­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 20 січня 2019

З першими заморозками на водоймах району з’явився перший лід. Тому вкотре нагадуємо, що крижана вода продовжує безжально забирати життя людей. Трагедією обертаються і зусилля тих, хто поспішає їх рятувати, не маючи при собі елементарних засобів порятунку. Щороку під лід провалюються рибалки і не завжди вдається врятувати їм життя.

Перелічені поради щодо  безпеки дозволять знизити ризик. Знайдіть для початку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху, подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць. Лід неміцний біля стоку води,  тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де у нього вмерзли водорості. Обминайте ділянки, вкриті товстим шаром снігу - там лід завжди тонший. Тонкий лід і там, де б’ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку. Особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під ним може бути повітря. Візьміть з собою палицю, щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з’являється вода, лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки прийшли. Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Якщо ви йдете групою, відстань між людьми  не скорочуйте менше, ніж на 5 метрів. Майте на увазі, що лід складається з двох шарів - верхнього (каламутного) і нижнього (прозорого і міцного). Виміряти точну товщину можна, лише знявши спочатку верхній (каламутний) шар від снігового, зовсім уже неміцного льоду. Безпечним вважається лід для одного пішохода зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів, для обладнання ковзанки - не менше 10-12 сантиметрів (масове катання - 25 сантиметрів). Групова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів. Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях. Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини, негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Пам’ятайте: вирушати на водойми поодинці небезпечно!  Бережіть себе і своїх близьких!

В.О. Красіліч, провідний фахівець Шполянського РВ УДСНС України в Черкаській області

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.