­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 24 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < лютого 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Міністерство соціальної політики України пропонує осучаснити трудове законодавство. Про це повідомляється на сайті відомства. Міністерство розробило оновлений проект Трудового кодексу (замість радянського аналога). Зараз документ оприлюднено для публічного обговорення.

За весь час реалізації ініціативи «Чужих дітей не буває» Міністерство юстиції стягнуло на користь українських дітей 6,1 млрд. грн. боргів зі сплати аліментів. Тільки з початку цього року найменші українці отримали 1,5 млрд. грн. заборгованих коштів.

Кабінет міністрів зобов’язав Міністерство соціальної політики виплатити українцям щорічну разову грошову допомогу до 5 травня в 2019 році. Виплати отримають п’ять категорій громадян. Про це повідомили в прес-службі Кабміну.

У рамках виконання Меморандуму між Державною службою зайнятості та Міністерством юстиції України, який було підписано 21 січня 2019 року, на Черкащині працевлаштовано 36 боржників по аліментах. Про це повідомив очільник Головного територіального управління юстиції Олександр Свіренюк. Найпоширеніші професії, на які відбувалося працевлаштування – робітничі.

Управління соціального захисту населення Шполянської районної державної адміністрації повідомляє, що Кабінет Міністрів України 13 березня 2019 року прийняв постанову «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям», згідно з якою допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, надається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною. Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця звернення до органу соціального захисту населення та виплачується щомісячно по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

Як повідомляють в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації, в нинішньому році планується оздоровити в санаторно-курортних закладах 43 жителів, віднесених до 1 категорії постраждалих від аварії на ЧАЕС, та двох дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Днями міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що при виникненні заборгованості з оплати послуг ЖКГ, отримувачів субсидій переводитимуть на отримання безготівкової допомоги. Редакція звернулася в управління соціального захисту населення райдержадміністрації за роз’ясненнями. Ось що повідомила заступник начальника управління Олена Фарштейн:

До редакції зателефонував житель Шполи Микола Гнатович Яцентюк, поскаржившись, що в аптеках міста він не може, як раніше, придбати зі знижкою медичні препарати згідно з державною програмою «Доступні ліки».

Днями у Шполянській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості відбулася прес-конференція директора філії Ігора Мусюри, на якій керівник філії ознайомив з підсумками роботи за минулий рік, повідомив про запровадження нових методів в роботі служби зайнятості та окреслив пріоритетні напрямки роботи в нинішньому році.

Незабаром виповниться рік, як Шполянська служба у справах дітей однією з перших в області стала самостійним структурним підрозділом. З 7 333 дітей, які проживають в районі, 976 перебувають на первинному обліку служби. Захищаючи права та представляючи інтереси дітей, торік її працівники взяли участь більш ніж у 60 судових засіданнях районного суду. У 2018 році на прийом до працівників звернулося 110 громадян.

Фахівці відділу взаємодії з роботодавцями Шполянської районної філії служби зайнятості провели «День відкритих дверей на виробництві» у приватного підприємця Анатолія Рябоконя, який з 2000 року співпрацює з районною філією стосовно питань працевлаштування на заявлені вакансії. За цей період 23 безробітних громадян працевлаштовані до цього роботодавця і 89 осіб взяли участь в тимчасових роботах.

За результатами аналізу роботи базових центрів зайнятості з січня по грудень 2018 року Шполянська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості  розділила друге місце з Тальнівською філією. До слова, це найвищий результат, оскільки перше місце цього разу не присуджувалося нікому. Про такі досягнення повідомив директор Шполянської філії Ігор Мусюра.

Станом на 1 січня 2019 року на одну вакансію в середньому по Черкаській області претендувало 34 безробітних (станом на 1 січня 2018 року – 74 особи).  

Верховна Рада України в першому читанні прийняла законопроект, який регулює надання відпусток усиновлювачам дітей-сиріт.

В Україні стартувала монетизація субсидій. Вона проходитиме у три етапи. Перший розпочався із січня для родин, які звернуться за допомогою вперше, а вже з 1 травня у цей процес увійдуть майже 180 тисяч родин області, що вже отримують субсидію багато років.

Законодавці встановили, що пенсіонери, вік яких перевищив 65 років, мають отримувати пенсії не менше 40 відсотків мінімальної заробітної плати. А відтак частині наших земляків старшого віку з січня 2019 року розміри пенсійних виплат будуть переглянуті. Мінімальну пенсію їм буде вираховано від суми 4173 гривні. Саме такий розмір мінімальної зарплати встановлено нещодавно прийнятим Законом Ураїни "Про державний бюджет на 2019 рік". Таким чином, для частини 65-річних мінімальна виплата відтепер складе 1669 гривень.

Нарікання на роботу працівників управління соціального захисту населення райдержадміністрації – безпідставні. Про це днями заявив начальник управління Анатолій Ракітін.

Навіть якщо чоловік і жінка після розлучення мирно та цивілізовано домовилися про виплату допомоги на дитину, краще убезпечити себе і збирати докази, що підтверджують передачу грошей. «Шполянські вісті» дізнавалися, що допоможе платникам аліментів, якщо виникне фінансова суперечка.

В районному управлінні соціального захисту, починаючи з вересня-жовтня, неабияке напруження. Жителі району звертаються за субсидіями. Всього вже надано право їх отримувати близько 4,5 тисячам жителів Шполянського району. А всього передбачається що їх буде щонайменше 8 тис. чоловік. Це навіть дещо більше, ніж працездатного населення, які трудяться в районі.

Міністр соціальної політики А. Рева заявив, що державною допомогою того чи іншого виду користуються близько 44% громадян. Зокрема, станом на сьогодні отримують субсидію п’ять мільйонів домогосподарств. Рішення щодо мільйона дев’ятисот тисяч ще не прийнято.

З 1 січня 2019 року українцям підвищать соціальні виплати по безробіттю. Про це повідомили у Державній службі зайнятості.

Протягом січня - вересня  2018 року намітилися позитивні тенденції щодо зростання зайнятості та скорочення безробіття. Чисельність безробітного населення за дев’ять  місяців 2018 року скоротилася на 9% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це редакції газети повідомив директор Шполянської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Ігор Мусюра. Передумовою цього, на його думку, є пожвавлення економічної активності роботодавців району.

Завдяки співпраці влади, служби зайнятості та роботодавців, до громадських та інших робіт тимчасового характеру в Шполянському районі за 9 місяців нинішнього року залучено 545 шукачів роботи. «В тому числі у громадських роботах, які здійснювались як на території місцевих сільрад, так і в місті Шпола, взяло участь 230 безробітних», - зазначає начальник відділу взаємодії з роботодавцями Лариса Заскалета.

Основним напрямом роботи Шполянської районної філії Черкаського ОЦЗ залишається професійне навчання безробітних, організоване шляхом підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації за актуальними на ринку праці професіями.

За даними Мінсоцполітики, дві третини населення нашої держави отримує соціальну допомогу в тому чи іншому вигляді. Зокрема, майже сім мільйонів домогосподарств (із загального числа 15 млн) отримують житлові субсидії, близько трьох тисяч сімей користуються допомогою для малозабезпечених, а також майже 400 тисячам жінок призначено допомогу як матерям-одиначкам.

Чисельність офіційно зареєстрованих працюючих на Шполянщині у серпні  склала 6854 особи, в тому числі 850 з них працювали за угодами цивільно-правового характеру. Проти попереднього місяця загальна кількість працюючих залишилася незмінною, водночас за зазначеними цивільно-правовими угодами  зменшилася майже вдвічі. Це хороша тенденція, адже даній категорії працівників стаж рахується, але вони не мають права на лікарняні та допомогу по безробіттю.

«Працюю за трудовим договором і маю намір звільнитися з роботи за власним бажанням. Чи обов’язково відпрацьовувати два тижні?» — цікавиться
Анастасія Л. з Маслового.

Нині у Буртах трудиться один соціальний робітник Валентина Березенко, яка обслуговує дванадцять пристарілих. При районному територіальному центрі вона останніх шість років. Валентина Миколаївна не скаржиться, але одній їй непросто обходити всіх своїх підопічних. Кожен з них то немічний, то хворий. При цьому працюють такі робітники на мінімальну зарплату. З приходом опалювального сезону як кому то й дровець, вона, жінка, повинна нарубати, в інших справах допомогти, а комусь і їсти наварити. Буває, що за день нема коли і вгору глянути.

Управління соціального захисту населення Шполянської райдержадміністрації просить осіб, які мають категорії: учасник бойових дій; інвалід війни, особа (ЧАЕС) -1 і 2 категорії, багатодітна сім’я, з’явитися у відділ персоніфікованого обліку (приміщення центральної бібліотеки) і подати копію паспорта, копію свідоцтва про народження дитини та копію ідентифікаційного кода на осіб, на яких поширюються пільги.

В управлінні соціального захисту Шполянської райдержадміністрації повідомляють, що працівниками управління вже опрацьовані усі заяви громадян, які звернулися за відшкодуванням невикористаної суми субсидії для електричного чи газового опалення.

Управління соціального захисту населення Шполянської райдержадміністрації повідомляє, що звернення за призначенням субсидії на оплату житлово-комунальних послуг приймаються за попереднім записом в приміщенні управління або за телефоном 5-21-69.

Три з половиною роки минуло відтоді, як почав роботу новий склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Відтоді, за даними її очільника С. Козьякова, число служителів Феміди змінилося з дев’яти тисяч осіб до близько шести тисяч, тобто скоротилося на третину. Коли почалася процедура первинного кваліфікаційного оцінювання, за власним бажанням звільнилися понад 1,5 тисячі суддів. Утім, кажуть експерти-правники, радіти, що службовців у мантіях меншає, не варто, оскільки їхні обов’язки нікому виконувати.

1 грудня в Україні змінюється прожитковий мінімум, зокрема для осіб, які втратили працездатність (пенсіонерів), він становитиме 1497 гривень. У зв’язку з цим Пенсійний фонд запевнив, що проведе обов’язковий перерахунок виплат. Щоправда, яким буде мінімальний розмір пенсії наступного року, не зазначили, бо цей пункт визначається у проекті держбюджету.

У зв’язку з тим, що розрахунок невикористаних сум субсидій здійснюватиметься двічі на рік – після закінчення опалювального та неопалювального сезонів, внесено відповідні зміни до порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 року № 534.

Міністерство освіти готує зміни для вчителів пенсійного віку. Так, в законопроекті «Про загальну середню освіту» передбачається, що всі працівники пенсійного віку будуть переведені на контрактну форму роботи.

Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 409, якими переглянуто соціальні нормативи споживання газу та електроенергії для потреб опалення і відповідні коригуючі коефіцієнти, а також скасовано норму площі житла у розмірі 75 кв. м для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб.

— Хто має право на субсидію?

Будь-яка українська родина, якщо її комунальні витрати перевищують у середньому 15% щомісячного сукупного доходу, для пенсіонерів – близько 7-8 %.

Постановою Кабінету Міністрів України передбачено повернення до державного бюджету виробниками/виконавцями послуг сум невикористаних субсидій двічі на рік: після закінчення опалювального сезону та після закінчення неопалювального сезону. Крім того, повертатимуться до бюджету невикористані суми субсидії на оплату природного газу та електричної енергії, що використовуються не тільки для опалення.

Українців, які стоять на обліку в центрах зайнятості та відмовляються від запропонованих варіантів роботи, позбавлять статусу безробітного і субсидії.

В Україні діє Єдиний реєстр боржників, у якому міститься інформація про борги з оплати комуналки, аліментів, зарплати тощо.

У державному реєстрі за посиланням https://erb.minjust.gov.ua/ зокрема міститься інформація по заборгованості як фізичних, так і юридичних осіб з оплати комунальних послуг, за якою відкрито виконавче провадження.

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.