­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 24 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Днями у Шполянській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості відбулася прес-конференція директора філії Ігора Мусюри, на якій керівник філії ознайомив з підсумками роботи за минулий рік, повідомив про запровадження нових методів в роботі служби зайнятості та окреслив пріоритетні напрямки роботи в нинішньому році.

Під час виступу Ігор Мусюра  детально проаналізував роботу за минулий рік: «У 2018 році послугами районної  філії скористалися 4713 незайнятих громадян, з них отримали статус безробітного 2142 жителі  міста і району. Завдяки ефективній співпраці з роботодавцями району  вдалося працевлаштувати 2076 незайнятих громадян. Також 330 осіб  із числа безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації за професіями, що користуються попитом в аграрному секторі Черкащини. Завдяки тісній співпраці з сільськими радами та територіальними громадами в минулому році вдалося залучити до оплачуваних громадських робіт 276 безробітних громадян, що дозволило покращити їхнє матеріальне становище. Зокрема для співфінансування громадських робіт було залучено більше ніж півмільйона гривень коштів з районного та місцевих бюджетів».

Далі Ігор Віталійович відповів на запитання присутніх на зустрічі журналістів.

— Сьогодні в обігу з’явилося словосполучення «кар’єрний радник». Що воно означає і як працюватимуть радники служби зайнятості?

— З 1 січня нинішнього року вступила в дію Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу». Документом передбачено впровадження в службі зайнятості єдиного куратора для безробітних – кар’єрного радника. Функціональні обов’язки кар’єрних радників полягають у наданні допомоги громадянам усвідомити свої сильні особистісні якості, самостійно визначити наявні конкурентні переваги, зокрема здібності, навички та складання індивідуального плану надання послуг або плану працевлаштування, навчанні громадян самостійно здійснювати пошук роботи, готуватися до співбесіди, підготувати резюме, підтримці клієнтів у прийнятті рішень, пов‘язаних з кар’єрою, наданні інформації про умови проходження формального чи неформального професійного навчання, про переваги самостійного навчання та перелік суб‘єктів освітньої діяльності. Саме кар’єрний радник може порадити клієнтові скористатися сучасними освітніми пропозиціями. Але направлення особи на здобуття нової формальної освіти має стати винятком, а не постійним правилом, оскільки завданням кар‘єрного радника є не навчання, а працевлаштування безробітного.

Кар‘єрні радники, насамперед, покликані надавати послуги та нести відповідальність за сприяння у працевлаштуванні, виходячи з інтересів клієнта. При наданні послуг кар‘єрний радник повинен бути ланкою між безробітним та потенційним роботодавцем. Тому ключовим показником ефективності їх роботи є швидкість та якість працевлаштування клієнтів.

— Ігоре Віталійовичу, нині лозунгом Державної служби зайнятості стали слова «Живи і працюй в Україні». Не таємниця, що нестача кадрів у державі, в першу чергу, виникає через масовий виїзд українців за кордон на роботу.

— Проблема виїзду українців за кордон у пошуках роботи існує вже досить давно. Тож в нинішньому році ми активно продовжуємо інформаційну кампанію «Живи та працюй в Україні», до якої залучаємо активних роботодавців регіону. Роботодавці починають розуміти, аби зберегти кадри, потрібно дотримуватися певних правил, які диктує життя. Це і поліпшення умов праці, і підвищення заробітної плати тощо.

Державна служба зайнятості також постійно шукає нові шляхи для ефективного працевлаштування безробітних. Так в рамках Угоди між кабінетом міністрів України та Урядом держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників на ринку праці держави Ізраїль можливо легально працевлаштуватися без посередників за професіями опалубника (промислове будівництво, обробка деревини, де обов’язковим є вміння читати плани будівництва), арматурника, штукатура, плиточника - лицювальника. За результатами конкурсного відбору в минулому році було працевлаштовано більше 200 безробітних з різних регіонів України. Цей напрямок роботи продовжується та вдосконалюється й в 2019 році.

— Останнім часом помічними для безробітних і роботодавців стали електронні сервіси.

— Так, запровадження сучасних електронних сервісів служби зайнятості значно полегшило безробітним пошук роботи, та й роботодавцям теж вдається економити свій час.

Шполянам стало простіше шукати роботу і співробітників завдяки запуску зручних сервісів - "Електронний кабінет шукача роботи" та "Електронний кабінет роботодавця". Минулоріч близько 60 безробітних шполян та 230 роботодавців скористалися послугами цих сервісів. В подальшому фахівці центру вдосконалюватимуть їх роботу.

Це справді дуже зручно. Роботодавці можуть не лише розміщувати інформацію про комплектацію вакансіями в онлайні, а й проводити співбесіди, добирати працівників. Водночас шукачі роботи також отримали можливість володіти повною інформацією про запропоновану вакансію. Окрім того, є мультимедійна можливість створити власне відеорезюме, відеопрезентацію.

— Загалом усі нововведення, про які говорилося сьогодні, стануть допоміжними як для пошуку роботи безробітними, так і для роботодавців. А якщо люди будуть забезпечені стабільною роботою, настане стабільність і в державі, — підсумував Ігор Мусюра.

На зустрічі побувала Катерина

 Вальчиковська

Актуальні новини

Не густо, але підвищать

on 21 березня 2019

Торік завирував чималий скандал, пов’язаний з «Укрпоштою». Менеджмент компанії проводить низку реформ, в основному пов’язаних зі скороченням числа відділень у...

Що буде з пенсіями членів виборчих комісій?

on 21 березня 2019

Як нараховуватиметься пенсія членам виборчих комісій? Адже у передвиборчий період їм виплачується заробітна плата, а як доводилося чути раніше, пенсія...

Матеріальний стимул

on 21 березня 2019

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня їх нараховано понад 334 тисячі. В них...

Перехід на літній час: коли переводимо годинник

on 21 березня 2019

Скоро в Україні відбудеться перехід на літній час. У 2019 переводити годинники потрібно в ніч з 30 на 31 березня...

ЛИШЕ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ВСІ ЗГАДУЮТЬ ПРО НАРОД

on 21 березня 2019

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених та пенсіонерів. Може, це...

Підживлення озимих по мерзло-талому грунті — чи варто проводити даний агрозахід?

on 14 березня 2019

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки...

Зі шполянських магазинів зникнуть книги скарг?

on 14 березня 2019

6 березня Уряд скасував обов’язкове ведення Книги скарг та пропозицій. Рішення затверджено на засідання Уряду шляхом прийняття постанови КМУ «Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.