­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 21 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Івану Володимировичу Кравченку в ці травневі дні доля відміряє черговий ювілей. Як кажуть в народі — зозуля сповістить про його перше 50-річчя.
Ніби й недавно було, коли він після закінчення сільськогосподарського вузу організував своє фермерське господарство і був серед тих перших в Матусові господарів, хто взявся за цю нелегку хліборобську ношу.

Йому було нелегко, оскільки його батько Кравченко Володимир Іванович (на жаль, нині покійний) тоді керував чи не найбільшим в районі господарством в Матусові, відомим не лише на Черкащині, а й в Україні. Але Іван Володимирович не був би з роду Кравченків, коли б згодився перебувати в тіні батьківської слави і його господарства. Син прагнув бути у вирощуванні сільськогосподарських культур якщо не кращим, то хоч на крок випередити господарство. І це йому не раз вдавалося. Володимир Іванович тоді зізнався (коли про це писали в «Шполянських вістях»), що оте бажання бути першим і кращим — це закладено на генетичному рівні в роду Кравченків. Проте й побоювався, щоб таке суперництво не переросло в протистояння. Хоча ці слова можна було й сприймати, як гордість за сина, за його наполегливість та настирливість бути першим в усьому.

Іван Володимирович тоді на все це мало звертав увагу та робив свою справу так, що люди почали все більше йому довіряти. А коли взявся на схилах висаджувати плодові дерева, горіхи, а деякі й заліснювати, в селі почали згадувати й за діда Івана Володимировича, який заліснив урочище Тугаїв Яр, ще будучи головою колгоспу, ще до того, як його син Володимир очолив знаменитий «Комуніст». До речі, внук не забув про те урочище і ставок в ньому, що вабить око сьогодні неабиякою красою. Отож і почали говорити, що то кравченківська струнка.

Що Іван Володимирович продовжує справу діда і батька, видно й сьогодні. Він активний учасник практично всіх соціальних проектів в громаді. Ремонт шкіл, інших соціальних об’єктів не обходяться без його фінансової допомоги.

Розсудливий, а інколи й гарячий в своїх пориваннях, він нагадує отой кравченківський підхід до справи і завжди здатний на щось таке, що нерідко дивує односельців. Ще не так давно центр села, до речі, мабуть, єдиний такий на Черкащині, зустрічав бур’янами. А заїдьте туди зараз — квіти милують око. Не обійшлося без допомоги Івана Кравченка.

Коли прийшла пора допомагати збройним силам, він не раз надавав допомогу, а якось вивіз навантажений продуктами автомобіль і передав військовикам колони, що передислоковувалася в район бойових дій і йшла в напрямку Черкас.

Він звик ризикувати і в господарських питаннях. Коли в районі почали ліквідовуватися свиноферми, Іван Володимирович взявся за цю справу і доказав, що свинарство може бути прибутковим.

Іван Кравченко із тих господарників, які довели, що овочівництво і садівництво теж можуть бути не збитковими. До речі, у цій справі він деякий час був чи не єдиний, хто не піддався загальним настроям і займався овочівництвом.

З створенням Матусівської об’єднаної територіальної громади Іван Володимирович став одним із тих, хто підставив плече новообраній владі і прагне допомагати у її становленні.

Не бути осторонь всіх справ — це життєве правило Івана Володимировича Кравченка. І не випадково — він кравченківської вдачі.

Отож, в перше п’ятдесятиріччя одне побажання — не зупинятися на досягнутому, творити добро та сіяти злагоду там, де живеш. І не завтра, а сьогодні. Нехай збуваються мрії, а здоров’я не підводить. З роси та води, Іване Володимировичу!

Анатолій Вікторук

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.