­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 18 червня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < березня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

На початку нинішнього року урядом затверджено нову послугу «муніципальна няня». Водночас послуги няні популярні в Україні і Шполі зокрема були й раніше. Просто не афішувалися й не афішуються. Та за потреби номери телефонів жінок, які в потрібний вам час бавитимуть вашу дитину, як і рекомендації про них, не так вже й важко роздобути.

З власних джерел вдалося дізнатися, що послуги досвідченої няні в нашому місті коштують в середньому 20-30 гривень за годину роботи. Умовно, якщо вона працює вісім годин на добу, або повний робочий день, то коштує це мінімум 160-200 грн. за день і близько 3,5-4 тисячі гривень на місяць (не враховуючи вихідних). Якщо ж врахувати, що нянь в основному наймають заможні шполяни, це не так вже й дорого для них.

З іншого боку, роботу людини, яка бере на себе відповідальність, хай і на кілька годин у день, за життя і здоров’я маленької чужої дитини, не назвеш легкою. Тим більше, що дехто ладен, як зізнаються, ліпше на полі сапати, ніж малечу бавити. Мається на увазі, що згадане заняття вимагає багато терпіння й енергії. Є няні, які не погоджуються дивитися за малечею, якщо тій менше двох років. Інші беруться бавити дітей з наймолодшого віку до шести років, доки хлопчики й дівчатка вже йдуть до школи, а дошкільний заклад не відвідують через хворобливість.

Одна з жінок, яка має чималий досвід роботи з індивідуального догляду за чужими дітьми, відверто дивується, що урядом передбачена оплата роботи муніципальної няні у розмірі всього 1626 гривень на місяць (ця сума дорівнює прожитковому мінімуму на дитину до шести років і до кінця нинішнього року має зрости до 1779 грн.).

— Ця робота, як і будь-яка інша, не може бути такою малооплачуваною, — стверджує жителька нашого міста, яка попросила не називати свого імені. — Адже кожному треба не лише оплатити мінімальні потреби, а й хоча б раз на рік поїхати на те ж море, зробити ремонт у квартирі чи будинку.

Вперше працювати нянею мені довелося у столиці. Звичайно, там розцінки за таку послугу значно дорожчі, ніж в маленьких містах — в середньому 50 гривень за годину роботи. Безперечно, бажаною вважається наявність педагогічної освіти і стажу.

Коли повернулася до Шполи, якось так само собою вийшло, що ця робота ніби сама мене знайшла. Наймолодша дитина, за якою мені доводилося доглядати, була віком всього п’ять місяців. Пам’ятаю, що вперше залишаючись з цим малюком, особливо хвилювалася. Проте такі дітки найшвидше звикають до чужої тьоті, яка на певний час замінює маму. Траплялися й кумедні ситуації. Наприклад, діти на прохання поцілувати маму, коли та йшла на роботу, тягнулися до мене, а потім до рідної матусі.

Хто б що не казав, але у присутності няні, власне, як і мами, може статися різне. Як би не старався дивитися за малюком, інколи він може перечепитися, впасти і, скажімо, забити колінце. В усякому разі, я ніколи не підвищую голосу на дітей, хай як вони капризують. Спільну мову з малечею знаходиш тоді, коли щодня їм розповідаєш, що можна, а що — ні, навчаєш правил поведінки в суспільстві, іншим разом відволікаєш увагу.

З усіма людьми, з якими доводилося працювати, батьками і їхніми дітками, підтримую хороші стосунки. Вони вітають мене зі святами, хоч діти вже й підросли.

До слова, мої знайомі, що живуть за кордоном, розповідали, що в європейських країнах відпустка по догляду за малолітньою дитиною дуже коротка, тож там нянь у молоді сім’ї забезпечують місцеві органи влади, як і оплачують роботу няні, а не батьки…

Антоніна Долина

Актуальні новини

Атака з повітря

on 12 червня 2019

В Україні триває масовий літ метеликів Чортополохівки. Науковці стверджують, що в основному вони мігрують з Північної Африки, однак, можливо, перезимовують...

Дарована нерухомість

on 12 червня 2019

«Під час шлюбу я набула будинок на підставі договору дарування. Чи буде він при розлученні вважатися спільною сумісною власністю подружжя?»...

У місті провели стерилізацію собак

on 05 червня 2019

3 червня у Шполі продовжилась розпочата у минулому році робота, спрямована на зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами.

Обійшлося без тяжких наслідків

on 05 червня 2019

Ввечері минулої суботи в місті і деяких населених пунктах району спостерігалися пориви вітру до 15-20 метрів за секунду. Як повідомляють...

Додаткові вихідні для шполян у червні

on 05 червня 2019

Червень принесе додаткові вихідні дні, адже на цей місяць в Україні випадає аж два офіційні державні свята.

Сотні тисяч гривень — на громадські роботи

on 05 червня 2019

Налагодження й розширення співпраці з об’єднаними територіальними громадами є одним із пріоритетних завдань Шполянської районної філії Черкаського обласного ...

Дільничних замінять офіцери громад

on 30 травня 2019

В Україні стартує проект “Поліцейський офіцер громади” для роботи в об’єднаних територіальних громадах. Про це повідомляє прес-служба МВС.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.