­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 20 січня 2019

Шполянські рятувальники занепокоєні кількістю нещасних випадків на воді, які спостерігаються з настанням зимової відлиги та звертають увагу жителів району на дотримання правил безпечної поведінки на зимових водоймах.

Перетинаючи замерзлу водойму, будьте обережними, уважно слідкуйте за крижаною поверхнею, обходьте ділянки, вкриті товстим прошарком снігу (під снігом лід завжди тонший). Небезпечними також є місця із швидкою течією та де є теплі стічні води підприємств. Слабша крига і там, де є вмерзла рослинність - кущі, дерева, очерет, водорості. Особливо обережно спускайтеся з берега - лід може нещільно прилягати до суходолу чи мати тріщини.

Зимова риболовля вимагає суворого дотримання правил безпеки. Про ці правила днями рятувальники розповіли рибалкам, проводячи рейди на водоймах райцентру. Рибалки дізналися, що не слід пробивати поруч багато лунок - відстань між ними має бути 5-6 метрів. Не можна збиратися великими групами на одному місці та ловити рибу поблизу вимоїн, не свердліть лунки на переправах, а також занадто далеко від берега. Для непередбачуваних випадків обов’язково потрібно мати при собі міцну мотузку завдовжки 12-15 метрів з петлею на одному кінці й вантажем вагою 400-500 г на іншому, дошку або велику гілку. Якщо лід почав тріщати, з’явилися характерні розломи, слід негайно повертатися назад своїми слідами. Не бігти, виходити повільно, не відриваючи ступні від криги.

Якщо ви провалилися на льоду річки або озера - не панікуйте. Широко розкиньте руки по краях льодового пролому і утримуйтеся від занурення з головою. Намагайтеся не обламувати лід і без різких рухів вибирайтеся на його поверхню, наповзаючи грудьми чи спиною. Допомагайте собі, як при плаванні, ногами. Вибравшись на лід, відкотіться від лунки, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду таким чином перевірена.

Якщо на ваших очах під лід провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу – це її підбадьорить. Візьміть лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них до ополонки, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, а киньте потопаючому з відстані 3-4 метрів пасок, шарф, мотузку або протягніть лижу, дошку і поволі витягуйте його на лід.

Витягнувши постраждалого на берег, викличте "швидку" або зателефонуйте на 101 – у Народну службу порятунку. Доки вони їхатимуть, замініть мокрий одяг на сухий, загорніть людину в ковдру. Не намагайтеся зігріти тіло постраждалого надто швидко - швидке зігрівання може викликати проблеми із серцево-судинною системою.

Владислав Бухтій, провідний інспектор Шполянського райвідділу Управління ДСНС України у Черкаській області

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.