­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 24 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < лютого 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

«Заледве о сьомій ранку прокидаюся на роботу. Тому у вихідні відсипаюся до обіду», — часто скаржаться пацієнти лікарям.

Водночас є й такі, хто любить вставати якомога раніше — саме тоді й почуваються бадьоро, і за ранок встигають зробити найважливіші справи.

Чому ж люди по-різному почуваються після ранкового прокидання? Виявляється, на нашому самопочутті погано позначається порушення природних біоритмів.

Біоритм — це фізіологічно та генетично зумовлена система функціонування організму. Вона формується від народження до 25 років під впливом способу життя. Зокрема, важливою складовою останнього є сон. Аби він не був порушений, потрібно змалку привчати дитину лягати спати о дев’ятій вечора. Поширена в сучасних сім’ях демократія щодо сну нерідко закінчується психоневрологічними розладами.

Коли ж варто засинати? Оптимальний час для дорослих — до 22.00. Причому до 19.00 варто закінчити фізичну активність, а о 20.00 сказати «на добраніч» комп’ютеру або телевізору. З 22.00 по північ активно виробляється гормон мелатонін. Він впливає на всі системи організму: сприяє переходу сну в глибоку фазу, стабілізує артеріальний тиск та обмін речовин, підтримує імунітет, навіть відновлює чоловічу силу. З віком наші потреби у сні знижуються, тому для дорослого достатньо восьми годин на добу.

Але загалом, коли людина заснула о 22.00, то о шостій ранку вона має прокинутися бадьорою і сповненою енергії. Якщо ж хтось спить довше, це означає, що в нього гіпоксія (кисневе голодування).

Часто людей поділяють на «жайворонків», «сов» та «голубів». Такі назви пов’язані з періодами активності. Наприклад, «жайворонкам» найкраще працюється зранку, а «совам» — по обіді. «Голуби» ж помірно активні протягом дня. Проте це стосується тільки денної діяльності, до десятої години вечора.

Цікаво, що саме «голуби» є довгожителями. Такі люди ніколи не перевантажуються, бо використовують 75 відсотків своїх можливостей. Саме тому вони не мають проблем зі сном. Якщо ж постійно працювати «на повну», то організм швидко виснажується. Наслідками стають інсульти, інфаркти, невралгії, депресії.

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.