­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 22 січня 2019

Офіційно купальний сезон відкривається 15 травня, проте, відпочиваючи на воді, завжди треба пам’ятати про безпеку. Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки вашого життя та життя ваших дітей, а також отримання задоволення від відпочинку.

Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10 м/сек., температури води - не нижче + 18° С, повітря - не нижче + 24° С. Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури та води. У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин. Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочивати у тіні. Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімких і зарослих густою рослинністю берегів. Перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь в безпеці дна і достатній глибині водоймища. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно. Кататися на човні (малому плавзасобі) дозволяється тільки після отримання дозволу та реєстрації у чергового по човновій станції. Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не гониться за швидкістю просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.

На воді забороняється: купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей, залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени, стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього, пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів, використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання, плавати на плавзасобах на пляжах та інших місцях, які відведені для купання, вживати спиртні напої під час купання, забруднювати воду і берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д.), прати білизну і одяг у місцях, відведених для купання, підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання, допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг, подавати хибні сигнали небезпеки, заходити глибше, ніж до поясу дітям, які не вміють плавати, купання дітей без супроводу дорослих.

Пам’ятайте, що ваша безпека - у ваших руках.

В.Красіліч, провідний фахівець Шполянського РВ У ДСНС України в Черкаській області, капітан служби цивільного захисту

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.