять років, то стає зрозумілим, чому сюди прагнуть попасти на лікування жителі Катеринопільського, Городищенського, Звенигородського районів.

Тут не відмовляють нікому. Такий закон медицини – перше надай допомогу, а вже потім вирішуй проблеми фінансові. Вже не один рік в райлікарні ставлять питання, щоб кошти, затрачені за хворих з інших районів, компенсувалися з сусідніх бюджетів, але зрушень великих не відбувається. Останнім часом вдалося знайти порозуміння хіба що з Катеринопільським районом.

Але, не зважаючи на економічні труднощі, заклад продовжує надавати кваліфіковану допомогу, а одночасно й проводити ремонти, щоб відповідати сучасним вимогам.

В нинішньому році в райлікарні взялися ремонтувати хірургічне відділення.

— З першого погляду проблем великих ніби й не виникає, - пояснює головний лікар райлікарні Василь Уманець, - хіба що є певні незручності при наданні допомоги хворим та проведенні операцій.

В ці дні у відділенні вже закінчено основні ремонтні роботи. Залишилося небагато – закінчити заміну сантехнічного обладнання. Ці роботи відносяться до тих, які, як кажуть, не підженеш. Допустиш брак і доведеться переробляти.

Дехто з працівників сусідніх відділень розповідає ледве не з захопленням, а можливо, з певною заздрістю про те, яким стало відділення.

Василь Петрович на такі закиди реагує з усмішкою: «У всіх інших відділеннях ремонти провели раніше і там раділи не менше, ніж тут сьогодні. Звичайно, вже сама обстановка після ремонту вабить око та сприяє підвищенню настрою».

Не трапляється й дня, коли б головний лікар не заглянув у відділення та не перевірив якості робіт. А інколи йде й на хитрість. Спершу, ніж йти самому перевіряти роботу ремонтників, Уманець починає розпитувати лікарів, медсестер, що їм там подобається, а де й брак допущено. Дізнавшись думку підлеглих, головний лікар вже сам прямує до будівельників. Останнім нерідко доводиться дещо й переробляти.

Провівши коридором хірургічного відділення та показавши, як оновлюється приміщення, Василь Петрович підводить до сусіднього травматологічного відділення і з гордістю пояснює: «Незабаром і в хірургічному буде гарно, як і тут».

Травматологічне відділення зустрічає якоюсь особливою привабливістю. Біля акуратно розставлених крісел і журнальних столиків створюють затишок кімнатні рослини. Вони ніби підібрані таким чином, що коли одні закінчують цвітіння, інші розпочинають викидати бутони. І все це створює психологічний спокій та відволікає на якусь мить пацієнтів від думок, пов’язаних з доопераційним та післяопераційним періодами.

Розглядаючи всі ці зміни, якось мимоволі вирвалося запитання: «А чи бачив ці зміни хтось з обласного керівництва медицини?»

Почувши його, Василь Петрович лише усміхнувся. Як здалося, головному лікарю стало якось аж незручно. Але після невеликої паузи відповів: «Кілька років до нас ніхто не приїздив. В основному всі висновки робляться на підставі даних звітності».

Далі говорити про щось було зайвим, та й Василь Петрович поспішав в операційну. Він хоч і жартує, що вночі він травматолог, а вдень завгосп, але в залежності від обставин готовий підмінити когось з колег та стати за операційний стіл.

Анатолій Вікторук

Актуальні новини

Губить людей не вода...

on 20 липня 2018

Згідно з Всесвітнім рейтингом здоров’я, наша держава — 14-та із 183 країн за кількістю смертей, спричинених уживанням алкогольних напоїв (у...

Хто «гальмує» пільгове перевезення

on 20 липня 2018

Відбулося засідання комісії під головуванням заступника голови райдержадміністрації Ольги Шпиці, на якому спільно з сільськими головами обговорювалося питання пільгового перевезення...

А пенсіонери й не знають, що воно, оте ОТГ

on 13 липня 2018

Павлівка завжди була частиною Матусова і водночас вважалася ніби відокремленою. Багато років тут діяв успішний і знаменитий Матусівський радгосп, де...

В газети розширилася географія читачів

on 05 липня 2018

Другий рік розпочався, як редакція газети «Шполянські вісті» після роздержавлення шляхом перетворення стала ТОВ «Редакція газети «Шполянські вісті» і випускає...

Забудовники платять свої кошти, через бездіяльність міськради

on 05 липня 2018

Проблема з оновленням (коригуванням) генерального плану Шполи виникла не сьогодні і не вчора. Її вже називають «проблемою з бородою». Справа...

ЗАЯВА НАЦІОНАЛЬНОЇ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ МЕДІА

on 05 липня 2018

У День Конституції України Національна асоціація українських медіа (НАУМ) нагадує можновладцям, що право громадян на інформацію має найвищий конституційний захист....

За красою ставайте… у чергу

on 05 липня 2018

З одного боку, проблем в українців, як і в земляків-шполян, сьогодні вистачає. З іншого боку, наші жінки, якими б не...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.