­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 23 травня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Останні приватні оголошення

«Валя, Валюшечка, Валентинка», — так називали Валю Ольшанську в дитинстві не лише батьки, а й троє старших братів. Дівчинку в сім’ї любили, адже росла допитливою і доброзичливою. Пролетіли роки, а Валентина такою й залишилася. 21 квітня зозуля накує їй 80 років, та в душі Валентини Федорівни й досі буяє весна, співають птахи і вистачає тепла й добра на всіх, хто її оточує.

Доля подарувала ювілярці цікаве й насичене подіями та зустрічами життя. Народилася й виросла у Шполі, тут пережила війну, закінчила школу. Почала свою трудову діяльність на цукровому заводі, а у вільний від роботи час була зіркою місцевого аматорського театру.

Після зустрічі зі своєю другою половинкою Борисом змінила прізвище на Борозніченко. Змінилося й життя Валентини – переїхали з чоловіком жити в центр міста, пішла працювати на швейну фабрику імені А.Лібовнера, де трудилася 37 років, пройшла шлях від швачки до контролера. У колективі Валентину Федорівну поважали і цінували, довірили бути редактором корпоративної газети «Швейник», в якій, окрім інформації про будні підприємства, часто друкувалися її твори.

Золота нитка творчості супроводжує Валентину Федорівну вже багато десятиліть. Вона й вправна майстриня – вишиває картини, виготовляє аплікації з тканини, а її полотна з пластиліну, то цілі життєві історії. А вже як заведе ювілярка пісню, не втримаєшся, аби не підспівати – багато років була учасницею відомого в районі і за його межами гурту «Берегиня», об’їздила ледь не всю Україну. Їм аплодували Сорочинці і Київ, Черкаси й Умань. З теплотою згадує Валентина Федорівна роки, проведені у співочому колективі. Відома Валентина Борозніченко й ще однією доброю справою – вона натхненник і співавтор рушника «Оберіг Шполянщини», який став справжньою окрасою і гордістю Шполянського району.

Та найбільшою гордістю Валентина Федорівна вважає свою родину. З теплотою згадує чоловіка Бориса Олексійовича, який, на жаль, відійшов за межу вічності. Виростили Борозніченки сина Олександра й доньку Наталію, виросли й троє онуків, а Божим дарунком для бабусі є правнучка Риточка.

Усі вони днями зберуться за великим родинним столом, привітають матусю, бабусю й прабабусю з поважним ювілеєм. Й буде серед гостей ще одна рідна серцю людина, з якою доля звела Валентину Федорівну на схилі літ.

Ця історія почалася тоді, коли помирала мама Валентини Федорівни. На смертному одрі повідомила матуся доньці, що є в неї рідна по батькові сестра Людмила, яка проживає неподалік, у Георгіївці. «Ми тоді молодші були й за турботами щоденними не шукали сестру, — розповідає В.Борозніченко. — Та пройшли роки і якось на Різдво дивлюся у вікно, а люди йдуть в гості до рідних, а до нас діти не змогли приїхати і якось сумно стало. Вирішила почати пошуки Людмили». Борис Олексійович й не надіявся, що сестра дружини знайдеться. Та Валентина Федорівна, взявши телефонний довідник, почала телефонувати в Георгіївку. Один номер не відповідав, другий, а вже третя спроба завершилася успіхом, слухавку взяла жінка. Як виявилося згодом, рідна сестра Людмили Ольшанської. Вона й розповіла Валентині Федорівні, що Люда переїхала жити до доньки у Шевченкове, на сусідню Звенигородщину. Наступного дня вже знала жінка, що має Людмила Федорівна Петровська п’ятьох дітей, гордо носить звання «мати-героїня». А вже коли сестри зустрілися, то не було меж їхній радості. Вони й плакали, й раділи, співали, й не могли наговоритися. З тих пір, а минуло вже майже 9 років, вони часто зустрічаються, спілкуються їхні діти й онуки. «На той час мої брати пішли з життя і я почувалася такою самотньою, — згадує Валентина Федорівна, — аж тут знайшлася моя сестра. Це така радість, що словами не передати». 70 років минуло, аж доки дороги двох сестер не переплелися, тож тепер радіють кожному телефонному дзвінку, кожній зустрічі. В грудні минулого року Людмила Федорівна відзначила 80-річчя, а вже за кілька днів поважний ювілей стане на поріг молодшої з сестер – Валентини Федорівни.

За її плечима – довга життєва дорога, а добрі зерна, посіяні Валентиною і Борисом Борозніченками, проросли в дітях, онуках і правнуках. Недарма одну зі стін квартири, де мешкає Валентина Федорівна, прикрашають два дерева з переплетеними гілочками, які виготовила з гіпсу донька Наталія. «Ті два деревця — наші тато й мама, — пояснює Наталія Борисівна, — а гілочки – це ми, вся велика і дружна родина». Родина, яка вдячна матусі за подароване життя, добру душу і вмілі золоті руки.

Катерина Вальчиковська

Актуальні новини

ПриЄмно чи ПриЯмно? Шполянські дороги: скільки коштуватиме ремонт?

on 17 травня 2018

Нарікання на якість доріг нерідко можна почути не лише від водіїв, а й пішоходів. І хоча якість доріг у районі,...

Відтепер декларувати треба доходи всієї сім’ї

on 17 травня 2018

Відтепер отримувачі субсидій мають декларувати доходи всіх членів сім’ї, навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.“Мінсоцполітики з 1 травня 2018...

Як зараховується страховий пенсійний стаж

on 17 травня 2018

Коли нам виповнюється 60 років, ми, зазвичай, поспішаємо до Пенсійного фонду. Є необхідний стаж чи немає, працювали офіційно чи нелегально...

Україна – країна великих можливостей

on 17 травня 2018

Напевно, проблемами у житлово-комунальному господарстві у нашій державі вже нікого не здивуєш. Однак дивує, подекуди, халатне ставлення відповідальних за фонд...

Наводять «порядки», а кому з того користь?

on 08 травня 2018

Не перший тиждень свіжу ароматну випічку працівниця районного споживчого товариства реалізує не зі звичного зеленого намету на алеї біля ресторану...

Апельсини дешевші за яблука

on 08 травня 2018

Ціна на яблука у магазинах нині зашкалює. Тим, кому вдалося зберегти фрукти майже до середини травня, у торгових точках райцентру...

Прокуратура цікавиться якістю ремонту доріг

on 08 травня 2018

З засобів масової інформації та з інформації прес-служби Генеральної прокуратури України відомо, що Генпрокурор України Юрій Луценко вимагає від місцевих...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.