­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 20 липня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < грудня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

«Валя, Валюшечка, Валентинка», — так називали Валю Ольшанську в дитинстві не лише батьки, а й троє старших братів. Дівчинку в сім’ї любили, адже росла допитливою і доброзичливою. Пролетіли роки, а Валентина такою й залишилася. 21 квітня зозуля накує їй 80 років, та в душі Валентини Федорівни й досі буяє весна, співають птахи і вистачає тепла й добра на всіх, хто її оточує.

Доля подарувала ювілярці цікаве й насичене подіями та зустрічами життя. Народилася й виросла у Шполі, тут пережила війну, закінчила школу. Почала свою трудову діяльність на цукровому заводі, а у вільний від роботи час була зіркою місцевого аматорського театру.

Після зустрічі зі своєю другою половинкою Борисом змінила прізвище на Борозніченко. Змінилося й життя Валентини – переїхали з чоловіком жити в центр міста, пішла працювати на швейну фабрику імені А.Лібовнера, де трудилася 37 років, пройшла шлях від швачки до контролера. У колективі Валентину Федорівну поважали і цінували, довірили бути редактором корпоративної газети «Швейник», в якій, окрім інформації про будні підприємства, часто друкувалися її твори.

Золота нитка творчості супроводжує Валентину Федорівну вже багато десятиліть. Вона й вправна майстриня – вишиває картини, виготовляє аплікації з тканини, а її полотна з пластиліну, то цілі життєві історії. А вже як заведе ювілярка пісню, не втримаєшся, аби не підспівати – багато років була учасницею відомого в районі і за його межами гурту «Берегиня», об’їздила ледь не всю Україну. Їм аплодували Сорочинці і Київ, Черкаси й Умань. З теплотою згадує Валентина Федорівна роки, проведені у співочому колективі. Відома Валентина Борозніченко й ще однією доброю справою – вона натхненник і співавтор рушника «Оберіг Шполянщини», який став справжньою окрасою і гордістю Шполянського району.

Та найбільшою гордістю Валентина Федорівна вважає свою родину. З теплотою згадує чоловіка Бориса Олексійовича, який, на жаль, відійшов за межу вічності. Виростили Борозніченки сина Олександра й доньку Наталію, виросли й троє онуків, а Божим дарунком для бабусі є правнучка Риточка.

Усі вони днями зберуться за великим родинним столом, привітають матусю, бабусю й прабабусю з поважним ювілеєм. Й буде серед гостей ще одна рідна серцю людина, з якою доля звела Валентину Федорівну на схилі літ.

Ця історія почалася тоді, коли помирала мама Валентини Федорівни. На смертному одрі повідомила матуся доньці, що є в неї рідна по батькові сестра Людмила, яка проживає неподалік, у Георгіївці. «Ми тоді молодші були й за турботами щоденними не шукали сестру, — розповідає В.Борозніченко. — Та пройшли роки і якось на Різдво дивлюся у вікно, а люди йдуть в гості до рідних, а до нас діти не змогли приїхати і якось сумно стало. Вирішила почати пошуки Людмили». Борис Олексійович й не надіявся, що сестра дружини знайдеться. Та Валентина Федорівна, взявши телефонний довідник, почала телефонувати в Георгіївку. Один номер не відповідав, другий, а вже третя спроба завершилася успіхом, слухавку взяла жінка. Як виявилося згодом, рідна сестра Людмили Ольшанської. Вона й розповіла Валентині Федорівні, що Люда переїхала жити до доньки у Шевченкове, на сусідню Звенигородщину. Наступного дня вже знала жінка, що має Людмила Федорівна Петровська п’ятьох дітей, гордо носить звання «мати-героїня». А вже коли сестри зустрілися, то не було меж їхній радості. Вони й плакали, й раділи, співали, й не могли наговоритися. З тих пір, а минуло вже майже 9 років, вони часто зустрічаються, спілкуються їхні діти й онуки. «На той час мої брати пішли з життя і я почувалася такою самотньою, — згадує Валентина Федорівна, — аж тут знайшлася моя сестра. Це така радість, що словами не передати». 70 років минуло, аж доки дороги двох сестер не переплелися, тож тепер радіють кожному телефонному дзвінку, кожній зустрічі. В грудні минулого року Людмила Федорівна відзначила 80-річчя, а вже за кілька днів поважний ювілей стане на поріг молодшої з сестер – Валентини Федорівни.

За її плечима – довга життєва дорога, а добрі зерна, посіяні Валентиною і Борисом Борозніченками, проросли в дітях, онуках і правнуках. Недарма одну зі стін квартири, де мешкає Валентина Федорівна, прикрашають два дерева з переплетеними гілочками, які виготовила з гіпсу донька Наталія. «Ті два деревця — наші тато й мама, — пояснює Наталія Борисівна, — а гілочки – це ми, вся велика і дружна родина». Родина, яка вдячна матусі за подароване життя, добру душу і вмілі золоті руки.

Катерина Вальчиковська

Актуальні новини

Губить людей не вода...

on 20 липня 2018

Згідно з Всесвітнім рейтингом здоров’я, наша держава — 14-та із 183 країн за кількістю смертей, спричинених уживанням алкогольних напоїв (у...

Хто «гальмує» пільгове перевезення

on 20 липня 2018

Відбулося засідання комісії під головуванням заступника голови райдержадміністрації Ольги Шпиці, на якому спільно з сільськими головами обговорювалося питання пільгового перевезення...

А пенсіонери й не знають, що воно, оте ОТГ

on 13 липня 2018

Павлівка завжди була частиною Матусова і водночас вважалася ніби відокремленою. Багато років тут діяв успішний і знаменитий Матусівський радгосп, де...

В газети розширилася географія читачів

on 05 липня 2018

Другий рік розпочався, як редакція газети «Шполянські вісті» після роздержавлення шляхом перетворення стала ТОВ «Редакція газети «Шполянські вісті» і випускає...

Забудовники платять свої кошти, через бездіяльність міськради

on 05 липня 2018

Проблема з оновленням (коригуванням) генерального плану Шполи виникла не сьогодні і не вчора. Її вже називають «проблемою з бородою». Справа...

ЗАЯВА НАЦІОНАЛЬНОЇ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ МЕДІА

on 05 липня 2018

У День Конституції України Національна асоціація українських медіа (НАУМ) нагадує можновладцям, що право громадян на інформацію має найвищий конституційний захист....

За красою ставайте… у чергу

on 05 липня 2018

З одного боку, проблем в українців, як і в земляків-шполян, сьогодні вистачає. З іншого боку, наші жінки, якими б не...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.