­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 24 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < лютого 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

У нинішній час, коли багато людей увесь робочий день працюють за комп’ютером, а школярі майже не розлучаються зі своїми мобільними телефонами, соціальними мережами, питання втомлюваності, а то й захворювання очей досить актуальні. Про вплив сучасних гаджетів на зір дітей і дорослих, найпоширеніші захворювання очей та їх профілактику — розмова з лікарем-офтальмологом Віолеттою Олегівною Голуб.

Найпоширеніший рак в Україні – рак шкіри. В зв’язку з цим 10 травня оголошено в державі Днем меланоми — найбільш поширеного онкологічного захворювання, яке виявляють у людей різного віку.

На сьогодні Шполянський район благополучний щодо захворювання тварин на сибірку, проте залишається відкритим питання захисту від неї людей та тварин. За останні 68 років в районі зареєстровано 58 випадків захворювання сільськогосподарських тварин на сибірку (50 випадків — велика рогата худоба, 4 — дрібна рогата худоба та 4 – свині). Останні захворювання реєструвалися у Водяному, Топильній, Сигнаївці, Терешках та Василькові з 1981 по 1999 роки.

З приходом теплих сонячних днів настає сезон активності кліщів. Ці невеличкі створіння можуть переносити збудників небезпечних захворювань, наприклад, енцефаліту і хвороби Лайма. Хвороба вражає нервову і серцево-судинну системи, суглоби і опорно-руховий апарат і може привести до інвалідності.

З початку квітня запрацював механізм одержання «доступних» ліків через електронні рецепти. І нині в значній кількості аптек – учасниць програми – жителі області можуть одержати необхідні медпрепарати по-новому. Аптеки поступово приєднуються до системи, говорить заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Лариса Кошова.

У наш час здоров'я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. Згідно з дослідженнями та висновками вчених, здоров'я залежить від багатьох чинників: більш ніж на 50 відсотків воно обумовлене способом життя людини, близько 40% — соціальними й природними умовами життя, а лише 10% становить спадковість. Аби підкреслити важливість здоров’я кожної людини і людства в цілому, щорічно 7 квітня в світі відзначають Всесвітній день здоров'я.

В ході третього етапу реформування медичної галузі у нинішньому році центральна районна лікарня має реорганізуватися у комунальне некомерційне підприємство «Шполянська багатопрофільна лікарня імені братів М.С. та О.С. Коломійченків».

Минулого тижня голова райдержадміністрації Володимир Потапенко вручив Подяку за благодійність і меценатство депутату районної ради Павлу Мальчику, який небайдужий до своїх виборців, постійно піклується про покращення матеріально-технічної бази закладів освіти та медицини Шполянщини.

Вечорами просиджую біля телевізора, а дочка лається - каже, що це призведе до старечого слабоумства. Невже вона має рацію?    Анна В., м Шпола

У 2018 році в Україні введена в дію скандальна медична реформа. Згідно з нововведеннями, частина послуг повинна стати безкоштовною. Що ж входить в цей список?

Внаслідок вживання неякісної питної води може виникати чимало захворювань. На цьому не раз наголошували санітарні лікарі. На одній з останніх нарад знову порушувалася згадана тема.

Хрускіт у суглобах — перша ознака зайвини солей, які не виводяться, а відкладаються по всьому організму. Згодом ці відкладення завдають болю, незручностей та дискомфорту під час руху. Через неправильне харчування фосфати, карбонати, трипельфосфати, урати й оксалати мають властивість накопичуватися в суглобах. Це призводить до появи проблем з опорно-руховим апаратом.

За словами С.В. Матросової, з року в рік в районі зростає кількість випадків захворюваності на так звані соціальні недуги: педикульоз, гельмінтози та ін. Одна з причин цього — зниження матеріального достатку населення, а також відсутність регулярних перевірок санітарною службою.

В останні роки досить поширена міграція людей всередині країни, за кордон, зокрема на відпочинок у тропічні країни, на роботу. Звідти, часом самі не знаючи, разом з новими враженнями громадяни привозять нові заразні хвороби.

У Черкасах співробітники Служби безпеки України спільно з Нацполіцією викрили на систематичному одержанні хабарів лікаря одного із закладів охорони здоров’я.

Виконуючу обов’язки Міністра охорони здоров’я України Уляну Супрун тимчасово відсторонили від здійснення своїх повноважень за рішенням Окружного адмінсуду Києва.

Днями до Шполянської центральної районної лікарні потрапила жінка з Надточаївки, на яку впав дах у сіннику. Постраждала з важкими травмами грудної клітки знаходилася у тяжкому стані. Як пояснили медики, у неї виник пневмоторакс. Це стан, коли людина внаслідок ушкодження легенів перебуває у стані шоку, їй важко дихати і хворий може задихнутися й померти.

Обличчя завідуючої стоматологічним відділенням центральної районної лікарні Інни Золотоверхої, лікарів-стоматологів Любові Жукової та Тетяни Кожіної давно знайомі відвідувачам медичного закладу. У кожної з них за плечими не одне десятиліття стажу роботи, значний досвід і здобута з часом довіра пацієнтів. Узагалі в колективі відділення зараз трудяться переважно жінки, тож можна сказати, у шполянської стоматології жіноче обличчя. Хоч ніде правди діти, професія, яка дарує красиву посмішку, не така вже й легка.

За підсумками 2018 року, в Україні продаж медикаментів зріс на 23,4% в порівнянні з 2017 роком - до 84,574 млрд. гривень.

У натуральному вираженні, продажі за вказаний період скоротилися до 1,52 млрд. упаковок, при цьому середня ціна товарів аптечного кошика за підсумками 2017 року збільшилася на 24,45% - до 55,64 гривень за одиницю товару.

Сухість в очах, неможливість бачити предмети, розташовані вдалині, загальний дискомфорт — перші симптоми синдрому втомлених очей, або, як його називають медики, спазму акомодації. Чому він виникає і як запобігти цій проблемі?

Медики дійшли висновку, що 70% всіх захворювань формується саме на психосоматичній основі. Іншими словами, можна сказати, що всім відома фраза «Всі хвороби від нервів!» зовсім небезпідставна.

Вже не перший рік у Шполянській центральній районній лікарні констатують, що число хворих з діагнозом інсульт (гостре порушення мозкового кровообігу, що спричиняє відмирання мозкової тканини, важке і дуже небезпечне судинне ураження центральної нервової системи) зростає.

Минулий рік хоч і не був легким для колективу Шполянської центральної районної лікарні, та все ж тут зроблено чимало, аби пацієнтам було комфортно перебувати у медичному закладі. В лікарні оновили господарське обладнання – придбали нову пральну машинку, гладильну машину. Провели часткову заміну ліжок, провели капітальні і поточні ремонти відділень.

Відповідно до статті 41 Закону України „Про місцеві державні адміністрації“, постанов  кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548 „Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)“ та від 17 вересня 1996 року № 1138 „Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних і комунальних закладах охорони здоров’я та вищих медичних навчальних закладах“:

Станом на 14 січня 2019 року з початку епідемічного сезону 2018-2019 років в Шполянському районі грип та ГРВІ захворіло 5265 осіб, що становить  12,4% населення району, з них 2177 дітей. Відзначається ріст захворюваності на 1,4% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. Пік захворюваності в районі очікується на  кінець січня та лютий місяць поточного року.

Першого січня 2019 року за медичною допомогою до райлікарні звернулися близько двадцяти осіб. Як розповіли у приймальному відділенні, скарги пацієнтів, як і їхній вік, були досить різними. Далася взнаки ожеледиця, тож були хворі з переломом плеча, ноги, кисті руки, інший пацієнт травматологічного відділення потребував негайної допомоги, адже пошкодив болгаркою кисть руки. Один господар так готувався до новоріччя, що перемолов у м’ясорубці пальця, якого довелося потім зашивати.

Ні собі, ні комусь іншому не побажаю опинитися у святкові дні на лікарняному ліжку. Проте час від часу трапляється, що мусиш звертатися до медичного закладу. За кілька днів до нового року мені з дитиною довелося потрапити в хірургічне відділення. Пролікувалися, проте вразило інше.

В Україні грип забрав уже чотири життя. Всі померлі не були вакциновані. Медики кажуть, що епідемії в країні поки що немає, але епідпоріг перевищено в половині областей, а лікарні переповнені. Крім того, штам Сингапур, який прийшов до України в цьому році, є дуже агресивним. Чим небезпечний нинішній грип і чи є сенс вакцинуватися в середині зими.

Кожній людині не раз доводилося стикатися з відчуттям втрати чутливості ноги або руки, що супроводжується легким поколюванням або печінням. Найчастіше це відбувається через тимчасове порушення кровообігу в кінцівки внаслідок здавлювання судин і нервових закінчень. Варто почати рухатися або змінити положення, і чутливість відновлюється.

Більше тижня тому в Шполянській районній лікарні було особливе напруження. Медична галузь проходила акредитацію. З області приїхало більше десятка представників медичної галузі, які й визначали рівень надання допомоги хворим жителям району.

Посмертне і прижиттєве донорство органів – поширена практика в світі, яка щорічно допомагає врятувати тисячі життів. У травні 2018 року Закон про трансплантацію органів був прийнятий і в Україні. Нові правила набудуть чинності з 1 січня 2019 року, однак і після цього можливості донорства в нашій країні залишаться обмеженими.

Тепла осіння погода спровокує запилювання амброзії на заході, півдні, південному сході України і в Закарпатті. Про це повідомили в Європейській аероалергенній мережі.

Гіпотонія — цілковита протилежність гіпертонії. За зниженого тиску в пацієнтів виникає дуже багато скарг. У такому разі всі органи й системи зазнають нестачі кисню. Буває й таке, що від його дефіциту починають потерпати суглоби та м’язи. Тоді турбує біль.

Сезон грипу починається у жовтні і цього року в Україну прийдуть 3 віруси. Як уберегти себе від вірусу і чи допомагає щеплення від грипу, читайте думку спеціалістів.

Днями в Умані урочисто відкрився «Інклюзивно – ресурсний центр», де зможуть пройти реабілітацію чи корекцію розвитку діти з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. Кваліфікований супровід дітей здійснюють вчителі-логопеди, вчителі-дефектологи, практичні психологи та вчителі лікувальної фізкультури.

Минулого тижня голова райдержадміністрації Володимир Потапенко, головний лікар райлікарні Василь Уманець, підприємець Павло Мальчик зібралися біля стоматологічної поліклініки в Шполі, де обговорювали звичайне виробниче питання — виготовлення та заміну дверей в установі.

Неприємна історія трапилася днями з любителями «тихого полювання» з Лебедина. Родина – двоє дорослих і 5-річна дитина потрапили на лікарняні ліжка після вживання грибів порядовок, зібраних у лісосмузі. На щастя, вчасно надана медична допомога врятувала родину і вони вже незабаром повернуться додому.

Кожна третя гривня, витрачена торік населенням на купівлю різних ліків в аптеках, загалом пішла на придбання препаратів не доведеної ефективності, які насправді не допомагають при тих чи інших хворобах. Таку інформацію містить звіт експертної фармакологічної групи Міністерства охорони здоров’я щодо аптекарських продажів. Повідомляється:

Раніше було показано, що у багатодітних матерів вірогідність розвитку раку молочної залози і яєчників в середньому нижче, ніж у інших жінок. У новому дослідженні описуються бонуси великої сім’ї для здоров’я усіх її членів і особливо для батьків.

Запущено загальноукраїнську електронну систему даних про медичні професійні огляди. Відтак контролюючі органи можуть швидко перевірити легітимність кожного медогляду. «До кінця року планується під’єднання до системи 3 тисяч закладів охорони здоров’я в усіх областях України і поступова заміна паперових бланків на електронні. Нововведення впорядкує професійні медогляди й унеможливить використання підроблених довідок та санітарних книжок», — повідомила прес-служба Мінохоронздоров’я.

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.