­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 24 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Днями у Шполянській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості відбулася прес-конференція директора філії Ігора Мусюри, на якій керівник філії ознайомив з підсумками роботи за минулий рік, повідомив про запровадження нових методів в роботі служби зайнятості та окреслив пріоритетні напрямки роботи в нинішньому році.

Під час виступу Ігор Мусюра  детально проаналізував роботу за минулий рік: «У 2018 році послугами районної  філії скористалися 4713 незайнятих громадян, з них отримали статус безробітного 2142 жителі  міста і району. Завдяки ефективній співпраці з роботодавцями району  вдалося працевлаштувати 2076 незайнятих громадян. Також 330 осіб  із числа безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації за професіями, що користуються попитом в аграрному секторі Черкащини. Завдяки тісній співпраці з сільськими радами та територіальними громадами в минулому році вдалося залучити до оплачуваних громадських робіт 276 безробітних громадян, що дозволило покращити їхнє матеріальне становище. Зокрема для співфінансування громадських робіт було залучено більше ніж півмільйона гривень коштів з районного та місцевих бюджетів».

Далі Ігор Віталійович відповів на запитання присутніх на зустрічі журналістів.

— Сьогодні в обігу з’явилося словосполучення «кар’єрний радник». Що воно означає і як працюватимуть радники служби зайнятості?

— З 1 січня нинішнього року вступила в дію Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу». Документом передбачено впровадження в службі зайнятості єдиного куратора для безробітних – кар’єрного радника. Функціональні обов’язки кар’єрних радників полягають у наданні допомоги громадянам усвідомити свої сильні особистісні якості, самостійно визначити наявні конкурентні переваги, зокрема здібності, навички та складання індивідуального плану надання послуг або плану працевлаштування, навчанні громадян самостійно здійснювати пошук роботи, готуватися до співбесіди, підготувати резюме, підтримці клієнтів у прийнятті рішень, пов‘язаних з кар’єрою, наданні інформації про умови проходження формального чи неформального професійного навчання, про переваги самостійного навчання та перелік суб‘єктів освітньої діяльності. Саме кар’єрний радник може порадити клієнтові скористатися сучасними освітніми пропозиціями. Але направлення особи на здобуття нової формальної освіти має стати винятком, а не постійним правилом, оскільки завданням кар‘єрного радника є не навчання, а працевлаштування безробітного.

Кар‘єрні радники, насамперед, покликані надавати послуги та нести відповідальність за сприяння у працевлаштуванні, виходячи з інтересів клієнта. При наданні послуг кар‘єрний радник повинен бути ланкою між безробітним та потенційним роботодавцем. Тому ключовим показником ефективності їх роботи є швидкість та якість працевлаштування клієнтів.

— Ігоре Віталійовичу, нині лозунгом Державної служби зайнятості стали слова «Живи і працюй в Україні». Не таємниця, що нестача кадрів у державі, в першу чергу, виникає через масовий виїзд українців за кордон на роботу.

— Проблема виїзду українців за кордон у пошуках роботи існує вже досить давно. Тож в нинішньому році ми активно продовжуємо інформаційну кампанію «Живи та працюй в Україні», до якої залучаємо активних роботодавців регіону. Роботодавці починають розуміти, аби зберегти кадри, потрібно дотримуватися певних правил, які диктує життя. Це і поліпшення умов праці, і підвищення заробітної плати тощо.

Державна служба зайнятості також постійно шукає нові шляхи для ефективного працевлаштування безробітних. Так в рамках Угоди між кабінетом міністрів України та Урядом держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників на ринку праці держави Ізраїль можливо легально працевлаштуватися без посередників за професіями опалубника (промислове будівництво, обробка деревини, де обов’язковим є вміння читати плани будівництва), арматурника, штукатура, плиточника - лицювальника. За результатами конкурсного відбору в минулому році було працевлаштовано більше 200 безробітних з різних регіонів України. Цей напрямок роботи продовжується та вдосконалюється й в 2019 році.

— Останнім часом помічними для безробітних і роботодавців стали електронні сервіси.

— Так, запровадження сучасних електронних сервісів служби зайнятості значно полегшило безробітним пошук роботи, та й роботодавцям теж вдається економити свій час.

Шполянам стало простіше шукати роботу і співробітників завдяки запуску зручних сервісів - "Електронний кабінет шукача роботи" та "Електронний кабінет роботодавця". Минулоріч близько 60 безробітних шполян та 230 роботодавців скористалися послугами цих сервісів. В подальшому фахівці центру вдосконалюватимуть їх роботу.

Це справді дуже зручно. Роботодавці можуть не лише розміщувати інформацію про комплектацію вакансіями в онлайні, а й проводити співбесіди, добирати працівників. Водночас шукачі роботи також отримали можливість володіти повною інформацією про запропоновану вакансію. Окрім того, є мультимедійна можливість створити власне відеорезюме, відеопрезентацію.

— Загалом усі нововведення, про які говорилося сьогодні, стануть допоміжними як для пошуку роботи безробітними, так і для роботодавців. А якщо люди будуть забезпечені стабільною роботою, настане стабільність і в державі, — підсумував Ігор Мусюра.

На зустрічі побувала Катерина

 Вальчиковська

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.