­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 18 червня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < березня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Його трудова діяльність, як і його ровесників на той час, розпочалася надзвичайно рано. В одинадцять років Василь Олександрович працював на літніх канікулах в місцевому колгоспі у Веселому Куті. А до повноліття він вже перепробував, мабуть, всі професії, що були на той час в господарстві.

Але найбільше запам’яталися перші кроки отієї дитячої трудової діяльності, коли вивозив конем воду на поле жінкам-сапальницям, а ще водив дві корови за налигач, що були запряжені в ярмо, оскільки тоді коней не вистачало. А потім управляв однокінним плугом, а вже як дещо підріс, то йому жатки, то поганяв запряжених в них коней або волів.

Та дитяча праця запам’яталася на все життя і ті роки він згадує зараз найчастіше. Адже дуже вже йому хотілося допомогти батькам-колгоспникам, які трудилися за палички (трудодні) і заробити щось для навчання.

Після закінчення десятирічки Василь Щербак навчався в Черкаській торгово-кооперативній школі облспоживспілки, а потім в Уманському кооперативному технікумі. В 1956 році його призначають інструктором заготконтори, а вже в 1963 році — він старший економіст. На цій посаді Василь Олександрович пропрацював аж до 1974 року.

А в червні 1974 року Василя Олександровича Щербака обирають головою районного товариства кролівників і звірівників-любителів. Саме тут і розкрився його талант керівника-організатора.

Шполянські кролівники під керівництвом Василя Щербака стали чи не найкращими в області, заготовляючи 80 і більше тисяч кролів на рік. Побудували свою виробничу базу, яка обслуговувала жителів району, що вирощували кролів.

Шполянське товариство кролівників з 17 місця в Черкаській області вийшло на перше місце. Товариству вручили перехідний червоний прапор, а самому Василю Олександровичу, за рішенням облвиконкому було надано право позачергово придбати автомобіль «Жигулі».

Сам же Василь Олександрович брав участь в роботі конференцій кролівників-любителів в Кишиневі (Молдова) і в Фрунзе (столиця Киргизії на той час). А в Шполі відбувся республіканський семінар кролівників-любителів за участю обласних товариств, де були присутні і три представники з Росії.

Після того семінару Василя Щербака було обрано членом ради Українського товариства. Як пригадує Василь Олександрович, кролівництву в Україні приділялося чимало уваги. Скажімо, в заходах, що проводилися в Києві, брав участь голова ради Міністрів Вітольд Фокін, а в області не було заходу за участю кролівників, на якій не побував би перший секретар обкому Іван Лутак. Іван Кіндратович обходив всіх представників районів, розмовляв з ними, розпитував про проблеми, а потім допомагав їх вирішувати.

Василь Олександрович Щербак очолював кролівників-любителів до 1994 року, коли вийшов на пенсію.

На початку травня Василю Олександровичу сповнилося 85 років. З роси та з води Вам, нехай здоровиться, а добрий настрій не покидає.

Актуальні новини

Атака з повітря

on 12 червня 2019

В Україні триває масовий літ метеликів Чортополохівки. Науковці стверджують, що в основному вони мігрують з Північної Африки, однак, можливо, перезимовують...

Дарована нерухомість

on 12 червня 2019

«Під час шлюбу я набула будинок на підставі договору дарування. Чи буде він при розлученні вважатися спільною сумісною власністю подружжя?»...

У місті провели стерилізацію собак

on 05 червня 2019

3 червня у Шполі продовжилась розпочата у минулому році робота, спрямована на зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами.

Обійшлося без тяжких наслідків

on 05 червня 2019

Ввечері минулої суботи в місті і деяких населених пунктах району спостерігалися пориви вітру до 15-20 метрів за секунду. Як повідомляють...

Додаткові вихідні для шполян у червні

on 05 червня 2019

Червень принесе додаткові вихідні дні, адже на цей місяць в Україні випадає аж два офіційні державні свята.

Сотні тисяч гривень — на громадські роботи

on 05 червня 2019

Налагодження й розширення співпраці з об’єднаними територіальними громадами є одним із пріоритетних завдань Шполянської районної філії Черкаського обласного ...

Дільничних замінять офіцери громад

on 30 травня 2019

В Україні стартує проект “Поліцейський офіцер громади” для роботи в об’єднаних територіальних громадах. Про це повідомляє прес-служба МВС.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.