­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 24 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

«Я вагітна, але з батьком дитини шлюб не реєструвала. Чи зможу я записати малюка на його прізвище?» — запитує Інна І. зі Шполи.

Відповідно до п. 1-го ч. 2-ї статті 125-ї Сімейного кодексу України, якщо мати та батько не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається за заявою матері та батька дитини або за рішенням суду. Така заява може бути подана до органу державної реєстрації актів цивільного стану як до, так і після народження дитини (ч. 1-ша ст. 126-ї цього ж Кодексу). У останньому разі до заяви додається довідка закладу охорони здоров’я про вагітність жінки.

Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо прізвища різні, то, згідно зі ст. 145-ю Кодексу, воно визначається за їхньою згодою. Крім цього, вони мають право присвоїти дитині подвійне, утворене шляхом з’єднання їхніх прізвищ. Якщо ж із приводу прізвища у батьків виник спір — він може вирішуватися органом опіки та піклування.

Ім’я дитини визначається за згодою батьків, а по батькові дитини — за іменем батька. Коли дитина народжена жінкою, яка не перебуває у шлюбі, і батьківство дитини не визнано, — у цьому разі, відповідно до ч. 2-ї ст. 147-ї Кодексу, по батькові дитини визначається за іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.

Актуальні новини

Не густо, але підвищать

on 21 березня 2019

Торік завирував чималий скандал, пов’язаний з «Укрпоштою». Менеджмент компанії проводить низку реформ, в основному пов’язаних зі скороченням числа відділень у...

Що буде з пенсіями членів виборчих комісій?

on 21 березня 2019

Як нараховуватиметься пенсія членам виборчих комісій? Адже у передвиборчий період їм виплачується заробітна плата, а як доводилося чути раніше, пенсія...

Матеріальний стимул

on 21 березня 2019

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня їх нараховано понад 334 тисячі. В них...

Перехід на літній час: коли переводимо годинник

on 21 березня 2019

Скоро в Україні відбудеться перехід на літній час. У 2019 переводити годинники потрібно в ніч з 30 на 31 березня...

ЛИШЕ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ВСІ ЗГАДУЮТЬ ПРО НАРОД

on 21 березня 2019

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених та пенсіонерів. Може, це...

Підживлення озимих по мерзло-талому грунті — чи варто проводити даний агрозахід?

on 14 березня 2019

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки...

Зі шполянських магазинів зникнуть книги скарг?

on 14 березня 2019

6 березня Уряд скасував обов’язкове ведення Книги скарг та пропозицій. Рішення затверджено на засідання Уряду шляхом прийняття постанови КМУ «Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.