­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 16 листопада 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < лютого 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

До редакції надійшов лист від Наталії — жительки Лебедина. Жінка запитує, чи дозволяє законодавство розлучатися із чоловіком, якщо їхній спільній дитині ще немає одного року?

Для з’ясування цього звернімося до законодавства, а саме — до Сімейного кодексу України.

Зокрема у статті 110-й Кодексу закріплено право подружжя на розірвання шлюбу шляхом подання позову. Однак зауважимо: тут є певні обмеження. Йдеться про те, що позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності та протягом одного року після народження дитини (частина 2-га статті 110-ї).

Утім, з яких правил не буває винятків? Законодавство передбачає випадки, за яких розірвання шлюбу, навіть якщо дружина вагітна чи дитині не виповнилося року, можливе. Це ситуації, коли: один із подружжя поводився протиправним чином з ознаками кримінального правопорушення щодо другого з подружжя або дитини; батьківство зачатої дитини визнане іншою особою (таке визнання має бути письмовим та нотаріально посвідченим); за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини вилучено із актового запису про народження дитини.

У вищезазначених випадках, згідно із частиною 4-ю статті 109-ї Кодексу, розірвання шлюбу судом відбувається після того, як мине один місяць від дня подання заяви. До закінчення цього строку чоловік і дружина мають право відкликати заяву про розірвання шлюбу.

Актуальні новини

Між Буртами та Цвітківським відділенням відремонтували дорогу

on 15 листопада 2018

На минулому тижні тривали ремонтні роботи на дорозі від Буртів до Цвітківського відділення. Ця ділянка автошляху, а це понад 5...

Пошта створює проблеми селянам

on 15 листопада 2018

Скорочення кількості поштових відділень, зокрема й на Шполянщині набирає обертів. Дісталася ця проблема й до Капустиного. Як повідомила виконуюча обов’язки...

У Вільшані теж готуються до виборів

on 15 листопада 2018

Вільшана, що в Городищенському районі, готується стати центром об’єднаної територіальної громади, до якої, крім Вільшанської селищної, увійдуть Петриківська, В’язівська, Вербівська,...

Не зволікайте з отриманням першого паспорта

on 15 листопада 2018

Кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт (ID-картку). Завчасно подбати про оформлення документа необхідно випускникам загальноосвітніх навчальних...

В районі нові директори, а в ОТГ — школи

on 01 листопада 2018

Відбулася позачергова 29 сесія районної ради VІІ скликання, яку наприкінці засідання самі ж депутати назвали найкоротшою у році. Можна ще...

Субсидії та «теплі кредити» допоможуть українцям максимально безболісно перейти на нові газові тарифи

on 01 листопада 2018

Щоб полегшити жителям України перехід на нові газові тарифи, Кабмін сьогодні впроваджує стратегію посилення соціального захисту населення. Після тривалих переговорів...

У листопаді істотно подорожчає телефонний зв’язок

on 01 листопада 2018

З 1 листопада в Україні піднімуть ціни на користування стаціонарним телефонним зв’язком. Згідно рішення Нацкомісії, яка здійснює держрегулювання у сфері...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.